ולדי בלייברג פרומו (צילום: אדוארד שטרן)
מבצע פנומנלי. ולדי בלייברג | צילום: אדוארד שטרן

לאחר שבשבוע שעבר נזכרנו ביחד בכמה מהמשתתפים המוכשרים של כוכב נולד שנעלמו מחיינו. השבוע, בנימה אישית, אני רוצה לספר לכם על שלושה אמנים מוכשרים הפועלים כאן, בינינו וממשיכים לעשות את הדרך, שלפעמים מלאה הרים שלא קל לטפס עליהם ותהומות שקשה לעבור ובכל זאת הם ממשיכים, חדורי אמונה ביצירתם ובאמנותם.

ולדי בלייברג

את ולדי בלייברג, אחד מזוכי העונה השביעית של כוכב נולד ,הכרתי בעת חיפושיו אחר שירים יפים לאלבום הבכורה המתקרב שלו. שמחתי להכיר בחור צנוע ונחמד בעל נימוס אירופאי וקסם בלתי נגמר. משהו בבינלאומיות שלו ובדילוגים בין ישראל לגוש המזרחי, גורמים לו להיות פתוח לרוחות השינויים ולהעשיר את עצמו כאמן.

ולמרות היותו של ולדי מבצע פנומנלי עדיין הוא נותר פשוט, תמים ורומנטי. לכן כשכתבתי בשיר שנתתי לו  "כשהלב מתגעגע" שורה כמו "כל הדרך שהמשכנו, חלמנו את האהבה" לא יכולתי לקלוע למבצע יותר הולם. את הלחן חיבר אוהד חיטמן.

 

לירון לב

יכול להיות שלירון לב לא עשה את הדרך המקובלת של יוצאי "כוכב נולד". אך למרות שלא היה חלק משלישיית הגמר של העונה שניה, הוא נותר חקוק בזיכרון של כולנו כאחד מהכישרונות הגדולים שהשתתפו בתחרות. די אם נזכיר את הביצוע המופתי שלו לשירו של שלמה ארצי "נבראתי לך" שבעיניי עולה על המקור.

את לירון פגשתי כשבחרתי בו לשיר את הלהיט הגדול של אלבום שגנזתי (אך ודאי יראה אור ביום מן הימים) ומיד נכבשתי מהתבונה הווקאלית בהגשת השיר ומהרגישות העצומה והכל כך יחודית שלו וללא ספק שונה בנוף המקומי. אילו הייתה לי חברת תקליטים הייתי מחתים אותו כי מדובר בכוכב גדול ובאמן אמיתי.

כיום אפשר לפגוש מופיע על הבמות בליווי הרכב חדש ובחומר מדליק באנגלית, אך נאמני המדור ודאי זוכרים אותו מהטור הצרפתי ומביצועו המרטיט לשירו של ז'אק ברל "אהובינו שוב בוכים" הלא תודו שאמנות אמיתית לא צריכה יותר מגיטרה ומזמר נפלא כדי לרגש באמת.

 

שיר ביטון

שיר ביטון פרומו (צילום: אריאל ואן סטרטן)
דיווה של ביצועים ורגש. שיר ביטון | צילום: אריאל ואן סטרטן

אני אוהב את שיר ביטון. מעבר להיותה דיווה של ביצועים ורגש היא בעיניי אות ומופת לזמרת שתגיע רחוק בגלל כישרון, עבודה קשה והרבה אהבה לעולם. הקהל הרחב פגש אותה בעונה השלישית של "כוכב נולד" כחלק משלישיית הגמר.

אני זכיתי להכיר אותה באופן אישי כשהתקשרה יום אחד וביקשה שיר לאלבום הבכורה שלה. לאחר שיחה משותפת על תל אביב - עיר התנינים, נולד השיר "המציאות שלנו", שיר שזכה לחמישה לחנים שונים ובסוף הולחן על ידי שיר ובן זוגה והפך לשיר הנושא של האלבום.

אני יודע שבימים אלו היא עובדת על פרויקט מסקרן במיוחד והיא כבר הבטיחה לי לשלוח דוגמית יחודית למדור ממש בקרוב ואז עד זו המציאות שלנו.

אילו כוכבים נולדים אתם אוהבים?

ברזוליק – הדף הרשמי

>> דיאנה גולבי: "נעלמתי כי השירות בצבא מגביל אותי מאוד"

>> נעמה כהן חושפת את הרומן עם יהל דורון בשיר וראיון

>> החדשים של קרלי ריי ג'פסן, מארון 5, שון קינגסטון ואשר