במקום להופיע שוב ושוב במעט המקומות הראויים לכך, אביב גפן בוחר להופיע פחות מהאחרים ולפצות באירועים גדולים וחדשים מדי כמה חודשים. ובכן, אביב גפן עשה את זה שוב אתמול. עם אירוע רוק המוני בביתן 1 ושלוש להקות רוק שקרובות לליבו – אלמנה שחורה של אלי זולטא, גיא ויהל שהוא טיפח מ"דה ווייס" ו"מטרופולין" של עופר מאירי שהפיק את אלבומין האחרונים של אביב.

למרות שהמופע "נשף רוק 2 " במסגרת גולדסטאר סאונד סיסטם קורץ אולי לנוסטלגיה עם חלק שלם שמוקדש לאלבום השלישי שלו מלפני 20 שנה, הבמה הענקית והמרשימה כולה משדרת עדכניות ברמה בינלאומית. כל חברי התעויוט עולים בלבוש לבן ואחריהם עולה גפן לבוש בלבן גם הוא עם כיתובים אדומים ביפנית ואיפור מלוכסן. מתחילים עם התאבדות שסימל אז את הבלבול והחרדות של הצעיר בן ה18 שהפך פתאום לכוכב הרוק הכי גדול במדינה. ואחר כך מגיעים כל שירי האלבום השחור והדרמטי הזה.

בשיר "קבעתי עם האושר" העלה אביב את הסאונדמן ליאור טבת ששר איתו את השיר באלבום והספיק לשחרר הצהרה פוליטית ״השיר מוקדש לש״ס״ שמתייחסת כמובן לשורה מתוך השיר, "הדתיים דופקים פה את כולם". בלהיט הגדול מאותו אלבום, "האם להיות בך מאוהב", הוא מעלה לבמה חייל דתי שזכה באיזה מבצע אינטרנטי לשיר איתו דואט, אולי גימיק ואולי פשוט מחווה יפה למעריצים.


במקום די מפחיד שנקרא לו ביתן 1. צפו בביצוע של "עכשיו מעונן" מההופעה אמש

השיר "מחר" פותח את החלק השני של המופע ולאחריו מגיעים שרשרת של להיטי ענק – "מיליארד טועים", "השיר שלנו", "קוצים", "אור הירח". את "עונות" הוא  הקדיש לאמו נורית גפן, "יומן מסע" הוקדש לחולת סרטן ובהמשך גם הזמין גפן את חברי התעויוט לשעבר שלומי צידקי, עודד שחר ודניאל סלומון לחלוקת תקליט זהב לאלבום "ממנטו מורי".

ההפתעה הסודית של גפן

האורח של הערב, אביתר בנאי , עולה בשחור לעומת הלבן של אביב, מתיישב ליד הפסנתר ומרגש את הקהל בביצוע נפלא ל"מלאך", אחר כך אביב שר את "תיאטרון רוסי" של בנאי, וביחד הם מסיימים עם הדואט החדש שלהם "יש שמיים מעלי"


קופץ לתוך הקהל כמו מתאבד. צפו בשיר "התאבדות" של אביב גפן מההופעה אמש

 

המופע מסתיים בביצועים מעולים לשני הלהיטים החדשים של אביב – "טיפות" ו"מקלט של שקט". לאורך כל המופע, התרוצצו על תפאורת הפיגומים שמאחור עובדי במה שהרכיבו את סמל השלום המזוהה כל כך עם אביב ובאמצע השיר "מקלט של שקט" שלווה גם בוידיאו ארט מרשים עם המילים העיפו בפיצוץ את הסמל העשוי מקונפטי כסוג של הומאז' למופע החומה של הפינק פלוייד.

גפן חזר להדרן עם "סוף העולם", ובו הוא רץ ומטפס תוך כדי שירה על הפיגומים שמאחוריו ומגיע עד לתקרת הביתן ואז הוא כמו מתאבד יורד בחזרה בריצה וקופץ את הקהל בשורות הראשונות שמנסים לחנוק אותו מאהבה על המופע המושקע הזה.

אמרנו שהוא עשה זאת שוב? כל החודש האחרון אביב בנה ציפיה לקראת הפתעה מיוחדת לקהל. באמצע הביצוע לעכשיו מעונן הוא פיזר את המיסתורין וסיפר לקהל בצעד מפתיע וחסר תקדים גם בזירה הבינלאומית ש-600 הראשונים (מתוך 6,000 הצופים שמילאו את הביתן) שהגיעו להופעה יזכו להשתתף בהופעה סודית שמוקדשת לאלבום "ממנטו מורי" שהחלה בשעה שלוש בבוקר במועדון הזאפה.