בשבוע שעבר החל שלב הטיעונים לעונש של העבריין אבנר הררי, המחסל מספר אחת בעולם התחתון, לאחר שהורשע בגין הנחת מטען במכוניתו של שחקן הכדורגל קובי מוסא. הפרקליטות הטילה פצצה באולם כאשר דרשה לגזור על הררי 12  שנות מאסר בפועל.

סנגוריו של הררי, עורכי הדין צ'רלי סבג ואיתן סבג, ביקשו לכל היותר להתספק בחמש שנות המאסר אותן הררי כבר ריצה בכלא, ולא להחמיר בעונשו לאור גילו המתקדם ולאור העובדה שלא הוצגה שום ראיה בבית המשפט הקושרת את הררי ישירות למטענים.

הררי, עצמו חשף בפני השופט את תנאיו הקשים בכלא 'רימונים'. לדבריו, הוא כלוא בתאו 22 שעות ביממה.

גזר הדין של הררי, שיוחלט עליו בשבועות הקרובים, מגיע לאחר משפט ארוך וממושך, כשלאחרונה החליטו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב  להרשיע את הררי בסעיף האישום של הנחת מטען למוסא, אבל לזכות אותו מסעיף הנחת מטען החבלה במכוניתה של הזמרת מרגלית צנעני לפני חמש שנים. 

ההחלטה התקבלה לאחר שבכתב האישום החמור שהוגש נגד הררי יוחסו לו שני מקרים של הנחת מטענים למוסא ולצנעני. בעוד שהעובד בחנות הירקות שלו בהרצליה, אבישי בן דוד, הואשם בהנחת מטענים במכוניות של איש העסקים מאיר שמיר. ב-2017, לאחר פיענוח מקרי הנחת המטענים ברכביהם של מוסא, צנעני ושמיר, נעצר הררי בחשד ששלח את בן דוד.

פיצוץ ברכב של מרגלית צנעני (צילום: רועי אלימה, פלאש/90 )
צנעני לאחר הפיצוץ במכוניתה | צילום: רועי אלימה, פלאש/90

הררי, הכחיש בחקירתו שהיה מעורב בצורה כלשהי בהנחת המטענים וכאשר הטיחו בו החוקרים שהוא ובן דוד שוחחו רבות על ה'תותים', מילת הקוד למטעני החבלה, הררי טען שמדובר בקו חלוקה למכירת תותים שהיה רוכש מחקלאים שונים באזור השרון ושלא מדובר במטענים.

"כולה מכרתי 'תותים' מה אתם רוצים מהחיים שלי. איך הפכתם את המילה למטענים. "אני חף מפשע ואני אוכיח את זה", אמר הררי בשבוע שעבר לשופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב.

כזכור, הררי, 67, יותר ממחצית חייו ריצה בבתי הכלא בגין פשעים חמורים שביצע. במשטרה טענו כי שימש שכיר חרב של ארגוני פשיעה וביצע על פי החשד מקרי רצח שלא פוענחו עד היום.

 "אנשים ששפוטים מקבלים תנאים טובים משלי", הוא טוען. "כל יום שעובר עבורי זה כמו שגרת מוות. אני נשבע לכם בכל היקר שלי שאני חף מפשע ואלחם להוכיח את חפותי. זה פשע למכור תותים? הם (הפרקליטות והמשטרה) עשו שיטת 'מצליח' ולא הגישו שני כתבי אישום. אני נמצא בקבוצת סיכון בכלא שבו כל יום נדבקים בקורונה עצירים ואסירים. אני רוצה לסיים את חיי בחיק המשפחה ולחזור לעסק שלי. לא עשיתי שום פשע".