אין תמונה
כשמדברים אלינו לעניין, אנחנו פתאום יודעים גם לבשל. "גם אבא יכול"

אנחנו לא נוהגים לעשות את זה באופן כל-כך בוטה, אבל כשמגיע אז מגיע: יובל קמפ ורומם סרנגה שיחקו אותה עם הספר החדש שלהם, "גם אבא יכול". למה? כי הספר קולע בול בשתי המטרות העיקריות: לדבר ללבו של גבר, ולספק מתכונים מעולים.

ספר הבישול הזה כתוב בשפה שאנחנו אוהבים; כל מתכון מלווה בהערות שנונות וברוב המכריע גם משעשעות; ההקדמה מסבירה למה באמת צריך לדעת לבשל (בשביל המבטים המעריצים), והכי חשוב – המתכונים עצמם מוסברים בדיוק רב ובשפה שגם הגבר הניאנדרטלי ביותר יבין.

אי אפשר להיכשל כאן; בעוד שבספרי בישול רבים חלק משלבי ההכנה נותנים דרור לדמיון וקרדיט מיותר למבשל, פה לא לוקחים סיכונים כאלה – כל מתכון מסביר בדיוק מתי להכניס, איך לערבב, האם מותר להשתמש בידיים או לא, מה בדיוק לבקש מהקצב, איזה כלים צריך לכל שלב ועוד טיפים שהופכים את חוויית הבישול למשהו שגברים – יצורים פשוטים כאלה – יכולים להזדהות איתו: פשוט צריך לעשות מה שכתוב, מילה אחרי מילה, ובסוף יוצאת מנה לתפארת.

שני פלגים עשויים להרים גבה ולבקר את הספר הזה: גברים שיודעים לבשל מצוין, ונשים. הגברים שיודעים לבשל מצוין עלולים להגיד שהשפה בה כתוב הספר היא מזלזלת וגדושת סטריאוטיפים. הנשים פשוט עשויות להיעלב בשביל הגבר שלהן. ובכן, בשלנים יקרים ונשים חביבות, אתם מוזמנים לרדת מהעץ ולנחות על הקרקע: יובל קמפ ורומם סרנגה ידעו היטב למי הספר הזה מיועד: לרוב הגברים בארץ – אתם יודעים, אלה שמתרחקים מהכיריים כמו שהם מתרחקים מארון הבגדים ומעדיפים להרכיב את המזנון בסלון עשר פעמים לפני שהם יידרשו לגהץ משהו. בשביל הגברים האלה, הספר הזה לגמרי קולע למטרה.

ולבסוף, מילה על המתכונים עצמם: לא ניסיתי את כולם, אבל ממה שניסיתי קצרתי תגובות נלהבות. התגובות, אגב – וכצפוי – הורכבו מהפליאה והעונג שסוף סוף אני מוציא מהמטבח משהו שהוא יותר מחביתה עם בצל, ומהטעם המשובח של מה שיצא משם (מתכון מומלץ שנשים יאהבו: פסטה בעגבניות שרי). אגב, בניגוד למקרים בעבר בהם אמרתי לעצמי שאם בישלתי בהצלחה פעם אחת אז אני יכול לקחת הפסקה של כמה חודשים – פה חלה מהפכה: דווקא מתחשק לי לנסות עוד מתכונים ולקצור עוד קצת מהתגובות המשובחות האלה. ככה זה כשאין מקום לטעויות.

מחיר: 114 שקל

>> הבידוק משתכר: בירה חדשה, וודקה חדשה
>> לכל הכתבות במדור