רז עמיצור, תושב באר שבע שעמד בראש כנופייה שהיכתה באכזריות צעירים בדואים שהתחילו עם יהודיות בזמן ששירת כחייל בצה"ל - יפצה את אחד הצעירים אותם היכה בסכום של 700 אלף שקלים לאחר שגרם לו לנזקים גופניים.

תחילת הפרשה לפני כארבע שנים, אז עמיצור, עריק מצה"ל שלמד בישיבה בבאר שבע, אסף חמישה מחבריו כשהם מצוידים באלות, מקלות, סכינים, ומסיכות סקי, ויחד ארבה החבורה לצעירים תושבי מהפזורה הבדואית שנהגו לטענתם "להתחיל עם יהודיות".

עמיצור, שעמד כאמור בראש הכנופייה, הבחין באחד הימים בא', צעיר תושב הפזורה הבדואית, ששוחח במכוניתו עם חברתו היהודייה סמוך לאצטדיון טרנר בעיר, ויחד עם חבריו החליט לתקוף אותו ולבצע בו לינץ'. "רז אמר שבתוך המכונית יש ערבי ושתי בנות", העיד אחד מחברי הכנופייה בחקירתו במשטרה, "אני מכיר את הדעות שלו וידעתי שיהיו מכות".

דקות לאחר מכן, עמיצור, כך על פי כתב האישום, שלף סכין ארוכה ודקר את א' שלוש פעמים, כשאחת הדקירות פגעה בכלייתו השמאלית וגרמה לו לקרע ודימום. "היה לו מבט של שנאה בעיניים. הוא אמר לי: 'אתה בן זונה ערבי' והתחיל לדקור אותי. הייתי בטוח שהוא רוצח אותי. זה נס שנשארתי בחיים", סיפר א' בעדותו במשטרה.

לאחר הדקירה של א', שפונה במצב קשה לבית החולים, עמיצור וחבריו תקפו עוד כמה צעירים בדואים בגלל שהעזו להתחיל עם יהודיות, עד שלבסוף נעצרו על ידי חוקרי המשטרה והפרקליטות החליטה להגיש נגדם כתבי אישום.

בית המשפט מצידו גזר על עמיצור עונש של חמש וחצי שנות מאסר, וכל שאר הנאשמים נדונו לעונשים שנעו בין שלוש וחצי שנות מאסר ועד לעבודות שירות. א' מצידו, באמצעות עו"ד יצחק קארו, הגיש תביעה אזרחית נגד עמיצור לבית המשפט המחוזי בבאר שבע ודרש פיצוי של מיליוני שקלים על הנזקים הנפשיים והגופניים שנגרמו לו.

"הם רצו לרצוח אותי כי אני ערבי - לא כי הם באו לשדוד אותי. הם באו לרצוח אותי והייתי בטוח שאני הולך למות. הייתי מלא דם והתעלפתי" העיד א' בבית המשפט, ולכתב התביעה צורפה חוות דעת של פסיכיאטר מומחה שקבעה לו נכות נפשית של 25% לצמיתות.

לטענתו של א', מאז המקרה הוא חושש לעבוד בסביבה של יהודים, עלה במשקל בצורה דרסטית, סובל ממצבי רוח ירודים, מסיוטים וחרדות. "אני לא ישן בלילות ומתעורר בצעקות. ניסיתי לחזור לעבוד בסופרמרקט שבו עבדתי אבל אני פוחד להיות ליד יהודים", טען א' בזמן שעמיצור הגיש כתב הגנה ובו ביקש לדחות את התביעה, אך השופטת שדנה בתיק קבעה כי הוא יפצה את א' בסכום של 700 אלף שקלים.