נתי חדד, שריצה כמעט ארבע שנות מאסר בכלא התאילנדי בגין החזקת אקדח ותרופות שלא כחוק, קיבל בימים האחרונים הודעה שמלך תאילנד העניק לו חנינה.

לפני כשנה וחצי חדד שוחרר מהכלא בתאילנד לאחר שמשרד המשפטים הסכים שהוא ירצה את המשך מאסרו בכלא הישראלי וזאת מחשש לחייו. הוא ריצה את שאר עונשו בכלא חרמון עד שוועדת השחרורים קיצרה את העונש אך קבעה שהוא יישאר אסיר ברישיון במשך שנה וחצי נוספות.

לפני כמה ימים חדד הופתע לקבל הודעה לפיה מלך תאילנד העניק לו חנינה וקיצר את עונשו לשנתיים ותשעה חודשים. משמעות הדבר היא כי החל מאתמול חדד אדם חופשי ללא הגבלות ואינו עוד אסיר ברישיון, 10 חודשים לפני המועד המתוכנן.

"הייתי בהלם כשקיבלתי את ההודעה הזו. איפה המלך היה כל השנים? למה אז כשישבתי בכלא לא דאגו לתת לי חנינה ולשחרר אותי. למה נתנו לי סתם לסבול כל השנים האלה. בתנאים שגרמו לי כמעט למות. הרי כולם יודעים בתאילנד ובישראל שתפרו לי תיקים בגלל שידעתי דברים סודיים על בכירים במדינה ובמשטרה", אומר חדד בשיחה עם mako.

חדד, 37, תושב טבריה נעצר לפני למעלה מארבע שנים בקוסומי על ידי המשטרה המקומית בפשיטה שעשו על מרפאה שפתח ואשר העניקה טיפול רפואי ראשוני לאלפי תיירים ישראלים שלא היה להם ביטוח רפואי. רשויות האכיפה במדינה טענו כי חדד ניהל את המרפאה שלא כחוק, החזיק באקדח ובתרופות שלא במרשם.

הוא הכחיש את החשדות נגדו וטען שתפרו לו תיק בגלל שסירב להפליל את ראש ארגון הפשע, ניבי זגורי ששהה באי ולטעון שהאקדח שנמצא במרפאה שייך לו.

"היה לי קשה מאוד עם התנאים המגבילים", מוסיף חדד, "חבל שמלך תאילנד נזכר עכשיו. מדינת ישראל תיקנה את העוול שנגרם לי על ידי נציגה בארץ ובחו"ל. גרמו לי לעוגמת נפש רבה, כולם ידעו שאני לא עבריין. יש לי חומרים סודיים ושיחות מוקלטות של שוטרים מתאילנד שסיפרו לי הכול".