ביונסה באטלנטיק סיטי (צילום: צילום מסך מ-abcnews.com)
ביונסה | צילום: צילום מסך מ-abcnews.com

ביונסה נואלס עניינה השנה את העולם בעיקר הודות לאמהותה לתינוקת בלו אייבי, אבל היא המשיכה להוציא להיטים. שניים מהם, הלקוחים מאלבומה הקודם "4", מועמדים במצעד השנתי - "Love On Top" ו"Till The End Of Time". ועד האלבום החדש וההופעה בסופרבול - זכתה ביונסה ב"אמן השנה בתחום הסול וה-RNB" בטקס ה-AMA
>> להצבעה לביונסה נואלס

 

קרלי ריי ג'פסן מחזיקה בלהיט שהוא מועמד חזק ל"שיר השנה", כמובן "Call Me Maybe", שהוכתר ל"שיר השנה" של טקס פרסי MTV אירופה. חוץ ממנו הוגדר האלבום שלא כלא מבריק, למרות הדואט שלה עם Owl City, והדואט עם ג'סטין ביבר. קרלי, אסור לשכוח, נבחרה ל"אמן החדש של השנה" ב-AMA אמריקה.

>> להצבעה לקרלי ריי ג'פסן

 

טיילור סוויפט, קים קרדשיאן (צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL)
טיילור סוויפט | צילום: Andreas Rentz, GettyImages IL

טיילור סוויפט, היתה השנה הסוויט הארט החדשה של אמריקה, עם אלבומה החדש "Red" וכמה להיטים שיצאו ממנו כמו "We Are Never Ever Getting Back", "I knew You Were Trouble והשיר "Sae and Sound" מפסקול "משחקי הרעב. סוויפט שכתה בשלל פרסים השנה כמו "זמרת השנה" של MTV אירופה, "זמרת הקאנטרי של השנה" ב-AMA אמריקה ו"שיר הקאנטרי של השנה" ו"הופעת הסולו הקאנטרי של השנה" ב"גראמי".על השיר "Mean".
>> להצבעה לטיילור סוויפט

 

אין תמונה
ריהאנה

ריהאנה היא ללא ספק הכוכבת הכי מתוקשרת בעולם, לא מעט בזכות הטוויטר והפייסבוק שלה שהפכו ללהיטים. ואם כבר להיטים, אלה שיש לה במצעד לקוחים מאלבומה הקודם "Talk That Talk", כמו "Where Have You Been", מזה הנוכחי "Unapologetic", כמו "Diamonds" ומשיתופי פעולה: עם קולדפליי ב-"Princess Of China".ועם דרייק ב"Take Care". ריהאנה היתה מועמדת מובילה בכל טקסי הפרסים השנה, אבל לקחה הביתה "רק" את אלה: "קליפ השנה" בפרסי MTV אמריקה, "זמרת השנה הבינלאומית" בטקס פרסי ה"בריטס", "אלבום הסול RNB של השנה" ב-AMA אמריקה ו"השילוב הטוב ביותר בין ראפ לשירה" ב"גראמי".
>> להצבעה לריהאנה

 

אין תמונה
לנה דל ריי

לנה דל ריי פרצה השנה בגדול עם האלבום "Born To Die" שיצא גם ב"גרסת עדן". הוא כלל להיטים כמו "Video Games" ושיר הנושא "Born To Die" ובהמשך את "Ride" ואת "Cola" שנקרא גם "Pussy" ועורר שערוריה. רבים התווכחו בסוגיה האם לנה דל ריי היא גאונה או בובה של מפיקים, מה שבטוח - הדיבור סביבה היה השנה חזק. היא גם זכתה בפרס "האמן האלטרנטיבי" בטקס פרסי MTV אירופה, ובפרס "הפריצה הבינלאומית" בטקס פרסי ה"בריטס".
>> להצבעה ללנה דל ריי

 

מדונה בהופעה בישראל 2012 (צילום: ניר סלונים)
מדונה בהופעה בישראל | צילום: ניר סלונים

