אחרי יותר משלוש שנות מאסר, מרביתן בתנאים קשים בכלא התאילנדי שבקוסומוי, האסיר נתי חדד שוחרר הבוקר  מכלא 'חרמון' ויתאחד עם אמו נורית אחרי תקופה ארוכה. "עשו ממני ראש ארגון פשע ועבריין", אמר חדד הבוקר עם שחרורו, "אני חף מפשע ואוכיח את זה בקרוב. אני מודה לכל מי ששחרר אותי. אני רוצה להגיע הביתה".

"שהחיינו והגיענו ליום הזה", אומרת האם נורית בשיחה עם mako כשדמעות זולגות מעיניה, "אחרי כל השנים הקשות  והסיוט שנתי עבר בכלא התאילנדי, אחרי שהוא כמעט מת שם, הוא סוף סוף הוא חוזר הביתה למקום הטבעי שלו. הכנו לו את כל האוכל שהוא אוהב, וחברים ובני משפחה מחכים לו מחוץ לכלא ובבית בטבריה. כל הגוף שלי צמרמורת, אני רועדת. אני לא מאחלת לאף אימא את הסבל שעברתי, סוף סוף אני יכולה לחבק את הבן שלי, נתי נולד היום מחדש".

רגע לפני שחרורו, חדד הספיק לומר הבוקר לאמו הנרגשת: "אמא, בעשר אני משתחרר מהכלא. זהו, נגמר הגיהינום. ואני מתחיל חיים חדשים". כזכור, חדד (36) נעצר בתאילנד לפני כשלוש שנים בגין החזקת אקדח, ניהול מרפאה והחזקת כדורים בניגוד לחוק. בחודש אפריל האחרון הועבר לישראל לאחר התערבות נשיא המדינה ראובן ריבלין והחל לרצות את יתרת עונשו בכלא חרמון. 

לפני כשבוע, החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשו (שהיה אמור להסתיים במאי 2021) בשל התנהגות טובה, ואחרי שעבר הליך שיקומי בכלא חרמון, הספיק לעלות במשקל ונחשב לאסיר למופת ללא שום בעיות משמעת. בנוסף, הוכנה עבורו באחרונה תכנית שיקומית כחלק מהליך שחרורו הסופי מהכלא, וחדד עצמו סיפר לבני משפחתו על היחס החם והאוהד מצד הסוהרים בכלא.

לדבריו של חדד, הוא שמח לשמוע מהאסירים עד כמה אמו נורית נלחמה להביאו לישראל להמשך ריצוי מאסרו והוצאתו מהכלא בקוסומוי. "אסירים רבים ניגשו אליי וסיפרו לי עד כמה אימא שלי נלחמה בשבילי כמו לביאה כדי להחזיר אותי לארץ מהגיהנום שם. הם אמרו לי שהם יודעים שאני לא עבריין ושסתם ישבתי בכלא בתאילנד ושעשו לי עוול. זה חימם לי את הלב ונתן לי כוח ומוטיבציה להמשך".

נורית חדד פונה לראש הממשלה (צילום: אלון חן, פרטי)
נלחמה על שחרורו. נורית חדד | צילום: אלון חן, פרטי

עורכות הדין שני אילוז, ושירן גלוברי, מי שייצגו את חדד וסייעו לו רבות בכל הנוגע לתנאי כליאתו, דאגו שתקופת שהותו המלא בכלא התאילנדי תיחשב כאמור בעת קיצור עונשו בישראל, והבוקר, מאמציהן נשאו פרי וחדד שוחרר לביתו. "אני מתרגש מאוד להשתחרר מהכלא אחרי כל השנים הקשות והלא אנושיות שעברו עליי בכלא בקוסומוי", אמר חדד לבני משפחתו בשיחה מהכלא לפני כשבוע, "עד שלא אהיה בבית בטבריה ואחבק את אימא אני לא אאמין שאני משוחרר".