את טליה פגשתי בפאב בשעת ערב. כשהיא נכנסה בדלת לבושה בשמלה שחורה חושפת גב לא נשארה לשון גברית אחת יבשה בפאב. היא התיישבה, חייכה והזמינה כוס יין לבן. היה בה משהו שאומר שהיא לא מכאן אז ניגשתי עם שני צ'ייסרים ושאלתי האם אפשר לשאול כמה שאלות וכמו עורכת דין מפולפלת היא התחילה לדבר ישר לעניין. אז בבקשה, לגזור ולשמור.

טליה הררי (צילום: לאון קמלמן)
לא לשאול למה היא באה לפה - סמוך עליה שהיא יודעת. טליה הררי | צילום: לאון קמלמן

המיתוסים: "אמריקאיות מדברות יותר על סקס"

החלטתי לא לרחם על טליה וישר הצבתי בפניה כמה מהמיתוסים שיש לנו הישראלים על אמריקאיות, כדוגמת "בנות אמריקאיות הן קלות להשגה". עורכת הדין שלנו לא נשארה אדישה ויצאה כנגד המיתוסים ועל ההתחלה הוציא לכל הגברים בפאב את כל הרוח מהמפרשים. טליה טוענת כי מקור המיתוסים הוא בהבדלי התרבות בין העולמות. "אמריקאיות וישראליות עושות את אותה כמות הסקס תאמין לי. האמריקאיות פשוט מדברות על זה יותר כי אנחנו הרבה יותר פתוחות בדיבור שלנו כלפי הנושא, זו לא בושה לדבר על זה".

כמעט באותה הנשימה טליה מספרת לי שאנחנו, הגברים הישראלים, צריכים להירגע, "זה שאני מסכימה לצאת עם גבר לקפה או לאיזה דרינק לא אומר שאני הולכת לשכב איתו". מיד דרשתי הסבר למשפט הלא הגיוני הזה. אז מסתבר שבניו-יורק זה אפשרי ואפילו נפוץ לצאת עם אנשים מבלי שיהיו כל מיני מניעים נסתרים שקשורים לסדינים. אנחנו אולי לא מצליחים לקבל את זה, אבל מצד שני, במדינה שבה ספוג צהוב מדבר עם מכנסיים הוא גיבור תרבות, הכל יכול להיות.

איך אפשר להזכיר מיתוסים על תיירות בלי צבא, זה הדבר שהכי מדליק אותן לא? הרי כל תיירת יכולה להוציא מכל גבר את תפקידו הצבאי הרבה יותר מהר מחוקר שב"כ עם מקל מטאטא. אנחנו פשוט מנדבים להן את המידע הזה. "אז בבקשה תפסיקו", אומרת טליה. "אנחנו יודעות שאתם עושים צבא ואנחנו מעדיפות לגלות בדיעבד מה עשיתם בצבא, ככה זה יגרום לנו להעריך אתכם יותר ואתם תפסיקו להתרברב בזה מולנו". כמה פשוט, ככה נכון.

המראה: "הישראלי רזה, שרירי, שעיר – וסקסי"

חדשות טובות, לא הכל שחור, טליה מספרת לי כי אחת הנקודות הטובות שיש לישראלים הוא במראה שלהם, מבנה הגוף הרזה אך עדיין השרירי שלנו הוא מעולה. כל עוד בארה"ב מתהלכים להם הרי אדם ששורפים שעות על גבי שעות במכון הכושר עד שהם מקבלים פרופורציות של בולדוזר, הישראלים שומרים על הגזרה הרזה והשרירית שהיא הרבה יותר אנושית וסקסית כנראה.

גם מעט השיער שהגברים הישראלים עדיין משאירים על גופם כחלק מההוכחה שאכן הגענו מהקוף פועלת לטובתנו. מסתבר שבארה"ב עניין המטרו-סקסואליות נכנס חזק מדי וכתוצאה מכך הנשים מתלוננות כי הגברים נראים כמו חתולים מגולחים, טליה מצטערת מאוד אבל לטעמה זה פשוט דוחה: "אני לא יכולה לצאת עם גבר שייקח לו אותה כמות זמן כמוני להתארגן ליציאה", היא טוענת. ואני חושב על תיקון למשפט "הדשא של השכן הישראלי לא רק שחור אלא גם צפוף יותר".

