אורן אברהם, שהצית את עצמו לפני כחודש וחצי כמחאה על כך שלא קיבל שיקום וסיוע מהרשות לשיקום האסיר ומשרד הבריאות, התעורר לאחר חודש וחצי שבהם היה מורדם ומונשם ומצבו הוגדר כקריטי מאוד. "אני רק רוצה לחזור הביתה עם אחי יוסי", מלמל אברהם בשיחה עם mako כמה שניות לאחר שהתעורר מהתרדמת בה היה שרוי, "הביתה. הביתה".

אברהם, 46, תושב רמלה העביר את מרבית חייו בכלא בגלל מעשי עוקץ והונאה שביצע. בין קורבנותיו היו שרים, חברי כנסת, שופטים, קציני משטרה ואזרחים. הוא השתחרר מהכלא לפני כשעשרה חודשים אבל לא קיבל סיוע ושיקום מרשויות המדינה והוא מצא את עצמו שוב משוטט ברחובות חסר מעש וחי כהומלס.

מצבו של אורן אברהם השתפר (צילום: באדיבות המשפחה)
אברהם היום בבית החולים | צילום: באדיבות המשפחה

הוא ניסה להתאבד פעמים רבות בבליעת כדורים וחייו ניצלו. אפילו השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה הציל אותו באחת הפעמים אך מצבו הלך והתדרדר. לפני כחודש הוא ניגש לתחנת דלק ברמלה, רכש בקבוק דלק, הגיע בבוקר למרפאת קופת חולים כללית והצית את עצמו.

ניידת טיפול נמרץ של מד"א פינתה אותו לבית החולים שיבא תל השומר, שם הוכנס למחלקת כוויות כשהוא סובל מכוויות בדרגה ג' בשטח של 60 אחוז מגופו.

"הרופאים אמרו לנו שהוא עומד למות ושנתכונן לגרוע ביותר. שהסיכוי שלו לחיות שואף לאפס", סיפר יוסי אברהם אחיו של אורן כשדמעות זולגות מעיניו, "התכוננו לקנות כבר קבר והכנו את עצמנו לשבעה, אבל יחד עם זאת התפללנו לבורא עולם שיחולל נס כי לא מגיע לאורן למות".

במשך שבועות ארוכים הצוות הרפואי במחלקת הכוויות בראשותו של פרופסור יוסף חייק נלחמו על חייו של אורן וסירבו לוותר. הם ניתחו אותו פעמים רבות, השתילו לו עור בחלקים שונים בגוף ומתברר שהם הצליחו במשימה הבלתי אפשרית להציל את חייו.

אורן אברהם נלחם על חייו (צילום: באדיבות המשפחה)
אברהם במהלך אשפוזו | צילום: באדיבות המשפחה

"אתמול בבוקר אורן התעורר אחרי חודש וחצי ומבחינתי זה היה יותר מנס. הוא כבר היה בעולם המתים. בכיתי מאושר. הוא אמר שהוא רוצה לחזור הביתה", משחזר האח יוסי, "ייאמר לזכותם של הרופאים שהם לא היו מוכנים לרגע לוותר על אורן ונלחמו עליו ותראה זה נס של אחד למיליון".

לאברהם מצפה הליך שיקומי ממושך והוא אמור לעבור להתגורר יחד עם אחיו בדירת עמידר ברמלה. "אני מקווה שהפעם כל הרשויות במדינה משרד הבריאות, הרשות לשיקום האסיר ועמידר יחברו יחד לסייע לאורן כי ייקח המון זמן לשקם אותו".