העבריין אבנר הררי, המחסל מספר אחת בעולם התחתון, התייצב לאחרונה בבית המשפט העליון שדן בערעורו על גזר הדין שקבע בית המשפט המחוזי בתל אביב – לפיו הררי צפוי לרצות 11 וחצי שנות מאסר בפועל על ניסיון החיסול של הכדורגלן לשעבר קובי מוסא.

כזכור, בחקירתו הכחיש הררי שהיה מעורב בצורה כלשהי בהנחת המטען במכוניתו של שחקן הכדורגל. הוא דבק בגרסתו גם כשהחוקרים הטיחו בו שהוא ואבישי בן דוד, שנתפס מניח את המטען ונידון ל-15 שנות מאסר, שוחחו רבות על "תותים", מילת הקוד למטעני חבלה. לטענתו, מדובר בקו חלוקה למכירת תותים שהיה רוכש מחקלאים שונים באזור השרון ולא במטענים.

"תותים מעולם לא הייתה מילת קוד בעולם התחתון למטען. זה קשקוש אחד גדול, המצאה של חוקרי המשטרה", טען הררי במהלך הדיון שנערך לאחרונה, "המשטרה תפרה לי תיק, והפרקליטות ושופטי בית המשפט המחוזי זרמו עם התיאוריה שתותים זה מילת קוד למטעני חבלה מבלי לבדוק את העניין בכלל. אם לא היו קוראים לי אבנר הררי היו מזכים אותי מיד בלי להסס".

סנגורו של הררי, עו"ד אייל בסרגליק, טען כי יש לזכות אותו מכל אשמה מאחר ולא הוכח שהיה לו מניע או סיבה לפגוע במוסא, וכי אין בדל של הוכחה או ראייה חותכת ש"תותים" זו מילת קוד למטעני חבלה. בנוסף הוא הכחיש שהררי אמר לבן דוד מה לעשות.

כמו כן, במהלך הדיון פרקליטו של בן דוד, עו"ד איתן סבג, טען כי יש לזכות את מרשו מאחר ולא הוכח שהוא התכוון לחסל את מוסא, והעובדה שהוא לא העיד בבית המשפט אינה אמורה לפגוע בחזקת החפות שלו. לדבריו, יש להקל בעונשו באופן משמעותי ולהתחשב בעובדה שמדובר באסיר חיובי שתומך באסירים ומסייע להם. מנגד, התובע מטעם המדינה ציין כי המטען הונח באמצע היום, ועל כן המטרה הייתה ברורה – לפגוע במוסא. לדבריו, בן דוד עקב אחר מוסא ארבע פעמים במשך כתשע שעות מה שמעיד על הכוונה לפגוע בו.

כזכור, הררי זוכה מחמת הספק מהנחת מטען חבלה במכוניתה של של הזמרת מרגלית צנעני, לאחר שלא השמיעה שירים לו בתחנת הרדיו האזורית בה עבדה. צנעני העידה בבית המשפט כי בינה לבין הררי אין יריבות - נהפוך הוא.

בית המשפט העליון יחליט בעניין הערעור במהלך השבועות הקרובים.