25 ביוני 2007, ג'ורג'יה, ארה"ב. הבלש לארי אולדין מוזעק על ידי מוקדן לבצע סריקה באחד הבתים באזור. "הייתי בניידת שלי כשיצאה ההודעה", סיפר אולדין. "לא חשבתי שיהיה שם משהו משמעותי מעבר לבדיקה שגרתית. במקרה הכי גרוע ציפיתי לפגוש איזה גבר שיכור וחסר שליטה".

"שאלתי את השכנים אם הם ראו מישהו מבני המשפחה שמתגוררים שם, אבל הם אמרו שלא ראו אף אחד כבר ארבעה ימים", המשיך אולדין בעדותו. "בחצר הבית היו שני כלבים מסוג רועה גרמני, ושאלתי את השכנה אם היא מכירה את הכלבים ואם היא יכולה לקשור אותם. היא הסכימה, קפצה מעל הגדר והכניסה אותם הביתה. כשהיא חזרה, היא צרחה בבהלה שדניאל מת".

יחד עם שותפתו לניידת, שוטרת בשם מונדי, אולדין נכנס לבית באקדחים שלופים בלי לדעת מה מחכה לו בפנים, אך מהר מאוד גילה את הריח המחריד שעמד בתוך המבנה. "הסתובבתי למונדי ואמרתי לה: 'משהו מת פה'", סיפר הבלש לסוכנות ידיעות אמריקאית. "עלינו במדרגות ועברנו ליד החדר הראשון, שם נתקלנו בילד ללא הכרה. מונדי אמרה שאנחנו חייבים להתחיל פעולות החייאה - אבל אמרתי לה שזה חסר תועלת. הוא כבר מת".

View this post on Instagram

A post shared by Chris Benoit Fanpage (@chrisbenoitwolverines) on

אולדין ומונדי המשיכו לסרוק את שאר החדרים בבית, עד שנתקלו בגופה נוספת, הפעם של אם המשפחה, ננסי. היא כוסתה בשמיכה והוטלה על הרצפה. בחדר הכושר הביתי הם כבר מצאו את אב המשפחה - כריס. "בגלל המראות והזוויות שלהן, מונדי ראתה את ההשתקפות שלו בפינת החדר", סיפר אולדין. "היא הזדהתה ואז פקדה עליו להרים ידיים. היא לא ראתה שהוא כרך את הכבל של אחת ממכונות הכושר סביב צווארו ובצד השני הניח משקולות. אמרתי לה שגם הוא כבר מת, ומאוחר יותר דיווחתי למוקד על רצח והתאבדות בבית משפחת בנואה. אף אחד לא שרד".

בשנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, כריס בנואה נחשב לאחד המתאבקים הטובים ביותר בתעשיית הרסלינג העולמית. הוא צבר הישגים משמעותיים בארגונים כמו NJPW, WCW ואפילו ה-WWE, ולמרות זאת, המורשת האדירה שלו בענף ההיאבקות הוכתמה, ויש יגידו נמחקה, בגלל הפשע המחריד שביצע לפני יותר מעשור, אז חנק למוות את אשתו ננסי, סימם את בנו הקטן דניאל וחנק גם אותו כשהוא רק בן 7.

נער הפלא הקנדי

כריס בנואה נולד בקנדה בשנת 1967, וכבר מגיל צעיר חלם לכבוש את זירת ההיאבקות. מהר מאוד הוא הצטרף לשורות ארגון ה-Stampede Wrestling בהנהלת סטו הארט (אביו של ברט הארט), ומשם, עוד לפני שמלאו לו 20, הוא החל לטפח את דרכו בארגוני היאבקות ביפן.

בסופו של דבר הוא מצא את עצמו חותם בארגון ה-WCW בתחילת שנות ה-90, ובמשך יותר מעשור בנואה טיפח לעצמו מוניטין בתור אחד המתאבקים הקשוחים, הדומיננטיים והמרשימים ביותר בזירה ומחוצה לה.

