חוקרי תחנת משטרת אשקלון עצרו בשבועיים האחרונים ארבעה עבריינים בשנות העשרים לחייהם תושבי העיר ודימונה שהיו מעורבים ביריות על בתים של עבריינים, ירי לעבר מסעדה בתחנת דלק באשקלון והנחת מטען צינור שהוצמד לבית בעיר שדרות של עבריין יריב. במשטרה אישרו כי גם במקרים הללו מדובר במלחמות בין כנופיות על רקע רומנטי, כפי שנחשף ב-mako לפני שנה

כבר שנה שאשקלון סובלת ממלחמה חסרת פשרות בין שתי כנופיות פשע אלימות ומסוכנות והכל בגלל צעירה בשנות העשרים לחייה שהחליטה להיפרד מעבריין אחד ונכנסה לזוגיות עם יריבו המר, מעבר שהתגלגל למאבק אכזרי ברחובות העיר וגלש אף לערים שכנות.

טביעת אצבע של אחד החשודים נמצא על סלוטייפ שהיה על מטען החבלה שהוטמן בשדרות. הוא הכחיש וטען שתחום עיסוקו זה הדבקות בסלוטייפ ולכן יש טביעות אצבע שלו. כמו כן נתפס אופנוע ששימש את החשודים לביצוע הירי. חשוד אחר הודה בחלק גדול מהאירועים החמורים שהתרחשו. האחרים בכלל טענו המקרים הירי באשקלון והצמדת מטען צינור בבית של עבריין ירי בשדרות הם בילו בתל אביב.

סימני הקליעים בחלון המסעדה באשקלון
סימני הקליעים בחלון המסעדה באשקלון

בימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין עבירות נשק. קצין הפשעים החמורים בתחנה, פקד יוסי מזרחי ציין כי מדובר בסכסוך מתמשך בין שתי כנופיות עבריינים שפעילות מהירה של החוקרים הובילה למעצרם  וסיכול מקרים נוספים. "הצלחנו בחקירה לקשור גם את מי שלפי החשד עומד מאחורי האירועים וגם את מי שביצע אותם בפועל תוך כוונה להביא אותם לדין כבר בימים הקרובים", ציין פקד מזרחי.

שי לוי, עורך דינו של החשוד בהנחת המטען, מסר כי "עבודתו כמתקין מצלמות אבטחה דורשת עבודה עם איזולירבנד כל הזמן. לא מן הנמנע שאיזולירבנד בו השתמש ואולי אף נשכח במקום כלשהו עבר לידיים אחרות.
זו איננה ראייה".

הסכסוך התחיל בניסיונות חיסול הדדיים. העבריינים היריבים הצטיידו ברובים ואקדחים ויצאו למלחמה.

לפני חצי שנה עצרו בלשי תחנת משטרת אשקלון עבריינים שהיו מצוידים בשני רובי תת-מקלע עם כדורים בקנה, תחמושת, אקדח עם כדור בקנה, אפודי מגן, כובעי גרב, תרסיסי גז פלפל, מסכות סקי וכפפות, ארבע סכינים גדולות, אלות בייסבול ומכשיר ג'י-פי-אס. השניים היו בדרכם לבצע חיסול של העבריין שהעז לשבור את הקוד של העולם התחתון ויוצא עם אקסית של עבריין אחר.

ניידת סיור הבחינה בהם באחד מרחובות אשקלון וביקשה מהם לעצור. העבריינים נסעו בפראות, ולבסוף לאחר מרדף דרמטי ברחובות העיר עצרו אותם בגלל שלא חגרו חגורות בטיחות. השוטרים מצאו את אמצעי הלחימה הרבים והבינו שהם סיכלו חיסול. העבריינים שמרו על זכות השתיקה ולא ענו לשאלות החוקרים בנוגע לכלי הנשק שנמצאו במכוניתם.

"ברגע שהיא החליטה להיפרד מאותו עבריין מוכר ועברה להיות חברה של יריבו שזו הפרה בוטה של קודים בעולם התחתון היה ברור שתפרוץ מלחמת עולם וזה מה שקרה", הסביר עבריין מקומי. "זה לא ייגמר בטוב. מדובר בעבריינים צעירים אלימים ומסוכנים שלא רואים ממטר את בני שלמה או שלום דומרני וזה ייגמר עם הרבה דם ברחובות אשקלון. רק צריך להתפלל שחפים מפשע לא ייהרגו בגלל המלחמה ביניהם".

עו"ד שי לוי
עו"ד שי לוי