מדונה עשתה השנה הכל, אבל הכל, כדי להצליח עם האלבום וסיבוב ההופעות "MDNA" שיצא לדרכו כזכור אצלנו כאן בארץ וכלל להיטים כמו "Give Me All Your Luvin'". מהופעה בסופרבול ועד לחשיפת שדיים, מירידות על ליידי גאגא ועד ל"גאנגנם סטייל" עם Psy. מהתרסה נגד מארי לה פן ועד עימותים עם הקהל בפריז. היי, אפילו קראה לאובמה מוסלמי. נתוני הקופות אומרים שהיא עשתה השנה את סיבוב ההופעות מהמצליחים בקריירה שלה, אבל דבר אחד חשוב מאוד נעדר ממנו - מילה קטנה בשם "באז". לא כל שכן - מדונה לא היתה מועמדת השנה לאף פרס בשום טקס חשוב, וזה מראה עד כמה התעשייה העולמית הפנתה לה השנה עורף, ולא בצדק.
>> להצבעה למדונה

 

אין תמונה
ניקי מינאז'

ניקי מינאז' המשיכה לבסס השנה את מעמדה בעולם הפופ-היפ הופ עם שורת להיטים שהופיעו באלבום שלה ובאלבומים של אחרים, כמו "Pound The Alarm", "Starships", "The Beauty And A Beat" עם ג'סטין ביבר, "Turn Me On" עם דיוויד גואטה ו-Give Me All Your Luvin' עם מדונה - ואלה רק הלהיטים שמועמדים במצעד. מינאז' הוכרתה ל"אמן ההיפ הופ הטוב ביותר" בטקס פרסי MTV אירופה, זכתה ב"אמן ההיפ הופ-ראפ של השנה" ו"אלבום ההיפ הופ-ראפ של השנה" בטקס ה-AMA וריחפה באוויר ב"גראמי".
>> להצבעה לניקי מינאז'

 

אין תמונה
ג'ניפר לופז

ג'ניפר לופז הוציאה השנה כמה שירים כמו Going In עם פלורידה, אבל במצעד היא מועמדת על "Dance Again" עם פיטבול. ג'יי לו היתה מועמדת להגיע השנה להופעה בארץ, או כך לפחות הפיץ אחד המפיקים, שדאג בהמשך להודיע שהיא לא מגיע כיוון שהיא דורשת מליון דולר להופעה אחת ומטוס פרטי.
>> להצבעה לג'ניפר לופז

 

אמלי סנדה הוכתרה על ידי מבקרים כ"האדל של 2012". אלבומה "Our version of Events", שכלל את הלהיט "Next To Me" הוכתר כמחמם הרשמי של סוף החורף הקודם. והיא היתה, איך לא, בחירת המבקרים בטקס פרסי ה"בריטס"
>> להצבעה לאמילי סנדה

 

כריסטינה אגילרה, ama 2012 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
כריסטינה אגילרה | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

כריסטינה אגילרה בעלת הקול הגדול הוציאה השנה את האלבום "Lotus" ממנו בלט הלהיט "Your Body" , אבל מה שעניין רבים אצלה השנה היו דווקא העליות והירידות במשקל של הדיווה הצעירה. היא הופיעה בטקס פרסי ה-AMA ואמרה בראיון שהיא "תשמח מאוד לבוא לישראל". יאללה נראה אותך.
>> להצבעה לכריסטינה אגילרה

 

יש כאלה שהפסיקו לספור את קלי קלארקסון אבל היא הוציאה בסוף השנה שעברה אלבום שיש האומרים שהוא הטוב ביותר שלה, ששיר הנושא שלו "Stronger" כיכב השנה במצעדים. היא גם הופיעה ב"גראמי" ונתנה מחרוזת להיטים בלתי נשכת בטקס ה-AMA. אולי מי שפעם קראו לה "נינט של אמריקה" לא בטופ של הטופ אבל היא מועמדת ראויה.
>> להצבעה לקלי קלרקסון

>> להצבעה למצעד השנתי 2012 של ערוץ 24 ו-mako