קאשה – "Die Young"

קאשה (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
נשים הן מלקטות. קאשה | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL
קצת באסה לקאשה שיומיים אחרי שהיא משיקה סינגל ראשון מאלבום חדש ("Warrior" שייצא בדצמבר), מגיעה ריהאנה עם "Diamonds" ולוקחת ממנה את הפוקוס. אבל אפשר להמר שהיא כבר מתנחמת בתגובות המצוינות אליו בתחנות הרדיו של אמריקה ובמצעדי האייטיונז, שם התמקמה בקלות בשלישייה הראשונה.

אם לשפוט לפי "Die Young", נראה כי קאשה ממשיכה באותו קו של אלבום הבכורה שלה, שזה אומר: פופ דאנס עדכני וקליט בטירוף, בערך כמו שהוא מעצבן . לא סתם הפתיחה האקוסטית של השיר מזכירה את "Godd Feeling" של פלו רידה (אותם מפיקים), והטקסט רוכב על "We Are Young" ההימנוני של להקת "פאן" (שסולנה תרם לכתיבתו), קאשה תמיד ידעה לקחת כל מה שלוהט במצעדים ואחרי, שינויים קלים, להפוך אותו לשלה. קייטי פרי מוסרת ד"ש.

 

No Doubt – Push & Shove / Looking Hot
"Push & Shove", האלבום החדש של "נו דאוט", יצא רשמית בתחילת השבוע ומסתמן כבר בהאזנות ראשונות כאלבום מוצלח למדי. אומנם הסינגל הראשון והחביב "Settle Down" לא עשה מי יודע מה עבודה במצעדים, אבל נראה כי באלבום יש מספיק קטעים טובים שיתקנו את הרושם, וגוון סטפני וחבריה לא מבזבזים זמן בלהציג אותם לעולם.

במקביל לסינגל השני שייצא בקרוב מתוך האלבום, הקטע הדאנסי והמדבק "Looking Hot", יוצא גם קליפ פרומו לשיר הנושא "Push & Shove", שהפיק להם המפיק האלקטרוני הלוהט דיפלו, שאיכשהו הצליח לרקוח קטע סופר מעניין שמשלב בין רגאיי, אלקטרוניקה ורוק בצורה מושלמת ועדיין נשמע מספיק פופי למצעדים.

 

קיילי מינוג – "Flower"
קצת מפתיע לשמוע מקיילי מינוג בלדה קלאסית כזאת, אחרי שבשנים האחרונות התעסקה בעיקר בחומרים דאנסיים. אבל רגע לפני שהיא סוגרת 25 שנה של קריירה בחרה הזמרת האוסטרלית לחגוג את חצי היובל שלה עם דיסק מיוחד שהקליטה באולפני אייבי רוד וכולל 16 גרסאות חדשות ותזמורתיות לקלאסיקות שלה לאורך השנים.

"Flower", שיר שכתבה עוד ב-2007 ולא נכנס לאלבומה "X", נבחר להיות הסינגל הראשון מתוך הפרויקט ולמרות שהוא נשמע יותר כמו דברים קיטשיים שהקליטה בשנות ה-80, עדיין מדובר בשיר מוצלח למדי, שגם עושה חשק לקראת האלבום המלא שייצא בסוף אוקטובר.

 

לנה דל ריי – "Ride"
אחרי שנה מוצלחת במיוחד ועמוסת להיטים, ממשיכה לנה דל ריי לבסס את מעמדה כאחד הקולות הנשיים הייחודים בעולם הפופ, כזאת שנהנית מהצלחה גם במצעדי הפופ וגם אצל קהל המבקרים והאינדי.
במקביל לקמפיין הראשון שלה לרשת ההלבשה השבדית "H&M", לו הקליטה במיוחד קאבר לקלאסיקה "Blue Velvet", היא מוציאה בחודש הבא את אלבום הבכורה שלה במהדורה מיוחדת שתקרא "The Paradise Edition" ותכלול 9 שירים חדשים.

את "Ride", הסינגל הראשון מתוכה, הפיק מפיק העל ריק רובין, אבל נראה שגם הוא השתדל שלא לשנות יותר מדי בנוסחה שעבדה לה עד עכשיו, שזה אומר: אווירה כאילו מדכדכת, ורפרוף נוסטלגי לסיקסטיז.

>> החדש של ריהאנה: "Diamonds"; הפאדיחה של מדונה: "אובאמה מוסלמי"