נוכל הטינדר הישראלי, שמעון יהודה חיות, שעקץ נשים רבות ברחבי העולם, נחת בארץ לאחר שהסגיר את עצמו לישראל. עם נחיתתו בנתב"ג הוא נלקח ליחידת ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. מחר בבוקר הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר.

חיות, או בכינוי שהמציא לעצמו - סיימון לבייב - הונה על פי החשד עשרות נשים בחו"ל לאחר שהתחזה לבנו של  המיליארדר לב לבייב. לטענת הנשים, הן נתנו לו הלוואות וכספים שמעולם לא הוחזרו להן כשהוא פוגש אותן לא פעם במטוס פרטי בשדה תעופה או במסעדת יוקרה.

חיות, באמצעות פרקליטו עו"ד יקי קהן הכחיש את החשדות נגדו. בישראל הצטברו נגדו ונגד אביו תלונות רבות בנוגע להונאת אנשים שביצעו על פי החשד באופן משותף. הוא ייחקר בימים הקרובים על התלונות שהוגשו נגדו במקביל לכתב האישום שהוגש נגדו טרם בריחתו מישראל שיוגש מחדש. החוקרים מתכוונים לחקור גם את אביו יוחנן בחשד שסייע לבנו בחלק מההונאות וידע על בריחתו מהארץ והיה עמו בקשר בחו"ל.

חיות נעצר בחודש יוני האחרון ביוון בפעילות משותפת של משטרת ישראל והאינטרפול. בחקירותו ביוון התברר כי הוא החזיק בידו כרטיס טיסה לישראל והיה אמור לנחות בנתב"ג ב-4 ביולי עם דרכון מזויף. "אני מכחיש מכל וכל את ההאשמות נגדי. לא רימיתי ולא עקצתי אף אחד. רדפו אחריי בכל העולם ויש לי הוכחות שלא פגעתי באיש. אני אגיע לבית משפט בישראל ואוכיח שכל הפרסומים נגדי שקריים", אמר חיות.

עו"ד יקי קהן (צילום: חדשות 2)
מייצג את חיות. עו"ד יקי קהן | צילום: חדשות 2

אנה, אחת מקורבנותיו אמרה ל-mako: "אני מקווה שהוא יישאר בכלא זמן רב. הוא אדם רע מאוד. הייתי בהלם מההחלטה לשחרר את סיימון תוך 50 יום בערבות ועכשיו אני שמחה שהוא יוסגר לישראל. זה אדם שאסור לשחרר מהכלא אפילו לשנייה אחת. הוא עוקץ נשים סדרתי".

"אני שמחה שהוא הסגיר את עצמו לישראל", מוסיפה פרנילה סוחהום שגם נפלה ברשתו של חיות, "אני מקווה שהוא יישב שנים ארוכות בכלא. אסור לאדם כזה להיות חופשי לשנייה אחת. הוא יעקוץ עוד נשים רבות וירמה אותן. אני מקווה שגם שאר המדינות בעולם שבהן הוא מבוקש ישפטו אותו. הוא פגע בי ובאותן נשים אומללות וגנב את כספן והשאיר אותן מרוששות ועצובות".