צעירה מאשקלון בשנות ה-20 לחייה שנפרדה לאחרונה מבן זוגה העבריין והחליטה לצאת עם צעיר אחר, עבריין שנחשב ליריבו המר של בן זוגה לשעבר, מצאה את עצמה לאחרונה במרכזו של סכסוך אלים ויוצא דופן שמאיים על השקט היחסי בעיר הדרומית.

שני המעורבים באירוע הם עבריינים צעירים שאינם משתייכים לארגוני הפשיעה של בני שלמה ושלום דומרני שמשליטים בימים אלה טרור פלילי על ערים שונות בדרום הארץ, אבל על פי מקורבים לשניים הם אמנם לא חלק מאותם שני ארגונים אך בהחלט לוטשים עיניים כדי לרשת את מקומם של שלמה ודומרני ביום מן הימים, מה שמרמז היטב על כוונותיהם ואכזריותם.

מיד לאחר "חציית הקווים" הרומנטית והבחירה של הצעירה לנהל קשר עם יריבו של בן זוגה לשעבר, החלו חברי שתי הכנופיות להצטייד ברימונים, תתי מקלע מאולתרים, מטעני חבלה, אקדחים וכובעים של בלשי משטרה כדי "לסגור חשבון" ביניהם. "שלום ובני (הכוונה לעבריינים שלום דומרני ובני שלמה) הם כלום לעומת אותם עבריינים צעירים שמשתלטים בימים אלה על אשקלון ולא רואים אף אחד ממטר", מזהיר עבריין מקומי שמכיר היטב את פרטי הסכסוך.

"שני ראשי הכנופיות שהיו מסוכסכים עוד לפני הסיפור הרומנטי פשוט החליטו לחסל אחד את השני בגלל אותה בחורה. החבר הקודם שלה ראה בזה פגיעה בכבוד שלו ואז פרצה פה מלחמה בעיר", מוסיף אותו עבריין, "על דבר כזה רוצחים? כנראה שכן, כי גם בעולם התחתון יש קודים ואין סיכוי שמישהי יוצאת פתאום עם יריבו של בן זוגה".

ניסיון חיסול באשקלון 2021 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הנשק שנתפס בידי חברי אחת הכנופיות | צילום: דוברות משטרת ישראל

ממידע שהגיע ל-mako מתברר שבשבועות האחרונים שוטרי הסיור ובלשי תחנת משטרת אשקלון סיכלו לפחות שני נסיונות חיסול בין שתי הכנופיות היריבות; הניסיון הראשון התרחש לפני כשלושה שבועות אז נעצרו שני עבריינים צעירים כבני 27 באחד הרחובות המרכזיים בעיר שהיו מצויידים בתתי מקלע ובתוכם מחסניות דרוכות לירי, כפפות, מסיכות וכובעי גרב ותרסיס גז פלפל. 

הניסיון השני סוכל בשבוע שעבר אז עצרו שוטרי תחנת אשקלון את י', עבריין בשנות ה-20 לחייו, ובחיפוש שנערך בביתו נמצאו שני תתי מקלע, אקדח עם חמישה כדורים, מסיכת סקי, כפפות, כובע של בלש משטרה, מכשיר ג'י.פי.אס, ארבע סכינים גדולות ואלת בייסבול.

ניסיון חיסול באשקלון 2021 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
כלי הנשק והציוד שנתפסו בביתו של י' | צילום: דוברות משטרת ישראל

"יש סכסוך ממושך בין שתי כנופיות עבריינים בעיר בגלל אותה צעירה והם מתחמשים באמצעי לחימה מסוכנים. במקרה של י' הוא זרק כלי נשק מחלון ביתו, ובמקרה אחר אף בוצע ירי", טוען המפקח יוסי מזרחי, קצין בתחנת משטרת אשקלון שמעריך כי מעצרו של י' מנע חיסול בטוח. "אנחנו נפעל בנחישות רבה למגר את התופעה של החזקת נשק לא חוקי אשר עלולה לפגוע באזרחים חפים משפע".

בחקירתו הכחיש י' כל קשר לכלי הנשק שנתפסו אצלו. אך פרקליטות מחוז דרום החליטה להגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לו עבירות נשק, שיבוש הליכי משפט והפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, והוא צפוי להישאר במעצרו עד להחלטה אחרת של בית המשפט.