בלאק אייד פיז 09
השפעות אלקטרו וטכנו שהקהל האמריקני למד להכיר. בלאק אייד פיז | צילום:

בלאק אייד פיז – Boom Boom pow
קצת מוזר לגלות שדווקא השיר הזה הביא לבלאק אייד פיז את המקום הראשון בקריירה שלהם במצעד האמריקאי. מדובר אומנם בלהיט משמיעה ראשונה, אבל בטח לא כזה שמשתווה ללהיטים הרבה יותר מלודיים ששחררו בשנים האחרונות. ובכל זאת, משהו בטעם של הקהל האמריקאי השתנה בשלוש השנים האחרונות ונדמה שהם כבר לא מפחדים מהיפ הופ ופופ עם נגיעות אלקטרוניות. זה הוכיח את עצמו את עצמו עם הלהיטים של ליידי גאגא (Poker Face) ופלו-רידה (Right Round) שהגיעו גם הם למקום הראשון, ועכשיו זה קורה עם השיר של הפיז, שממוקם שם בשבועיים האחרונים. כיאה להשפעות האלקטרו והטכנו שילוו את האלבום המתקרב שלהם "The E.n.d", גם הקליפ הדנדש לסינגל הנוכחי מושפע מאווירה אלקטרונית עתידנית ודי מגוחכת יש לומר. השיר לעומת זאת עדיין נותן עבודה, גם כשהוא בגרסאות הרמיקסים של פיפטי סנט ופאטמן סקופ.

קלווין האריס ראשון בבריטניה; גרין דיי נגד הטלוויזיה

קלווין האריס, calvin harris (צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL)
סינטי טראנסי סופר מסחרי. קלווין האריס | צילום: Lisa Maree Williams, GettyImages IL

קלווין האריס – I'm Not Alone
לפני שנתיים פרץ בסערה אל עולם המוזיקה הבריטי המפיק האלקטרוני הסקוטי קלווין האריס כשבאמתחתו "I Created Disco", אלבום סופר קליט שהקליט בבית ושהכיל בעיקר צלילים אופנתיים של אלקטרו אייטיזי. די מהר הם סידרו לו מקום של כבוד במצעדים ופניות מצד אמנים גדולים שרצו חלק מהקסם. מאז הספיק האריס לעבוד עם שמות כמו קיילי מינוג, אול סיינטס ודיזי ראסקל, איתו גם ניפק את הלהיט הענק "Dance Wit Me". עכשיו הוא חוזר עם סינגל ראשון מתוך אלבומו השני, שייצא בהמשך השנה מצליח לתעתע בכל מה שקשור לכיוון המוזיקלי הפעם: מצד אחד גיטרות מרגשות וצקצוקי אלקטרוניקה עדינים, ומצד שני סינטי טראנסי סופר מסחרי (לא פלא שטייסטו תרם את הרמיקס). לא ברור איך, אבל איכשהו השילוב הזה עובד. ואין כנראה הוכחה טובה יותר מהמקום הראשון במצעד הבריטי.

גרין דיי, green day (צילום: Ronald Martinez, GettyImages IL)
ממקדים הפעם את הזעם על החיים במאה ה-21. גרין דיי | צילום: Ronald Martinez, GettyImages IL

גרין דיי – Know Your Enemy
חמש שנים אחרי האלבום המוצלח "American Idiot", שהוקדש לג'ורג בוש, יחזרו גרין דיי במאי עם אלבומם השישי "21st Century Breakdown" וינסו לשחזר את ההצלחה הענקית של האלבום ההוא. בהיעדר נשיא ליצן בבית הלבן ממקדים הפעם חברי להקה את הזעם שלהם על החיים במאה ה-21 ועל "החרא שמראים לנו בטלוויזיה", כשברקע מעטפת סאונד אימתנית שתפר להם המפיק בוטש ויג (גארבג', נירוונה). עיון ברשימת השירים (המפוצלים למערכות) של הדיסק מעלה חשש שמא לקחו הפעם חברי הלהקה את העניין של אופרת הרוק קצת יותר מדי ברצינות. אבל כבר בהאזנה ראשונה לסינגל המוצלח שמקדים את האלבום אפשר להסיק שזה עדיין יישמע כמו אלבום קלאסי של גרין דיי.

קלי רולנד מסמנת "וי" על עוד להיט מועדונים

קלי רולנד ודייויד גואטה – When Love Takes Over
אחרי שביונסה לקחה לה את כל הפוקוס באמריקה, מנסה קלי רולנד, שותפתה לשעבר לדסטניז צ'יילד, להתמקד דווקא בשוק האירופאי. במיוחד אחרי ההצלחה של הלהיט הגדול שלה משנה שעברה, רמיקס לשיר "Work", שהפיק צמד הדאנס הבריטי הלוהט "פרימייסונס". אבל בקיץ הנוכחי החליטה רולנד לחבור דווקא לדיג'יי והמפיק הצרפתי דיוויד גואטה, איתו תנסה לסמן "וי" על להיט מועדונים נוסף בקריירה. והתוצאה בהחלט מספקת, רק נקווה בשבילם שלקולדפליי לא יהיה זמן לתבוע אותם על הגניבה של הפסנתרים מ "Clocks".