בופאלוס (להקה) (צילום: טל ארגוב)
"שאלנו את עצמנו אם אנשים קונים עדיין מוזיקה". The Buffalos | צילום: טל ארגוב

עומר הרשמן (29) מנהיג הרכב הרוק-אלטרנטיב " The Buffalos" מצא את עצמו בוואקום אחרי שהתפרקה להקתו הקודמת "ליידי מקבת". "אני רגיל ליצור במסגרת", הוא אומר, "באותה תקופה ידידתי סיוון לשד נתנה לי טקסטים וחשבה שיהיה לי מה לעשות איתם. תוך כמה ימים התקשרתי אליה ואמרתי לה שהלחנתי כמה מהשירים ושתבוא לעשות סקיצות. הקלטתי אותה שרה ואהבתי את התוצאה. כשהגענו ל-12 סקיצות קלטנו שיש לנו חומר לאלבום ביד. אהבנו את הראשוניות של איך שזה נשמע. לכן האלבום נפתח בשיר שהוא ההקלטה הראשונה שעשינו".

במקביל ל"בופאלוס" הוציא הרשמן בשנה שעברה אלבום סולו בשם " Limited Dose Of Affection", וגם הופיע עם "פאניק אנסמבל" ו"ג'ט סם" כגיטריסט. מאלבום הסולו לא היו לו ציפיות. ה"בופאלוס" לעומת זאת הם כבר סיפור אחר: "את האלבום שלי היה לי יותר חשוב להוציא מלמכור. לעומת זאת אנחנו מאד מאמינים באלבום של הבופאלוס ורוצים שייצא אלבום נוסף אחריו. הוא עשיר יותר ויש בו הרבה כלים. רצינו להוציא מהאמצעים שיש לנו את המקסימום שאפשר".

"שם הלהקה לקוח מהסרט 'בופאלו 66'"

-למה השם "בופאלוס"?
"במקור השם היה 'בופאלו בוטס' בהשראת הסרט 'בופאלו 66'. ה'בוטס' נוסף בגלל שבסצנה הראשונה בסרט יש בחור שמסתובב עם מגפיים אדומים, שהן הדבר היחיד הצבעוני בו. היה בזה משהו אסתטי שתפס אותנו. הופענו תחת השם הזה כשנה ולפני זמן קצר החלטנו לפשט את השם".

-האלבום שלכם ניתן להורדה בחינם ברשת.
"שאלנו את עצמנו אם אנשים קונים עדיין מוזיקה בגלל האינטרנט. מצד שני תמיד יהיו אלו שרוצים את הדיסק פיזית ביד. רצינו לתת את שתי האופציות, העיקר שאנשים ישמעו את המוזיקה כי זה הדבר החשוב. לא עשינו את זה כצעד שיווקי מהפכני, אלא כדי להגיע לכמה שיותר אנשים".

-ספר על השיר "Sandglass Rivers".
"זה שיר עם צד קצת קברטי ותיאטרלי. ירון יהוא מתארח בו בקונטרבס ובוריס מרצינובסקי מנגן אקורדיון. יש בו אוירה קצת שיכורה והטקסט שלו מגיע עם מסך עשן ואלכוהול ולילה של שיכרות".

"האווירה של האלבום היא עירונית וקלאוסטרופובית"

-יש סיפור מיוחד מאחורי עיצוב העטיפה?
"נתנו לשני קדר, המוזיקאית שעיצבה את העטיפה יד חופשית, ורק כיוונו אותה לאווירת האלבום שהיא עירונית וקלאוסטרופובית, מעין עיר שסוגרת עליך. לכן יש בעטיפה הרבה תמונות של עיר ורחובות עם שלטים, רכבת תחתית בתזוזה והכל בפילטר מאד הזוי, שום דבר לא חד משמעי. זה גם מה שניסינו להציג במוזיקה: שירים עם כמה רבדים, כדי שגם ההפקה של האלבום לא תישמע כמו אלבום אולפן סטנדרטי ונוצץ. שומעים רגעים אמיתיים שקורים שם והשירים נכתבו כמה שעות או ימים לפני ההקלטה. יש שם אווירה של ראשוניות ומשהו רענן, ששני קדר הצליחה לתרגם יפה כלפי חוץ".

-את המיקסים עשיתם עם מארק קרמר, מפיק אינדי אמריקאי נחשב.
"קרמר, שעבד בין היתר עם Low ורוברט ווייאט, שמע אותנו דרך המייספייס והציע הצעה מגניבה לעשות מיקסים לאלבום במחיר שהיה נוח לנו. עשינו את זה בשלט רחוק. ההתכתבות הייתה קצת מייגעת אבל שווה את התוצאה. הוא הכניס את האישיות שלו למיקסים, וזה חשוב".

ת.ז.  The Buffalos 

חברי ההרכב: עומר הרשמן 29, סיון לשד 25, רן יעקובוביץ' 28, אייל דיין 30, יאיר יונה 28
מגורים: "תל אביב והסביבה"
פרנסה חוץ ממוזיקה: "עבודות בוקר, עבודות לילה, עבודות צהרים".
השפעות מוזיקליות: "P.J Harvey, Mark Lanegan, Low, Tom Waits, Belle & Sebastian, John Frusciante, Flaming Lips, Yo Le Tango, big Lazy etc.".
לנצח ת'שיטה: "לא לחשוב עשר שנים קדימה. להשתדל לעשות הכי טוב את מה שעושה לך טוב ולהשקיע את כל האנרגיה והמרץ בזה".
הצלחה מבחינתכם: "לדעת שיש מי שישמע שיר חדש שנכתוב, להתפרנס בכבוד מהמוזיקה שלנו בלי להתפשר על האומנות".
10 שנים מהיום: "תשאל עוד 9.5 שנים, אולי יהיה לי קצה של מושג".
הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה הישראלית: "פסטיבל ערד, רוקסן, אינדי נגב ודברים דומים שעזרו לסצנות לפרוח".
אלבום אחרון שקנית: "Portishead – 3rd".
למי בא לכם לתת סטירה: "לכל המתחסדים שמתייחסים ליוצרים ישראליים שיוצרים באנגלית כאילו תקעו סכין בגב האומה".

The Buffalos יופיעו בתמונע בתל-אביב (26.8), בלבונטין 7 (22.9) ובאוזן-בר (24.10)