בסוף השבוע האחרון הטילו המשטרה והצבא סגר מוחלט על היישוב דיר אל אסד שבגליל מחשש להתפרצות של נגיף הקורונה.

שוטרי משטרת ישראל פרסו מחסומים רבים בתוך היישוב, כמו גם בכניסה וביציאה ממנו, בניסיון לשמור על סגר מוחלט ולאכוף אותו בתקווה שהתושבים ישארו בבתיהם ולא יפיצו את הווירוס מתוך היישוב ומחוצה לו.

אלא מתברר שלמרות הסגר ההדוק, תושב היישוב כבן 30 בחר להתגרות בשוטרים שעמדו באחד המחסומים ביישוב והחליט להפר את הסגר כדי לצאת מביתו ולבקר בני משפחה.

מתיעוד סרטון האירוע שהגיע לידי mako, ניתן לראות בבירור את אחת השוטרות במחסום ניגשת לצעיר ורושמת לו דו"ח בגין הפרת הצו, ושניות לאחר מכן נראה הצעיר כשהוא מתעצבן ומשתולל, מקלל את השוטרת על הדו"ח שרשמה לו, וכעבור כמה שניות נמלט מהזירה ובורח בזמן שהשוטרת רודפת אחריו.

שעתיים לאחר שנמלט והשוטרים ניסו לאתרו, החליט החשוד בעצת בני משפחתו להסגיר עצמו, נחקר בגין בריחה והעלבת עובד ציבור, ושוחרר ביום למחרת עד להגשת כתב האישום נגדו.

מהחקירה עולה כי הצעיר טען שהוא התכוון לרכוש כמה מוצרים במכולת השכונתית ולבקר חלק מבני משפחתו, ועורכי דינו מיכאל כרמל ודן אסלנוב מספרים כי החשוד לא התכוון להפר את הסגר והוא "בסך הכל יצא פעמיים לקנות אוכל במכולת ונמלט מהמקום מתוך חשש כי השוטרת תירה בו או תפעיל כלפיו כוח".