View this post on Instagram

A post shared by David (@undisputedkliq) on

כריס ג'ריקו, מתאבק מוכר בזכות עצמו ואחד הקולגות של בנואה, הגדיר אותו בתור אחד האנשים הכי המסורים לענף שהוא פגש בחייו. "פעם, כשעבדתי איתו ביפן, עשינו תרגיל שבו הבאתי לו בעיטה לפרצוף ופספסתי אותו בקילומטר", סיפר ג'ריקו. "כריס מכר את התרגיל כמו מקצוען, אבל הוא לקח את זה קשה מאוד. מאוחר יותר, ראיתי אותו עושה תרגילי כושר בחדר הלבשה. הוא העניש את עצמו על מה שקרה מיוזמתו האישית".

שיא הקריירה של בנואה הגיע בשנת 2004, אחרי שהפך למתאבק השני בהיסטוריה של ה-WWE שנכנס ראשון לקרב הרויאל ראמבל וסיים אותו בתור המנצח. ההישג המרשים הזה, הוביל אותו לבסוף לשיא נוסף, ולהתמודד על אליפות העולם בקרב משולש מול שון מייקלס וטריפל H ברסלמניה XX.

אחרי קרוב ל-25 דקות מורטות עצבים, כריס בנואה הכניע את טריפל H במרכז הזירה עם ריתוק ה-Crippler Crossface, ובפעם הראשונה והיחידה בחייו - המתאבק הקנדי זכה בחגורת אליפות העולם.

עד היום, זכייתו מוגדרת בתור אחד מרגעי השיא הטלוויזיוניים של ה-WWE - מה שמגביר עוד יותר את הצער של האוהדים מכך שהנהלת הארגון נאלצה למחוק כל זכר למורשתו לאחר הרצח הכפול וההתאבדות.

View this post on Instagram

A post shared by Royal Ramble Wrestling (@royalramblewrestling) on

היום שבו תעשיית ההיאבקות רעדה

את אשתו ננסי הכיר בנואה בזמן ששניהם עבדו בארגון ה-WCW. היא גילמה אז את דמותה של וומן (Woman), המנהלת האישית של המתאבק קווין סאליבן - אמרגן הקרבות של הארגון בעלה.

בשלהי שנות ה-90, סאליבן נכנס ליריבות מתוסרטת עם בנואה שכללה רומן עם ננסי, ומאוחר יותר התברר כי המציאות התעלתה על התסריט והשניים אכן מצאו את עצמם במערכת יחסים. בפברואר 2000, נולד דניאל, בנם היחיד, ושמונה חודשים לאחר מכן הם התחתנו.

שנה אחרי הזכייה שלו באליפות העולם, טרגדיה איומה פקדה את בנואה אחרי שחברו הטוב ביותר בענף, אדי גררו, מת באופן פתאומי. השניים הכירו במהלך שנות ה-80 כאשר התאבקו בארגונים שונים ביפן, ועל פי המיתוס השניים תיעבו אחד את השני בהתחלה, אך בסופו של דבר הפכו לבלתי ניתנים להפרדה.

השניים עבדו יחדיו ב-WCW וגם ב-WWE לפני שאדי מת בפתאומיות כתוצאה מכשל לבבי. הוא היה אז בן 38. בשבוע שלאחר מותו, נערך טקס הוקרה לגררו בתוכנית Monday Night Raw, וכל המתאבקים של הארגון עמדו על הרמפה בזמן שפעמון הזירה צלצל לזכרו של המתאבק המקסיקני. מעל כולם בלט בנואה שפשוט לא הצליח לעצור את הדמעות.

"בחיים שלי לא ראיתי את כריס מראה כל סוג של רגש", סיפר צאב'י גררו, אחיינו של אדי. "כמובן שמותו של אחי השפיע על כולנו, אבל הוא השפיע עליו הרבה יותר. זה היה כאילו הוא איבד בן זוג או משהו". היום, מקורבים לבנואה מסמנים את אותו אירוע טראומתי בתור הצעד הראשון בהידרדרות הקשה במצבו הנפשי. 

