התפתחות בפרשת הרצח של ארנון בושארי, חבר בכיר בארגונו של ראש ארגון הפשע בני שלמה, אשר נרצח לפני כחודשיים על ידי אלמונים שהתחפשו לשוטרים. אשתו של בושארי, אשר שהתה בבית בעת הרצח, זיהתה לפני כמה ימים את אחד היורים שירו ארבעה כדורים שפגעו בפלג גופו העליון של בעלה והובילו למותו.

במהלך חקירת הרצח האכזרי עצרו לפני כחודש חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב את א', תושב חיפה בשנות ה-20 לחייו ובעל עבר פלילי עשיר. במהלך כל שלבי חקירתו שמר א' על זכות השתיקה, עד שלפני כמה ימים הזמינו החוקרים את אשתו של בושארי כדי לזהות את א', אז הוא החל להגיב להאשמות השוטרים.

החוקרים ערכו מסדר זיהוי בו זוהה א' על ידי אלמנתו של בושארי, ובני משפחה נוספים ציינו כי הוא "די דומה לתיאור של האדם שהתחפש לשוטר בערב הרצח". "זה הוא, אני בטוחה במאה אחוז שזה הוא", ציינה אשתו של בושארי בפני החוקרים, בזמן שא' עצמו המשיך להכחיש כל קשר לאירוע וטען כי אשתו של בושארי משקרת. "איך אפשר לזהות אותי אם בכלל לא הייתי במקום?", זעם א' בשיחה עם סנגורו. "החוקרים משקרים והיא משקרת. אני לא קשור לרצח או לאירוע".

כזכור, ארנון בושארי (50) נרצח בערב יום העצמאות האחרון במהלך ההכנות לחג. בושארי, במקור ממושב שתולים שבדרום, עבר בחודשים שלפני מותו להתגורר עם אשתו באחת השכונות בנתיבות, זאת לאחר שהכריז כי ברצונו לעזוב את עולם הפשע לאחר שנים בהן היה חלק מארגונו של בני שלמה, לאחר שערק אליו מארגונו של יריבו הגדול של שלמה - שלום דומרני.

לפי פרטי החקירה, מספר שעות לפני הרצח בושארי קנה בשרים וירקות והתכונן לארוחת החג עם בני משפחתו, כשלפתע נשמעה דפיקה חזקה על דלת הבית. בתו ואשתו של בושארי פתחו את הדלת, ושני עבריינים שהתחזו לשוטרים ביקשו מבושארי להתלוות אליהם לתשאול בתחנת המשטרה. בושארי לא חשד בכלום, ובירידה לקומה הראשונה, א', כך על פי החשד, שלף אקדח וירה בבושארי ארבעה כדורים. מיד לאחר הירי א' נמלט מהמקום בסיוע של עבריין שלישי ששימש כנהג מילוט. 

לאחר שהציתו את הרכב והמדים בניסיון להעלים ראיות לכאורה, א' ושני העבריינים הנוספים שעזרו לו בביצוע הרצח  נמלטו מהמקום במכונית נוספת, ובמקביל חוקרי ימ"ר נגב החלו לגבות עדויות מעדי ראייה ומבני משפחתו של בושארי שהובילו, בסיוע ראיות פורנזיות שנמצאו בזירת הרצח, למעצרו של א'.

על פי חשד המשטרה, א', המזוהה עם ארגונו של שלום דומרני, רצח את א' כנקמה על הרצח שניר בוחבוט וניסיון הרצח של אופיר ברנס, אירועים אשר בוצעו על פי החשד על ידי עבריינים המזוהים עם בני שלמה, עבורו כאמור בושארי עבד עד ליום מותו.

חקירתו של א' מלווה על ידי פרקליט בכיר מפרקליטות מחוז הדרום, ומשטרת ישראל ביקשה לאחרונה אישור מהיועץ המשפטי לממשלה להאריך את מעצרו של א' שעצור כבר כחודש. על פי החוק, המשטרה מחוייבת באישור מיוחד של היועמ"ש על מנת להאריך מעצר של חשוד מעבר ל-30 ימי מעצרו - וזה אכן אישר את המשך המעצר של א'.

במקביל, פרקליט המדינה הורה לחוקרים בתיק לבצע השלמות חקירה כדי להשיג ראיות נוספות להגשת כתב אישום נגד א', זאת בזמן שסנגוריו, עו"ד שחר חצרוני ומורן שני, ביקש לשחרר את מרשו ממעצר ודרש מבית המשפט לקבל החלטה אמיצה שכן אין כל ראיה ישירה הקושרת אותו לרצח, אך השופטת שרה חביב האריכה את מעצרו של א' בשלושה ימים נוספים על מנת לאפשר לחוקרים לסיים את החקירה בעניינו.