התפתחות בפרשת רצח העבריין הישראלי, שי דהן, בכלא באקוודור: עיתונאי ומנחה טלוויזיה בכיר במדינה הלטינית שפרסם סדרה של פוסטים ברשתות החברתיות הנוגעות לשחיתות שחשף דהן ובה היה מעורב נשיא הרפובליקה לשעבר, עבדאללה בוקראם יחד עם בנו חקובו - חוסל לפני כמה ימים על ידי רוצחים שכירים בפרשה שמסעירה את המדינה.

"זו רעידת אדמה של ממש, וכל החיצים מופנים כרגע כלפי בוקראם ובנו כמי ששכרו את הרוצחים ושילמו להם כסף כדי לחסל את העיתונאי", חושף גורם ישראלי המעורה בפרטי המקרה ומתגורר באקוודור. "הם פחדו שהוא מחזיק בידיו 'חומר נפץ' ומסמכים שעלולים לשלוח אותם לשנים ארוכות בכלא - והחליטו לפעול בנושא".

אפרין רואלס, עיתונאי בן 36 ואחד מכוכבי הטלוויזיה הגדולים במדינה הלטינית המתגורר בעיר גואיאקיל, העיר הגדולה באקוודור, יצא בשעות הבוקר של יום רביעי האחרון מביתו לעבר מכון הכושר בו הוא נוהג להתאמן. על פי החשד, כמה רוצחים שכירים עקבו אחריו, ובעיצומה של הנסיעה נצמדו למכוניתו, אז אחד מהם ירה לעברו ארבעה כדורים שחיסלו אותו במקום.

הרוצחים הספיקו להימלט עוד לפני שעדים למתרחש הבינו מה קורה, ומאז פרסום הידיעה על מותו של רואלס, המדינה הלטינית נמצאת במרכזה של סערה אדירה, וראש הממשלה ובכירי השרים דורשים מהמשטרה ללכוד את הרוצחים ולחקור מי עומד מאחורי הרצח האכזרי. 

(בסרטון: תיעוד הרצח של רואלס ממצלמות האבטחה)

"ראולס חשף פרטים חדשים על מקרי השחיתות בהם היו מעורבים בני משפחת בוקראם, חלקם קשורים לאותם מקרים ששי דהן ז"ל התחיל לחשוף בזמנו וקשורים למכירת בדיקות הקרורונה המהירות והעסקאות השונות שביצאו עבדאללה ובנו. 

מתברר שחלק מהציוד עליו דובר נגנב או נעלם - והתחקירים שפרסם רואלס בנושא הובילו ישירות לבוקראם. הוא היה אדם אהוב ומוערך מאוד, ואחד ממגישי הטלוויזיה הפופולריים במדינה", מסבירים גורמים באקוודור. "בוקראם הבין שאם הוא ימשיך לפרסם עליו הוא פוסטים ולצאת נגדו ברשתות הוא לא ייבחר לפרלמנט, לא יקבל חסינות וכנראה יישלח לכלא".

נכון לשעה זו טרם נתפסו רוצחיו של רואלס, וייתכן מאוד שבוקראם ייעצר שוב בימים הקרובים בחשד שהיה מעורב בחיסולו של העיתונאי. על פי הדיווחים בכלי התקשורת באקוודור, רואלס היה אמור לפרסם בשבועות הקרובים מספר תחקירים נוספים על התנהלותו של בוקראם, חלקם גם כאלו שנוגעים לרצח של דהן, ולמסמכים וההקלטות שהעביר הישראלי לתובעת טרם חיסולו האכזרי בכלא. 

View this post on Instagram

A post shared by Justicia Efrain Ruales (@justicia.efrainruales)

בתוך כך נודע כי המאפיונר חוסה זמברנו, מי שעל פי החשד חיסל את דהן בכלא בהוראה של בוקראם, נרצח לפני כשלושה שבועות בקניון הומה אדם בעיר בצפון המדינה על ידי מתנקשים שנשלחו על ידי קרטל הסמים המקסיקני "סינלואה", והחשד הוא שהסיבה לרצח הייתה שאותו זמברנו עקץ את אנשי הקרטל עליו פיקד עד לא מזמן "אל צ'אפו" גוזמן.

על פי החשד, נהגו של זמברנו, שנעצר על ידי חוקרי המשטרה, היה זה שמסר את המידע לאנשי הקרטל, ורוצח שכיר שהגיע למקום ירה במאפיונר האקוודורי כמה כדורים מטווח אפס ונמלט. זמברנו היה ידוע כמי ששלט בכל בתי הכלא באקוודור באמצעות אנשיו ועסק בתחום גביית דמי הפרוטקשן וסחר בסמים.