אין תמונה
"עבודה עברית - שרים עוזי חיטמן"

חג הפסח מגיע בצעדי ענק וכהרגלנו מדי תקופת חגים נמליץ לכם על האלבומים, הדיסקים, המארזים והאוספים שכדאי ומומלץ לרכוש עבור יקיריכם כמתנות לחג הזה. לקראת החג, כידוע, מגיעים לשוק המוזיקה ולחנויות כמויות גדולות של הוצאות חדשות. הפעם נתחיל עם הז'אנר המצליח ביותר בארץ - הפופ הים תיכוני.

מתנות לחג: מיינסטרים ישראלי; מתנות לחג: אלבומים לועזיים

אייל גולן במארז מרובע
המוצר המוביל לדעתנו בחג הזה בז'אנר הפופ הים תיכוני הוא המארז של אייל גולן, שנמכר ב-99 ש"ח. גולן, במהלך שיווקי נכון, מוציא לאור את אלבומו החדש "דרך לחיים" במסגרת מארז מיוחד, הכולל גם את שלושת אלבומיו הקודמים - "זה אני", "הוזה אותך מולי" ו"בשבילך נוצרתי" - 52 שירים (13 בכל אלבום), כולל כל הלהיטים האהובים של הזמר, שנחשב כיום למצליח בארץ.

משה פרץ - "מהשמיים"
משה פרץ, מתחרה ישיר של אייל גולן, הוציא סוף סוף את אלבומו "מהשמיים", הרוויי בלהיטים, שמעריציו ומעריצותיו חיכו לו זמן ארוך. האלבום החדש כולל את הלהיט ושיר הנושא "מהשמיים", עם הקליפ בצניחה חופשית, את שני ה"אסים" הבטוחים "שתיים בלילה" ו"אשמור עלייך", ואת השיר המרגש "אמא", שיצא לרגל יום המשפחה.

כמו כן כולל האלבום את השיר "איך שאת יפה", שאת הקליפ שלו צילם פרץ עם המועמדות בתחרות מלכת היופי. בנוסף ולרגל החג הוציא פרץ, שזכה השבוע בפרס אקו"ם כ"תגלית השנה", אלבום כפול מההופעות שלו בהיכל התרבות.

ליאור נרקיס, שרית חדד, דניאל בן חיים

ליאור נרקיס בהיכל התרבות - DVD ואלבום כפול בהופעה
מי שעוד מתפאר בהישגיו בהיכל התרבות, ויש לו במה להתפאר, הוא ליאור נרקיס, שהוציא לרגל החג אלבום כפול מהופעותיו הגרנדיוזיות בהיכל וגם DVD בהופעה חיה, עם להיטים מכל התקופות, וביניהם גם להיטיו מהשנה האחרונה - "העיניים שלי", "ערב טוב", "מתוקה" ו"שפוי בשבילך". גם ליאור נרקיס וגם משה פרץ ינחתו בקיץ בקיסריה. בינתיים שיהיה לשניהם חג שמח.

שרית חדד בקיסריה - "מירוץ החיים 2009"
שרית חדד הוציאה גם היא DVD ואלבום כפול בהופעה חיה. כדרכה בקודש הגיעה הדיווה הים תיכונית בקיץ האחרון לקיסריה עם המופע "מירוץ החיים", שהתבסס על להיטים גדולים מאלבום שיצא בשנה שעברה כמו "מקודשת" ו"מירוץ חיים".

אין תמונה
דניאל בן חיים - "מתפרפר", עטיפת האלבום

דניאל בן חיים - "מתפרפר"
קולגה של חדד תחת ניהולו של אבי גואטה הוא דניאל בן חיים בוגר העונה החמישית של "כוכב נולד", שהוציא סוף סוף את אלבום הבכורה "מתפרפר" ובו 15 שירים, ששמונה (!) מתוכם יצאו כסינגלים.

