אנסטסיה מיכאלי, איתן כבל, מאיר שטרית, זבולון אורלב, סילבן שלום, פואד בן אליעזר, יצחק בוז'י הרצוג ורוחמה אברהם הקליטו את השיר "עם אחד - חקיין אחד" כמחווה לטוביה צפיר "החקיין של המדינה".

השיר מבוסס על הקטע המיתולוגי "עם אחד עם שר אחד" שצילם טוביה צפיר ב-1985 עבור הערוץ הראשון ובו חיקה את צמרת המנהיגים של התקופה - קטע שהפך לקלאסי בתולדות הבידור הישראלי. הקטע צולם במשך 16 שעות כשצפיר מחליף את דמויותיהם של יצחק שמיר, יצחק רבין, שמעון פרס, אריאל שרון, אברהם בורג ועוד, והתבסס על שיר של אמני ישראל "עם אחד עם שיר אחד" (שהתבסס על "We Are The World" של אמני העולם).

"עושים כבוד" לטוביה צפיר

אין תמונה
טוביה צפיר במערכון הקלאסי על ארצ'י בנקר, עם רבקה מיכאלי

הקליפ המיוחד הוכן עבור תוכנית הספיישל "עושים כבוד" בהנחית צביקה הדר, בה התקבצו מיטב האמנים והפתיעו את צפיר בערב הצדעה מרגש, שישודר ב"קשת" - ערוץ 2 ביום שישי 17 בדצמבר בשעה 21:00.

בערב, שכולל ברכה מיוחדת מנשיא המדינה, מר שמעון פרס, יתארחו בנו של טוביה, הבמאי יואב צפיר, שלוש נכדותיו הקטנות בנאמבר ראשון בחייהן כמחווה לסבא טוביה, אדיר מילר, ששי קשת, מוטי קירשנבאום, חני נחמיאס, שני כהן, ארז טל, אסי כהן, עידו מוסרי, אבי נוסבאום ועוד טובים רבים.

בהפתעה מוחלטת

הערב המוקדש לטוביה צפיר הוא אחד משלושה עברים בסדרת "עושים כבוד", בהם זוכים ענקי הבידור הישראלי לערב מפתיע ומרגש עם מיטב האמנים שמצדיעים למפעל חייהם. השניים הנוספים הם כידוע מוני מושונוב וצדי צרפתי, שהספיישלים איתם כבר שודרו. בכל פעם הוזמן אחד מהשלושה - צפיר, מושונוב וצרפתי - בתירוץ כלשהו להיכנס לאולם הצילומים, שם פגש חברים, קרובי משפחה ודמויות מפתח שליוו אותו במהלך הקרירה. במהלך התוכנית מוקרנים כמה מרגעי השיא בקריירה של כל אמן ונחשפים סיפורים אישיים מאחורי הקלעים.

>> שרים לצדי צרפתי: שלישיית "מנגו", הראל סקעת; רוני דלומי, אוהד שרגאי ובועז מעודה

>> גידי גוב מרגש את מוני מושונוב