אקון בהופעה akon (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
ממשיך להתכתב עם דאנס אירופאי. אייקון | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

אייקון – Beautiful
למרות ההימור הגדול שלקח עם הדיסק האחרון שלו, הצליח אייקון לכבוש גם את האמריקאים עם הווייב האלקטרוני-דאנסי של "Freedom", שמתוכו כבר הספיקו להפוך ללהיטי ענק השיר "Right Now" ושיתוף הפעולה עם ליל וויין "I'm So Paid". עכשיו הוא משחרר סינגל שלישי מתוכו, שמתכתב גם הוא עם עולם הדאנס האירופאי, מזכיר מאוד בפתיחה את "Better Of Alone" של אליס די.ג'יי. הלהיט החדש מצויד בפזמון שקשה מאוד להפסיק לפזם ובהופעות אורח של קארדינל אופישל וקולבי אודאניס. שניהם, אגב, חתומים בלייבל המצליח שלו אייקון "Konvit Live", שמאכלס כזכור גם את הסנסציה הנוכחית של עולם המוזיקה, ליידי גאגא.

אואזיס בהופעה ליאם גלאגר, oasis, liam galagher (צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL)
תנחשו ממי הם מושפעים (רמז: מתחרז עם האיגלס). אואזיס | צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL

אואזיס – Falling Down
לא מעט מחמאות קצר בשנה שעברה "Dig Out Your Soul", אלבומם האחרון של אואזיס, גם אם לא היה מוצלח במונחים של שלושת הדיסקים הראשונים שלהם. אחרי הכישלון הדי מהדהד של הסינגל השני "I'm Outta Time", שכתב נואל גאלאגר, הבלדה שהייתה אמורה לתפקד על תקן "וונדרוול" של הדיסק הזה, הם משחררים עכשיו את הסינגל השלישי "Falling Down", שמושר דווקא בקולו של האח ליאם. אומנם ההשראה לקטע הזה נלקחה מ-"Tomorrow Never Knows" של הביטלס, אבל את חבילת הרמיקסים שמלווה את יציאת הסינגל אפשר בהחלט לשייך לניינטיז. מצד אחד הכמיקל בראדרז, עם רמיקס שמסתובב כבר כמה חודשים, ומהצד השני המתקאמבקים הטריים של המוזיקה האלקטרונית, הפרודיג'י.

אגנס, agnes
איך אומרים נינט בשבדית? אגנס | צילום:

אגנס – Release Me
היסטרית ה"אמריקן איידול"-"אקס פאקטור"-"כוכב נולד" העולמית הבהירה לכולנו שלכל מדינה חייבת להיות נינט משלה. לא סתם אחת שזכתה, עשתה רעש לרגע ונעלמה, אלא מישהי שהופכת להיות סוג של מאמי לאומית. אם לאמריקאים יש את קלי קלרקסון ולבריטים את ליאונה לואיס אז לשבדים יש את אגנס. היא אומנם זכתה במקום הראשון כבר בעונה השנייה של "איידול" המקומית (כרגע משודרת העונה החמישית), אבל הספיקה להוציא מאז שלושה אלבומים שמכרו בהיסטריה בשבדיה וניפקו לא מעט להיטים למצעדים המקומיים.

עכשיו היא מנסה לראשונה לפרוץ את גבולות מולדתה עם "Release Me", הסינגל השני מתוך אלבומה האחרון "Dance Pop Love". כמתבקש משיר שהולחן בידי שבדי מתגלה הקטע כלהיט דאנס שאי אפשר ממש להתנגד לו, גם אם לא ממש מתחברים לז'אנר. תוסיפו לזה ליין כינורות שמזכיר, כנראה שלא במקרה, את זה של "Viva La Vida" של הקולדפליידים ותקבלו מגה-להיט שיתנגן כנראה בקרוב נון סטופ ברדיו שלכם.

פלו-רידה – Right Round
מכירות הסינגלים הדיגיטליים באמריקה ממשיכות לעלות משבוע לשבוע ומאפשרות לכל האומנים הגדולים לשבור שיאים בבילבורד בחודש האחרון. אחרי קלי קלארקסון (800 אלף עד כה) ואמינם (418 בשבוע הראשון), מצטרף לחגיגה הראפר הדי דנדש פלו-רידה ("Low"), שמכר למעלה מ-600,000 הורדות בשבוע הראשון, שסידרו לו בקלות מקום ראשון בבילבורד. הלהיט "Right Round", שכזכור מבוסס על "You Spin Me Round" האייטיזי של "דד אור אלייב", הוא הסינגל הראשון מתוך אלבומו השני "R.O.O.T.S", שייצא בסוף מרץ ויכלול גם את "Shone", הסינגל השני מהאלבום, שיוצא כמעט במקביל ללהיט הראשון מתוכו.