מעטים הם המתאבקים שהייתה להם השפעה גדולה כל כך על ה-WWE וסצינת הרסלינג בכלל כמו שון מייקלס. כלומר, מייקלס לא סתם מוכר בתעשייה בתור "מר רסלמניה" אחרי שסיפק קרבות קלאסיים בכל פעם מחדש ברגע בו נכנס לזירה במופע ההיאבקות הגדול בעולם (בין אם זה מול קורט אנגל, האנדרטייקר, רייזר ראמון, ריק פלייר, טריפל אייץ' או כריס בנואה).

למרות זאת, מייקלס רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, ומספיק לעבור בקצרה על נקודות שונות בקריירה שלו, בעיקר בשנות ה-90, כדי להבין שה-Heartbreak Kid יכול להתהדר בתואר נוסף של "הילד הכי מעצבן בארגון" - בין אם זה לילות שנויים במחלוקת בברים נידחים או תגרות עם חיילי מארינס - שון מייקלס, כך נראה, דאג לטפח לעצמו מוניטין בעייתי מאוד מאחורי הקלעים. כמה בעייתי? תשארו איתנו

חדר ההלבשה של 1987

הפעם הראשונה בה מייקלס הגיע הופיע ב-WWF הייתה בשנת 1987 כחלק מהצמד Midnight Rockers יחד עם מרטי ג'נטי. אחרי שהשניים עברו ל-WWF (לאחר תקופה קצרה בארגון ההיאבקות האמריקאי, ה-AWA) הם מצאו את עצמם מפוטרים מהר מאוד על ידי וינס מקמהון. הסיבה? הם הרגיזו את שאר המתאבקים בחדר ההלבשה.

על פי הדיווחים, וינס מקמהון נפרד מהצמד לאחר כמה דיווחים ותלונות מצדם של עמיתיהם לזירה - ספציפית אחרי תקרית אחת בבר נידח בה שון ניפץ לעצמו כוס על הראש כדי להוכיח שהוא "קשוח כמו כולם". בנוסף, העובדה שג'נטי שכב עם אשתו של אחד מכוכבי ההיאבקות של החברה (טרי פאנק), לא ממש סייעה לשניים, והם פוטרו לאלתר אחרי שבועיים בארגון. בשנת 2005, מייקלס התייחס לתקרית באוטוביוגרפיה שלו והגדיר אותה בתור "אי הבנה אחת גדולה". אוקיי.

View this post on Instagram

A post shared by Pro Wrestling (@pro_wrestling_101) on

הלילה של סאמרסלאם 1996

באמצע שנות ה-90, מייקלס כבר היה מוכר בתור אחד המתאבקים המוכשרים והכריזמטיים ביותר שדרכו אי פעם בזירה. מצד שני, רבים הגדירו אותו בתור אחד האנשים הבעייתיים ביותר לעבוד איתם בין החבלים, ותדמית ה"פרימדונה" לא עזבה אותו. אחת הדוגמאות הטובות כדי לתאר את האופי הבעייתי שלו חייבת להיות אותו קרב מול "ביג ואן וויידר" בסאמרסלאם 96'.

בעיצומו של הקרב האחרון באירוע, השניים היו אמורים לבצע מהלך שבו מייקלס קופץ מהחבלים והיריב שלו מתגלגל הצידה בשביל לחמוק ממנו. בפועל, משהו השתבש, ומייקלס בעט לווידר בראש בכל הכוח, קילל אותו ואז בעט לו בראש שוב. רק נדגיש, האירוע הועבר כולו בשידור חי, כן? שנים לאחר מכן, מייקלס כבר הפך לנוצרי אדוק, הביע חרטה על מעשיו וטען שהוא טעה בגדול.

חילוקי דעות עם האנדרטייקר

השנה הייתה 1998 כאשר שון מייקלס היה אמור להפסיד את חגורת האליפות שלו למתאבק אחד ששמו "סטון קולד" סטיב אוסטין, אולי שמעתם עליו. כמו כן, זאת הייתה גם שנה מעט מורכבת עבור ה-Heartbreak Kid, שמצא את עצמו מכור למשככי כאבים ובאופן כללי עולה על העצבים של כל החבר'ה מאחורי הקלעים.

מייקלס הפך בתקופה הזאת לאושייה בעייתית כל כך ב-WWE, שרבים הטילו ספק בכך שברגע האמת הוא אכן יפסיד בקרב לאוסטין וימסור לו את החגורת האליפות של הארגון. על כן, האנדרטייקר, מנהיג חדר ההלבשה, נאלץ להתערב. ברוס פריצ'ארד, אז אחד המפיקים ב-WWE, סיפר שקלוואי העביר לשון מסר מאחורי הקלעים שאם הוא לא יפעל כמתוכנן אז הוא יגרום לו להצטער על זה. "האנדרטייקר ישב מאחורי הקלעים ופשוט ליפף את הידיים שלו בזמן ששון צעד לזירה", הוא סיפר. "המסר היה ברור. 'אני אהיה פה כשתחזור, אז תדאג שהכל יהיה בסדר'. הוא לא אמר לו כלום. פשוט עמד שם וליפף את הידיים שלו" - ובסופו של דבר, מייקלס באמת הפסיד בקרב לאוסטין.

View this post on Instagram

A post shared by AWrestlingHistorian (@awrestlinghistorian) on

ההשעייה של 1993

ארגון ה-WWE היה במרכזה של סערה תקשורתית בתחילת שנות ה-90 בעקבות תביעה נגד וינס מקמהון על כך שסיפק למתאבקים שלו סטרואידים אנבוליים בתורה קבועה. אי לכך, הארגון החל לבצע בדיקות פתע למתאבקים בשביל לוודא שהם לא צורכים חומרים אסורים, ובשנת 1993 הבדיקה של מייקלס חזרה "מלוכלכת".

באופן טבעי, הוא הושע למשך חודש שלם ונאלץ למסור את חגורת האליפות הבין-יבשתית שלו, שהגיעה בסופו של דבר לידיו של רייזר רמון. רבים טוענים כי בעקבות אותה פרשה קיבלנו אנחנו הצופים את שניים מקרבות הסולם הטובים ביותר של אותה תקופה. שניהם בין מייקלס לרמון. הקרב הראשון התקיים ברסלמניה X והשני בסאמרסלאם 94'. אגב, מייקלס מכחיש עד היום שהוא אי פעם צרך סטרואידים.

"הקרב" של 1995

תאמינו או לא, אבל לאורך ההסטוריה ארעו לא מעט תקריות בהן מתאבקים מצאו את עצמם במרכזה של קטטה עם אנשים מחוץ לזירה, והמקרה של שון מייקלס הוא כנראה אחד השערורייתיים שבהם. בשנת 1995, המתאבק מצא את עצמו מחליף מהלומות עם חייל מארינס מחוץ למועדון לילה בניו יורק.

הקרב הלא רשמי הזה הוביל לכך שמייקלס לא יכול היה להתמודד מול יריבו דין דאגלס באירוע ה-In Your House 4 בקרב על חגורת האליפות הבין-יבשתית. עם פנס בעינו הימנית ומבט עצוב, מייקלס נאלץ למסור את החגורה ליריבו מבלי שנכנס לזירה. מאוחר יותר מייקלס טען כי באותו לילה הותקף על ידי מספר חיילי מארינס בזמן שעיתונאי חוקר בשם ג'יימס דיקסון טען שזה היה רק חייל אחד - המניע? מייקלס פלרטט עם בת הזוג של אותו חייל.