ישי לוי - "עננים"

ישי לוי האנגר (צילום: שרון רביבו)
סיפור חייו. ישי לוי | צילום: שרון רביבו

ישי לוי מוציא כסינגל את השיר "עננים", שנכלל באלבומו החדש "האחת שלי".השיר, אותו כתב והלחין רביב בן מנחם, מספר לדברי ישי את סיפור חייו. הוא שר בו בקולו המרגש: "עננים התכסו להם בינתיים / בראותם איך רגליי כשלו מדרך / עזבוני אחיי, כשהושטתי ידיי / כצעקתי, עזרו לי ידידיי /// אנה אלך? / הייתי שם מעבר / את לילותיי בליתי שם בסתר / ידידיי, זה שקר לא כדאי / ידידיי, זהו כל סיפור חיי".

מהאלבום, אותו השיק ישי לוי בהופעה חגיגית בהאנגר 11, יצאו עד ספר סינגלים: "כשאת לידי", "ממני אליך", "מצד לצד", "תודה", "לאן את הולכת", "כשהמזל נוגע" , "ילדון", "כשאת צוחקת", כמובן "האחת שלי" וכמו כן הקאבר המצליח של לוי ל"מלנכולי", שאף זכה לרמיקס וקליפ.

 

רון שובל - "מזל"

אין תמונה
מזל שלו. רון שובל

רון שובל מציא את השיר החדש והקצבי "מזל", שכתב והלחין מוטי אוחיון, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של ציקי זנאטי, שמזכירים חפלה יוונית-מזרחית עם צליל של פעם.

הטקסט של השיר הקליט מותאם בדיוק לחתונות: "זהו יום מאושר בשבילנו, נכנסים לחיים חדשים, מלאכים נמצאים מעלינו ותפילה הם לנו נושאים / איזה מזל שיש לי אותך, תודה לאלוקים שאותך לי שלח / מזל שיש לי אותך, אני אוהב אותך כל כך, ורוצה אותך לנצח, מזל שאת בשלך, מאוהבת בי כל כך, רק אותך אוהב לנצח / זהו יום של שמחה לו חיכינו, עד הבוקר נחגוג אהובה, עם דמעות של שמחה בעיננו, לך היום אני אשבע..."

זהו סינגל שישי לשובל מתוך אלבומו ה-13 שצפוי לצאת בקרוב. קדמו לו השירים "מכל הלב", "כובשת", "תקשיבי", "לילה משגע" ו"זוג מלכותי".

 

לירן טל - "ישראלי"

אין תמונה
ישראלי בדם. לירן טל

לירן טל גאה להיות ישראלי בשיר החדש שלו "ישראלי", שקורץ חזק לבימות הבידור של יום העצמאות המתקרב עם הטקסט: "ישראלי,אני גאה להיות ישראלי, תמיד בגב זקוף כזה אני, אשא את הדגל בכבוד עד יום מותי". את השיר כתב נתי דבח, הלחין אריק זנטי ועיבד והפיק מוזיקלית ציקי זנתי.

מדובר לדברי טל בשיר פארודי, שמרכז את הדברים הטובים והפחות טובים שאומרים וחושבים על הישראלים. טל אפילו התאמץ וכלל בשיר את ההקלטה המפורסמת של דוד בן גוריון שמכריז על הקמת המדינה.

השיר יוצא בשבוע שבו ישתתפו האמנים הים תיכוניים בדיון בכנסת אודות הדברים שאמר יהורם גאון על המוזיקה המזרחית, מתוך כוונה לסמן את הים תיכונית כמוזיקה ישראלית ולגשר על המחלוקות.

לירן טל פרץ לתודעה בשנת 2004 כאשר עשה תרגיל לרשת ג'. הוא שלח את אותו השיר שנדחה מהפלייליסט עם שם שונה והצליח להתקבל להשמעה בתחנה. בהמשך הפסיד בתביעה משפטית שהגיש נגד רשות השידור על גזענות.

ברזומה של לירן טל דואטים עם חיים משה ("אחד כמוני") וישי לוי ("אהבה זמנית") ושירים כמו "טעם לחיי" ו."אין סוף לאהבה". בשנתיים האחרונות הוציא טל שירים כמו "את בליבי", מיליון של חלומות", ו"עד הקצה" שלא יצאו עדיין באלבום. השיר "אוהב אותך",שצפוי להופיע באלבומו הרביעי את הקלטתו הוא מסיים בימים אלה.

 

רז חדד - "בא לי"

רז חדד פרומו (צילום: רונן אקרמן)
בא לו להוציא סינגל. רז חדד | צילום: רונן אקרמן

רז חדד מוציא את השיר "בא לי", שיצר ברק רוני והפיק מוזיקלית אלי קשת. זהו סינגל רביעי מתוך מה שאמור להיות אלבום הקאמבק שלו אחרי כמה שנות שתיקה.

כנראה שחדד אוהב לקחת את הזמן בין השירים שהוא מוציא. השיר הקודם שלו "את", יצא באוגוסט 2010, "מאמי", שיצא לפניו הגיח בינואר 2010, ו"אני נשבע לך" שיצא לפניו עשה זאת באוגוסט 2009. רצף סינגלים שמעיד על התמדה ועקביות.

חדד בן ה-28, פרץ לתודעה לפני כחמש שנים עם הלהיט הגדול "תודה לך" ומאז לקח פסק זמן ארוך בעשייה, כעת הוא חוזר.

>> החדשים של נאור אלבז, בן אל תבורי ואוריאל