סקס - מסתכלת עליו (צילום: gmast3r, GettyImages IL)
האמת יותר יפה לך ככה | צילום: gmast3r, GettyImages IL

אחד מהחששות הגדולים שמלווים כל גבר יהודי, בין אם הוא מודה בזה ובין אם לא, הוא השאלה המהותית שנוגעת לאיבר מינו: האם החתך הקטן בצ'ופצ'יק פגע בהנאה המינית? מדענים מאוסטרליה נרתמו למלאכת ההרגעה, ניתחו כ-40 מחקרים ויותר מ-40,000 גברים והגיעו למסקנה החותכת שאין להליך השפעה על ההנאה או הרגשיות באזור. במקרה שחשבתם לעצור פה, תשארו עוד קצת - יש כמה עובדות מפתיעות בהמשך.

האנשים הטובים באוסטרליה הפריכו מחקרים קודמים שהראו השפעה הפוכה, וטענו שהם פגומים או לא אמינים – נשמע מרגיע. אחד החוקרים הראשיים, פרופסור בריאן מוריס מאוניברסיטת סידני, סיפר שמדובר במחקר פורץ דרך: "היתרונות הרפואיים של ברית המילה ברורים, כולל סיכון נמוך בהרבה להדבק ב- HIV ומחלות מין ויראליות אחרות, וגם מוריד את הסיכון לסרטן הפין".

"למרות זאת, החשש שברית המילה פוגמת ברגישות ופוגעת ביחסי המין תמיד נמצא שם – אך המחקר המקיף שלנו מצביע על כך שאין אמת בדבר, ואין שום השפעה על ההנאה או הרגישות של איבר המין".

החוקרים בדקו סך הכל 40,473 גברים – חצי מהם נימולים, חצי לא. בין שאר הנבדקים היו גם 3,000 גברים שהתנסו בשני המקרים - יחסי מין לפני ברית מילה, ואחרי. אותם גברים מנוסים מינית מקניה מילאו את אותו שאלון במהלך שנתיים גם לאחר המילה המאוחרת שלהם – ובסוף פרק הזמן הזה 99.9 מהם דיווחו כי הם מרוצים מברית המילה. יותר מזה – 63 אחוז מהם דיווחו כי יותר קל להם להגיע לאורגזמה. אז מסתבר שאלוהים דואג לנו אחרי הכול, הא?

>>> סקס בבית המרקחת: הפרסומת שנפסלה באוסטרליה