בתום חקירה סמויה של היחידה המרכזית בלכיש, כוחות משטרה פשטו הבוקר (רביעי) על בתיהם של 15 חשודים בניהול ומעורבות ברשת שפעלה לסחור בנשים בארץ ובחו"ל במטרה להעסיקן במתן שירותי מין. בחודשים האחרונים חוקרי היחידה בפיקודו של סנ"צ דורון אלוני, בשיתוף יחידות משטרתיות נוספות ורשות המיסים, חקרו את הפרשה החמורה וחשפו את הרשת שייבאה לישראל נשים שיועסקו בזנות, ושמנהליה שלשלו לכיסם מעל 10 מיליון שקל.

"חברי הרשת התעשרו על חשבון אותן נשים אומללות", הסביר גורם במשטרה. "זו הייתה רשת שעבדה בצורה היררכית ושיטתית מאוד. לכל אחד היה תפקיד משלו. היו את ראשי הרשת שייבאו את הנשים מבלארוס ואוקראינה דרך אנשי קשר מקומיים, מתחתם הנהגים שהסיעו את הנשים ללקוחות ואנשים שעסקו בשיווק ושימשו כסוכנים ואנשי שיווק ששלחו תמונות של אותן נשים ללקוחות וקבעו את המחיר שלהן".

למעשה, חברי הרשת יצרו מעין קטלוג ובו תמונות של אותן נשים בשנות העשרים והשלושים לחייהן שנשלח ללקוחות הקבועים שיחליטו במי הם מעוניינים. חלק מהנשים הובאו לארץ באמצעות שירותי V.I.P כדי לא לעורר את חשד המשטרה ורשות האוכלוסין. "היו נשים שידעו שהן מגיעות לעסוק בזנות והיו אחרות שלא ידעו על כך", ציין קצין משטרה. "הן חשבו שהן באות לעבוד במסעדות או בבתי מלון וכבר לאחר יממה או שתיים ברחו מהארץ. מדובר ברשת מאורגנת מאוד שפעלה בתיאום מלא בארץ ובחו"ל להבאת אותן נשים לעסוק בזנות".

בימים הראשונים הצעירות לנו בבתי מלון ולאחר מכן הועברו לדירות שנשכרו עבורן או הוסעו ישירות לבתי הלקוחות. כדי לגרום לאותן נשים אומללות לעבוד שעות רבות הן אולצו להשתמש בסם קריסטל מת'. "היו נותנים לנו קריסטל כדי שנוכל לקבל עוד ועוד לקוחות שלא נהייה עייפות שתהיה לנו אנרגיה. היינו עובדות שמונה ועשר שעות ביממה, לפעמים יותר", סיפרו כמה מהצעירות לחוקרי המשטרה.

חברי הרשת נהגו לשוחח ביניהם על הצעירות שהובאו לארץ כאשר כינו אותן "סחורה יפה וחדשה". החוקרים יירטו שיחות טלפון רבות של חברי הרשת כאשר הם משבחים את הבנות היפות שהביאו לישראל כאילו היו קניינם האישי. "לכל אישה היה מחיר. בין השאר זה נבע מהיופי שלה גיל ועוד משתנים נוספים", הסבירו גורמים במשטרה, "חברי הרשת יצרו קטלוג עם תמונות של אותן נשים ומתחת היו המחירים שנקבעו".

אחד החשודים, שהיה אחראי על שיווק הבנות, היה דואג לצלם אותן לפרסום בקטלוג במאגר שלהם באינטרנט. לכל אחת מהבנות נתנו שם במה, כינוי ותג מחיר שונה בהתאם ליופי והגיל. 50% מהסכום ששילם לקוח עבור אקט מיני היו הולכים לחברי הרשת ו-50% לנשים.

בפשיטה שערכו הבוקר שוטרי ימ"ר לכיש על בתי החשודים נעצרו 15 מחברי הרשת מכל הדרגים מהבכירים ועד הזוטרים, וכן נלקחו לחקירה שבע נשים שהועסקו בזנות. בבתי החשודים נתפסו סכום של 360 אלף שקל, חמישה כלי רכב שנרכשו על פי החשד מכספי הכנסות הנשים וכן רכוש רב.

ההערכה היא שחברי הרשת הביאו לארץ עשרות נשים כדי לעסוק בזנות, תוך שהם מנצלים את מצוקותיהן הכלכליות בארץ מולדתן. המשטרה מייחסת לחברי הרשת עבירות חמורות ביותר של  סחר בבני אדם, סחר בנשים לצרכי זנות, עיסוק בזנות, פרסום זנות הלבנת הון והשמטת הכנסה במזיד והוצאת מנשים ממדינותיהן למדינה אחרת לעבוד בזנות.

אחד מבכירי הרשת הוא עבריין אלים ביותר שהיה מבוקש באחרונה על ידי המשטרה לאחר שהיה מעורב באירוע תקיפה שהסעיר את המדינה באחד הכבישים במרכז הארץ.