על הנאות בחיים, כידוע, צריך לשלם. אחת מההנאות האלה, וגם זה לא סוד, היא אכילת מאכלים משמינים ולא בריאים. מה שלא ידוע לנו, לרוב, הוא כמה אנו משלמים על ההנאות שלנו. על סטייק, למשל, תצטרכו לרוץ קרוב לשעה כדי להורידו. לפי ד"ר הגר שפר, מומחית לתזונה ודיאטה בשיטת eatgood ברשת מועדוני הכושר Great Shape , גבר ממוצע שורף בשעת ריצה (9.5 ק"מ) כ-800 קלוריות (13.3 קלוריות לדקה). אימון כוח של שעה במשקלים בינוניים בחדר כושר ישרוף 350 קלוריות (5.8 קלוריות לדקה). אז כמה אתם צריכים להוציא על המאכלים האהובים עליכם?

גבר אוכל המבורגר (צילום: istockphoto)
שוב פעם אתם שמים תמונה שלי? תפסיקו כבר עם הכתבות האלה ותנו לאכול בשקט | צילום: istockphoto

ריצה קלה: כוס מיץ, ופלים, חומוס

נתחיל מהקל אל הקשה, עם מאכלים שדורשים הכי פחות עבודה כדי לשרוף את הקלוריות שהכנסנו לגוף. הגעתם לעבודה בבוקר ואכלתם ארבעה וופלים עם הקפה? לפי ד"ר שפר הוספתם לעצמכם 212 קלוריות. התפנקתם ושתיתם כוס מיץ במקום כוס מים? כוס מיץ ממוצעת מוסיפה 200 קלוריות. הלכתם לנגב חומוס כי חשבתם שמדובר בארוחת צהריים קלילה? שתי כפות חומוס (במנת חומוס ממוצעת יש קצת יותר) יוסיפו לכם 280 קלוריות (לא כולל כל התוספות, רק החומוס נטו). הזמנתם חבר'ה לצפייה בכדורגל ופצחתם בנשנוש של דוריטוס? הוספתם לעצמכם לא פחות מ-355 קלוריות.

כלומר, על כל אחד מהמאכלים הנ"ל יהיה עליכם לעשות קרוב לאימון שלם במכון כושר, או לרוץ כ-20 דקות. שווה? לא שווה? לשיקולכם.

ריצה בינונית: גלידה, שוקולד, במבה, שניצל

כאן אנו מתחילים להיות רציניים יותר. מה זה אימון במכון כושר? בקטנה, גם ככה חצי מהזמן רק מסתכלים על בחורות. בקטגוריה הזאת אנו מדברים כבר על כמעט שני אימונים במכון, אבל עדיין על פחות מריצה של שעה. שני כדורי גלידה יעניקו לנו 550 קלוריות, טבלה של שוקולד תעניק לנו 528 קלוריות, במבה תפנק אותנו ב-546 (אנחנו אישית הרוסים מזה) ושניצל ממוצע יפרגן ב-500. סטייק אנטריקוט, אגב, יעניק כבר 640 קלוריות. כאן כבר יש מקום לשקול יותר ברצינות האם לאכול או לא (אם אתם שואלים אותנו? עדיף ליהנות מהחיים ואחר כך לסבול עם קצת כושר. אבל אולי לא כדאי לשאול אותנו).

ריצה ארוכה יותר: פלאפל בפיתה, המבורגר בלחמנייה

יש מצב שאחרי הסעיף הבא תעברו רק לחסה ונבטים, אך ורק מטעמי עצלות. בשביל המאכלים הבאים תצטרכו לרוץ לפחות 7-8 קילומטרים, כשבמאכל הראשון ברשימה אפילו יותר מעשרה קילומטרים. שווארמה בפיתה מעניקה לנו לא פחות מ-900 קלוריות. פלאפל, שמשום מה לא נחשב משמין, יפנק אותנו ב-730 במנת פיצה ממוצעת. המבורגר בלחמנייה יוסיף לנו 700 קלוריות. בחישוב האימונים זה יוצא שני אימונים לפחות, כמעט שלושה. לא יודעים מה אתכם, עכשיו הפלאפל הזה נראה מעייף לאללה.

שווארמה (צילום: Oliver Thomann, Istock)
בתמונה: אימון שבועי בחדר כושר. בהצלחה | צילום: Oliver Thomann, Istock

להישאר בלי אוויר בכלל כבר: שווארמה בלאפה, פיצה

שלושה משולשי פיצה, כך מסתבר לנו, שקולים לכ-1,200 קלוריות. אאוץ'. שווארמה בלאפה שקולה ל-1,420 קלוריות. שעה וחצי, כמעט שעתיים ריצה. ארבעה אימונים במכון. כמה פעמים אתה מגיע לחדר כושר כבר בשבוע, אולי ארבעה, נכון? אז תסתכל על זה ככה: שווארמה בלאפה – שבוע עבודה במכון. אנו מבאסים אותך? מצטערים, צריך להסתכל לאמת בפנים.

לא לרצות לאכול לעולם מרוב ריצה לאחר מכן

ריצה (צילום: Stigur Karlsson, Istock)
בדרך לעוד ארוחת שחיתות | צילום: Stigur Karlsson, Istock

לא מזמן התקיימה תחרות של מאכלים משמינים ולא בריאים. התחרו בה עשרות מאכלים, כשהמאכל שזכה במקום הראשון היה סנדוויץ' שכלל בשר בקר, בייקון, הודו, בצל, גבינות מטוגנות ועוד כמה דברים בדרך. מדובר היה בסנדוויץ' שכולל 30,000 קלוריות, כלומר שצריך לרוץ עבורו משהו כמו שמונה מרתונים כדי להוריד אותו. עכשיו הפיצה כבר לא נראית כל כך נורא, נכון?

>> 11 דרכים בדוקות לשרוף קלוריות ולעצב שרירים