ראש ארגון הפשע הגדול באזור הנגב, העבריין ניבי זגורי, המואשם בימים אלו בשלושת תיקי הרצח של דבורה הירש, עד המדינה טל קורקוס ואלישע סבח, עוכב ונעצר שוב על ידי חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף בחשד שאיים לפגוע בעד המדינה נגדו דרך גורם שלישי. בנוסף, החוקרים חושדים כי זגורי ניהל לפני כשבועיים שיחת הטלפון עם עבריין בכיר תושב צפון הארץ שעצור גם הוא בפרשה חמורה אחת, שיחה שפרטיה טרם נחשפו.

מתברר כי בימים האחרונים, חוקרי ימ"ר חוף יירטו שיחת טלפון במהלכה זגורי התקשר על  פי החשד מתוך הכלא לעבריין מצפון הארץ, ובמהלך השיחה שהוקלטה, טוענים חוקרי הימ"ר כי זגורי איים לפגוע באמצעות גורם שלישי בעד המדינה במשפטו, אותו עד שסיים להעיד בשבוע שעבר.

כאמור, החוקרים יירטו והקליטו את השיחה, ומהר מאוד הבינו מה עומד מאחוריה וכמה היא מהווה סיכון עבור העד. מיד בסיום השיחה הם פתחו בחקירה וגבו עדויות מכמה מעורבים בפרשה.

אתמול בערב נעצר זגורי (על פי חוק, למרות שהוא עצור בפרשה בה הואשם יש לעצור אוֹתו שוב) בחשד לעבירות של איומים, הטרדת עד וקשירת קשר לביצוע פשע, ובשעות הקרובות הוא יובא מכלא אהלי קידר בו הוא כלוא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעכו, שם יבקשו החוקרים להאריך את מעצרו.

עוד לפני כן, זגורי נחקר אתמול והכחיש מכל וכל את הדברים, זאת לאחר שלפני כמה חודשים הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת סוהר מיחידת נחשון וקללות שהטיח בו בעת שנלקח לתא המעצר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

סנגוריו של זגורי, עורכי הדין זוהר ארבל ודנה אוחנה, מסרו בתגובה: "עצוב מאוד שמשטרת ישראל חוקרת את הלקוח שלנו במסגרת חקירה נגדית של עד המדינה בבית המשפט. מדובר בעד מדינה שקרן ומניפולטיבי שהיה שותף למעשים חמורים וקשים שנחשפו במשפט, ומעצרו של מרשנו נועד לייצר כותרות ולא יותר".


יומיים לאחר פרסום הידיעה ב-mako, הוחלט "לשחרר" מבית המעצר בעכו, במשטרה לא ביקשו להאריך את מעצרו, והוא הוחזר לבית הכלא בדרום.