זה היה אמור להיות אחד הרגעים הגדולים בקריירה של ג'וזי זירה כדיג'יי: טור נוסף וגדול יותר בארה"ב שהיה אמור להיפתח בסט במועדון האיקוני "סאונד" בלוס אנג'לס, ומשם להמשיך לסן פרנסיסקו וניו-יורק, אך לבסוף, כידוע, הכוכב הישראלי נעצר בשדה התעופה בסן פרנסיסקו, נחקר במשך שעות – והוחזר לארץ.

"לפני כמה חודשים ג'וזי הופיע באירוע שהפקתי במועדון ה-"Bauhaus" ביוסטון – אחד המועדונים הכי גדולים כאן, כזה שמנחית דרך קבע אמנים גדולים", מספר עמית מזרחי, ישראלי החי ביוסטון ומפיק אירועי טכנו ברחבי הארה"ב, והפיק את הטור של ג'וזי במדינה.

"קיבלנו תגובות מטורפות והגיעו המון טלפונים מרחבי ארה"ב של מועדונים שרוצים שג'וזי ינגן בהם", מספר מזרחי. "רצינו לעשות משהו גדול יותר. סגרנו סבב מטורף, כולל סט במועדון 'הסאונד' שהוא אחד המועדונים החזקים בארה"ב, וכן מועדונים בניו-יורק וביוסטון".

ג'וזי זירה ועמית מזרחי (צילום: black beans media)
צילום: black beans media
ג'וזי זירה ועמית מזרחי (צילום: איתי דגן )
צילום: איתי דגן

ג'וזי הגיע כאמור לארה"ב עם ויזת תייר ולא עם ויזת האמן כפי שמקובל, מה שהוביל לסוף כפי שכולם מכירים אותו, בערך: "זה נדיר שמנחיתים כאן אמנים בלי ויזת אמן, ואם זה קורה – זה רק בתחילת הדרך שלהם", מספר מזרחי על שרשרת האירועים שהובילה למעצר. "בכניסה עצרו אותו ואמרו לו בחקירה שידעו מהתחלה שהוא הולך להגיע כדי לנגן באירועים ושמישהו דיווח להם על זה. הם בכלל לא בדקו את הפוסטים או את הטלפון שלו – הם פשוט ידעו שהוא בא לנגן. הוא נחקר במשך 12 שעות בהן לא נתנו לו לאכול ולשתות".

יש לכם מושג מי דיווח עליו?
"אנחנו מעריכים שזה מישהו מניו-יורק שרצה לעשות הפקה עם ג'וזי ולא יצאה לפועל. הם ממש אמרו לג'וזי בחקירה: 'אנחנו יודעים שעמית מזרחי מפיק והוא זה שהביא אותך לנגן'. למזלו הגדול הוא לא קיבל חותמת שחורה כי התחשבו בו ונתנו לו הזדמנות להוציא ויזת אמן. בשבוע הבא יש לו תור מהיר בשגרירות בתקווה שיקבל את הוויזה המיוחלת ויחזור".

מג'וזי זירה נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו על זה שהלשינו עלי לא נכונים. בארצות הברית כל מי שנראה קצת מוזר עובר חקירה בכניסה וגם אותי חקרו והחליטו לא להכניס אותי. אני אכן בתהליך לקבלת ויזת אמן".