האחרון מבניהם הוא "אל תשברי לי את הלב". קדמו לו "נסיכת חלומותיי", שיר-הנושא "מתפרפר",שאף זכה לקליפ יפה, "תסתכלי עלינו", "קיץ משגע", "אם תאמיני", "חגיגה לעיניים", שהפך ללהיט בהופעותיו של בן חיים ו"לא נגמל ממך" שיצא כקליפ.

אביהו שבת, שלומי שבת

אביהו שבת - "אביהו"
אביהו שבת, אחת התגליות המשמחות במוזיקה הים תיכונית בחודשים האחרונים, הוציא את אלבום הבכורה שלו "אביהו", שהסינגלים שיצאו ממנו הפכו ללהיטים גדולים: "קחי את ליבי", "עדיין שלך" , "בשבילך" ו"אהבת חיי". אם אתם בקטע של מה שאביהו עצמו מכנה "פופ טורקי" אבל עם סאונד והפקה עכשוויים וכמובן בייבי פייס, רומנטיקת נעורים ושרירים מפותחים - זו ההמלצה שלנו לחג הזה.

שלומי שבת - ההופעה
אביהו שבת מתארח בביצוע ל"אבא", אחד השירים מרגשים של אביו שלומי שבת, ביצוע שנכלל ב-DVD שהוציא שלומי שבת לאחרונה מהמופע הגדול שהעמיד בקיץ האחרון בקיסריה, כולל מיטב הלהיטים כמו "משתגע מאהבתך", "תרצי בי", "יורד אל הים" "טרפאטוני" ו"לכל אחד יש", כולל מחרוזות להיטים ששבת מתמחה בהן וכולל אבנר גדסי הבלתי נגמר שמתארח ב"הגברים בוכים בלילה" ו"נפרדנו כך". איזה יופי.

עבודה עברית, איציק קלה, תמיר גל

אין תמונה
"עבודה עברית - שרים עוזי חיטמן"

"עבודה עברית - שרים עוזי חיטמן"
במוזיקה הים תיכונית יודעים גם לעשות מחוות מרגשות. לקראת החג יצא האלבום הכפול "עבודה עברית - שרים עוזי חיטמן", שכולל ביצועים של מיטב האמנים הים תיכוניים לשיריו של היוצר המנוח, שהיה בחייו לגשר אמיתי בין המוזיקה הישראלית הותיקה והפופ הישראלי לבין המוזיקה המזרחית והים-תיכונית. ביניהם: אייל גולן ב"מי ידע שכך יהיה", "אדון עולם" בביצוע מושיק עפיה, "אהבנו" בביצוע דודו אהרון ו"על סף דלתך" בביצוע ליאור נרקיס ו-"מרלן" בביצוע עידן יניב, "מה חשוב היום" בביצוע שמעון בוסקילה ו"עד מתי אלוהי" בביצועה של גליקריה. מה עוד צריך הבנאדם בחג?

איציק קלה - "שיהיה רק במזל"
"שיהיה רק במזל" הוא אלבומו ה-30 (!) של איציק קלה, מהאמנים הותיקים והאיכותיים במוזיקה הים תיכונית. קלה השתדרג בשנה האחרונה לכיוון הקליל יותר והופיע גם הוא בהיכל התרבות, באלבומו החדש תוכלו למצוא להיטים כמו "את שלי הלילה", "מותק", "צמא אלייך" ו"תגידי למה".

תמיר גל - "כבשת לי את הלב"
לא, לא שכחנו את תמיר גל, כוכב המוזיקה ה"טורקית", שזכה לעדנה מיוחדת בשנה האחרונה בזכות החיבור עם מעיין חודדה מ"האח הגדול". תמיר גל הוציא לפני כחודש את אלבומו "כבשת לי את הלב" - שיר שנכתב על אותה חודדה, וכן את השירים "מעיין" (נחשו על מי), "עוד רגע משתגע",- השיר האהוב נחשו על מי ועוד עשרה שירים כולל מחרוזת לאירועים ורמיקס ל"תני לי". יאללה למימונה.

מתנות לחג: מיינסטרים ישראלי; מתנות לחג: אלבומים לועזיים