אין תמונה
"אנחנו עושות סקס בדיוק כמו הישראליות - אנחנו פשוט מדברות על זה יותר" (אילוסטרציה)

המקוריות: "הישראלים תמיד שואלים את אותן שאלות"

בכל הנוגע למקוריות טליה לא מרוצה מהגברים הישראלים, "שלוש השאלות הראשונות שאתם שואלים אותנו תמיד הן מאיפה את? למה? ובת כמה את?" ולהלן ההסבר המפורט: קודם כל השפה והמבטא מחייבים את השאלה מאיפה את, עד כאן הכל בסדר. אבל למה היא תמיד צריכה להמשיך לשאלה "למה דווקא באת לישראל?", קחו טיפ, אם היא הגיעה לפה כנראה היו לה אחלה סיבות, תנו מחמאה במקום לזלזל בהחלטה שלה. לגבי השאלה השלישית. כנראה שבארה"ב זה מאוד לא מנומס לשאול בחורה בת כמה היא. אז נעשה עסקה, אם תעברו איתה רבע שעה של שיחה, רק אז תשאלו.

היתרון הישראלי: "הדימוי המחוספס עושה לנו את זה"

טליה הררי (צילום: לאון קמלמן)
הווידוי: "הגבר הישראלי הוא כובש" | צילום: לאון קמלמן

ביקשתי מטליה להשאיר טעם טוב בפי ושאלתי אותה מה היתרונות של הישראלים אחרי הכל. טליה לא היססה כשאמרה: "דימוי הצבר בתור קוצני מבחוץ ומתוק מבפנים הוא כובש". מסתבר שבארצות הברית הגברים קוראים יותר מדי מגזינים לנשים והם מאוד מחוברים לרגשות שלהם ומדברים עליהם. טליה מסכמת את זה במשפט חז"ל: "הדימוי החזק והשקט עושה לנו את זה. אם הייתי רוצה גבר מאוד רגיש שמדבר על הרגשות שלו כל היום הייתי יוצאת עם אישה".

פרגון. עוד יתרון ישראלי מובהק. המילה פרגון קיימת רק בשפה העברית ולא סתם, "אתם יודעים לתת מחמאות", אומרת טליה וזה לא כל כך מקובל לחלק מחמאות בגולה, אז תחלקו מחמאות. אישה רוצה לשמוע כמה שהיא יפה וכמה שהשמלה יושבת טוב עליה. אבל לא בהגזמה, שריקות וצפצופים תשמרו לכביש.

אבל היתרון הישראלי הגדול ביותר הוא הרבה יותר פשוט ממה שאנו חושבים. הייחודיות שלנו בתור ישראלים: ההומור, החום, הקשיחות והמתיקות. זה מה שתיירות מחפשות. "מיאמי מוצפת באנשים יפים עם מיליוני דולרים, זה לא מרשים אותנו, תהיו אמיתיים, זה הדבר הכי סקסי שיכול להיות", מסכמת טליה ולוקחת עוד לגימה מהיין.

לסיכום, פעם הבאה שאתה רואה תיירת בחוף, תזכור שפחות אכפת לה שאתה יכול לפרק ולהרכיב אם-16 בפחות מדקה ויותר אכפת לה שתשאל אותה איך היא נהנית מישראל בינתיים. טליה השאירה אותי עם רושם טוב, ובשביל לעלות את המורל הלאומי היא גם הסכימה לשתף אותנו בתמונה שלה מחוף הים בתל אביב.

טליה הררי (צילום: תומר ושחר צלמים)
תתאמן בבית על הגישה הנכונה, ורק אז תצא לשטח. טליה הררי | צילום: תומר ושחר צלמים
>> אמריקאית, צרפתייה, או אירופאית? המדריך של ספי קצב