מאור אדרי חליפה (צילום: משה נחומוביץ')
בינתיים לא נכנס. מאור אדרי | צילום: משה נחומוביץ'

מאז שהחלה העונה של "האח הגדול", הפך השיר "אבביי" של הזמר מאור אדרי, ל"שיר של הבית", שמושר כמעט על בסיס קבוע. מתחילת העונה נרשמו כבר עשר פעמים לפחות בהן פיזמו הדיירים את השיר, ובראשן הדיירת לבנה "זוהרים" גוגמן, שמרבה לשיר אותו.

אחרי שבעונות קודמות היו מזוהים דיירים עם שירים, כמו יוסי בובליל עם "תיזהר ממנה" של ליאור פרחי, אלין לוי עם "יסמין" של "הפיל הכחול" וקותי סבג עם "לב קבור" (גם הוא של אדרי), העונה הזו של "האח הגדול" היא העונה של לבנה "זוהרים" ושל מחרוזת "אבבאי" של מאור אדרי, מחרוזת שכבר עלתה למעמד אחד הלהיטים הקצביים המצליחים של השנים האחרונות במוזיקה המזרחית.

הסיבה: רישום חסר של מחרוזת "אבבאי" באקו"ם

בהפקת "האח הגדול" חיפשו הזדמנות להשמיע את המחרוזת "אבבאי" לדיירים, ואף שקלו להכניס את מאור אדרי עצמו לתוך הבית, כדי שישיר את השיר בביצוע חי, אבל נתקלו בבעיה שמנעה את כל אלה. הבעיה היא רישום זכויות היוצרים של "אבבאי" באקו"ם, שאחראית על תשלום תמלוגים ליוצרים. כאשר לא ניתן לשלם תמלוגים - אסור מבחינה חוקית לשדר את השיר בטלוויזיה.

היכן התגלתה הבעיה? חלק מהמחרוזת מבוסס על השיר "כשאמרת לי בוא אליי" של הזמר איציק קלה, שאף נהג לשיר את המילה "אבבאי" בהופעותיו, אם כי בלחן אחר - עם החלק הזה אין בעיה. אלא שהחלק השני של המחרוזת מבוסס על לחן ערבי, שמאור אדרי ויוצר המחרוזת, דיג'יי עמית בלייז, לא רשמו באקו"ם, כך שהוא נשאר ללא מילים וללא לחן מבחינת הרישום הרשמי.

בצר לו מתנחם מאור אדרי בימים אלה בזרועותיה של הזמרת שרית אביטן, יוצאת "חי בלה לה לנד", שהוציאה לאחרונה את אלבום הבכורה שלה "סטייל מיוחד". אביטן צפויה להיות אורחת הכבוד של אדרי בהופעתו ב-18 ביולי באמפי קיסריה.

אדרי: "אם אסדיר את הרישום באקו"ם אכנס לבית"

-מאור אדרי, מה קרה עם "האח הגדול"?
"מחמיא לי מאד לראות שאוהבים בבית את השירים שלי. בערך פעם ביום אני מקבל הודעת וואטסאפ מאנשים שמצלמים את הטלוויזיה שלהם כשהדיירים שרים את השיר שלי. גם בשנה שעברה זה היה ככה, כשקותי היה שר את 'לב קבור' וכשהוא יצא הלכתי לכבד אותו במסיבת הזכיה בבית שמש".

-למה לא נכנסת לבית לשיר ללבנה?
"פנינו להפקת 'האח הגדול' ו
אמרו לנו שזו יכולה להיות אופציה טובה להכניס אותי באחת המשימות, אבל קודם רצו להשמיע את השיר לדיירי הבית ברמקולים, ואז נתקלנו בבעיה. יש בעיה ברישום היצירה באקו"ם".

-ומה הפיתרון?
"עדיין לא סופי שמוותרים עלי.
אמרו לי שאם אני אסדיר את האישורים אז אני אכנס. אנחנו מטפלים באישורים ובעזרת השם, אם הכל יילך כמו שצריך, בזמן הקרוב העניין יסודר ויטופל, והיצירה תרשם באקו"ם. היועצים שלי לענייני זכויות יוצרים עובדים על זה".

שרית אביטן פרומו (צילום: מיגל מור)
מנחמת. שרית אביטן | צילום: מיגל מור

-מה קורה עם שרית אביטן?
"החיים של שנינו זה מוזיקה, אז זה יהיה שיקרי להגיד שאנחנו לא מערבבים מוזיקה וזוגיות. אבל כרגע אנחנו לא חושבים על זה. שרית מייעצת לי לגבי הסינגלים וכנ"ל אני לה. היא עכשיו עובדת על האלבום השני ואני אוטוטו מוציא אלבום שני".

-רוברטו בן-שושן, הסוכן של שרית אביטן, תגובתך?
"שרית אביטן ומאור אדרי רק בתחילת הקשר, קשה לדעת לאן הדברים יתפתחו".

>> קובי פרץ עם בחורות לוהטות בצילומי "קיץ בא"