View this post on Instagram

A post shared by |Rey Mysterio Guy| (@reymysteriouniverse) on

פרשת הרצח וההתאבדות של בנואה זעזעה את כל אמריקה, והמניע לאקט המזוויע מעולם לא נחשף. בהיעדרו, עיתונאים ניסו למצוא הסבר לרצח הכפול וההתאבדות, וזמן קצר אחרי שפורסמו פרטים לגבי זירת הפשע, כמו הימצאותם של בקבוקי אלכוהול פתוחים, קופסאות של סטרואידים וספרי תנ"ך שהונחו לצד הקורבנות, רבים מהעיתונאים שעסקו בפרשה טענו כי בנואה רצח את בני משפחתו בעיצומו של התקף זעם כתוצאה מנטילת סטרואידים (מה שמוכר בתעשייה בתור: "Roid-Rage").

מתברר כי לאורך הקריירה שלו ב-WWE, בנואה נהג לצרוך לא מעט מאותם סטרואידים שלא היו מותרים לשימוש בארגון, ובניתוח שלאחר המוות נמצא שהוא היה תחת השפעה של זנקס, משככי כאבים וטסטוסטרון בזמן הרצח. למרות זאת, מאוחר יותר התבררו פרטים נוספים לגבי מצבו הבריאותי שהרעידו את תעשיית הרסלינג לחלוטין.

בשבועות שלאחר מותו, החל להתעורר החשד כי ייתכן שהמתאבק התמודד עם פגיעה מוחית מאסיבית לפני שמת אחרי שלאורך השנים, בנואה ספג אינספור מכות איומות בכל גופו, והתמודד לא פעם עם פגיעות ראש.

כריסטופר נובינסקי, מתאבק לשעבר וחוקר מוח בהווה, הכיר את בנואה כשעבד ב-WWE בתחילת שנות ה-2000, ובראיון לאחד מכלי התקשורת בארה"ב, הוא סיפר ששוחח עם בנואה כחצי שנה לפני הרצח. "אני זוכר שאמרתי לו שלקיתי ב-12 זעזועי מוח לאורך הקריירה שלי", סיפר נובינסקי. "כששאלתי אותו לגבי כמות הפעמים שהוא קיבל זעזוע מוח - כריס אמר שהוא פשוט הפסיק לספור".

באישורו של מייקל בנואה, אביו של כריס, נובינסקי הביא את מוחו של המתאבק לאוניברסיטת ווסט וירג'יניה על מנת לערוך לו בדיקות במכון הנוירוכירורגי במקום. ג'וליאן בייליס, ראש החוג, סיפר שממצאי הבדיקה חשפו כי מוחו של בנואה היה פגוע כל כך שהוא "נראה כמו מוחו של חולה אלצהיימר בן 85".

על פי הדיווחים, בנואה היה ככל הנראה במצב מתקדם של דמנציה לאחר שלקה ב-CTE (פגיעה מוחית שנגרמת כתוצאה מטראומה קינטית לראש): "בגיל 40, המוח שלו היה פגוע כל כך, שהיקף הפגיעה הגיע אפילו לאזורים במוח שאחראים על האופי שלך", הוסיף נובינסקי. "אחרי שאתה חוטף אלפי מכות לראש, המוח שלך פשוט מתחיל להרקב עד לנקודה שבה זה עשוי להשפיע על מי שאתה ועל איך שאתה מתנהג".

View this post on Instagram

A post shared by Chris Benoit Fan (@chrisbenoitfan) on

פרשת הרצח וההתאבדות כריס בנואה זעזעה בזמנו את ענף הרסלינג כולו, אך היא גם הובילה לכמה שינויים מהותיים בהתנהלות של התעשייה, וכיום, יש הרבה יותר מודעות לנזק של זעזועי מוח בארגוני ההיאבקות ברחבי העולם, וסיפורו של כריס בנואה הפך לאחד השיעורים הכי גדולים התחום הרסלינג.