חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף, החוקרים בימים אלה את פרשת ניסיון החיסול הכפול בנהריה (בו נפצעו אבי מור ואליאור שרעבי, קרובי משפחתו של ראש ארגון הפשע מיכאל מור) עצרו לפני כשבוע את ראש ארגון הפשע הגדול בנגב, ניבי זגורי, בחשד שניהל שיחה עם ראש ארגון הפשע הגדול בצפון, שמוליק הרוש.

חוקרי המשטרה יירטו את השיחה מתוך מחשבה שיש לה קשר לפרשת ניסיון החיסול הכפול בה נעצר הרוש יחד עם שני חשודים נוספים, וכעת אנחנו חושפים כאן לראשונה את פרטי השיחה הסודית שהתקיימה בין הרוש לזגורי לפני כמה שבועות, ימים ספורים לפני מעצרו של הרוש.

מתברר כי באותה שיחה חשף זגורי שעד המדינה שהעיד בתיק שלו הודה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע כי הניח מטען חבלה מתחת למכוניתה של אחותו של הרוש, זאת בהוראה ישירה של יריבו המר מיכאל מור. בין השניים, מור והרוש, התנהלה ועדיין מתנהלת מלחמת חורמה עקובה מדם שכבר גבתה חיי אדם.

הפיצוץ במכוניתה של אחותו של הרוש, קצינה בצה"ל בתפקידה, התרחש לפני כשש שנים בדיוק, בעת שנסעה ברכבה ברחוב הגטאות בנהריה. למזלה, הפיצוץ התרחש זמן קצר אחרי שהורידה את ילדיה בבתי ספר ובגנים. חבלני המשטרה שהוזעקו למקום האירוע הגיעו למסקנה כי חלק מהמטען התפוצץ מוקדם מהמתוכנן מסיבות טכניות וזה מה שהציל את אחותו של הרוש.

שנה וחצי לפני אותו פיצוץ, חוסל באכזריות בדרי מור, אחיו של מיכאל, והאחרון חשד שהרוש ואנשיו עומדים מאחורי הרצח ולכן החליט לנקום את מות אחיו ותכנן לחסל את אחותו של הרוש.

באותה שיחה שיורטה על ידי חוקרי ימ"ר חוף, סיפר זגורי להרוש שעד המדינה נשלח כאמור על ידי מור, והרוש בתגובה הודיע כי יתבע בבית המשפט את עד המדינה (נגדו כבר הוגשה תביעת נזיקין כאשר ירה בעבריין אחר וגרם לו לנכות תמידית).

- זגורי: "אתה יודע שהעד במשפט שלי (ופה הוא מציין את שמו האסור לפרסום) הניח את המטען בזמנו במכונית של אחותך נכון? הוא הודה בזה בבית המשפט".

- הרוש: "וואלה? מה אתה אומר. אני אתבע אותו בבית המשפט ואפעל חוקית נגדו. אני לא אשתוק לו על מה שעשה לאחותי. הוא ישלם על זה".

בהמשך השיחה זגורי העביר להרוש פרטים נוספים מעדותו של עד המדינה, והרוש, שהיה עצבני מאוד למשמע הדברים, סיכם שהוא יטפל לו  בצורה חוקית בבית המשפט. טוב, אני סומך עליך. אתה יודע מה לעשות נכון?", ענה זגורי להרוש

השיחה, שארכה רק כמה דקות, הספיקה כאמור כדי לעצור את זגורי לשלושה ימים בגין איומים והטרדת עד המדינה, אבל הוא שוחרר זמן קצר לאחר מכן לאחר שלא נמצאו שום ראיות לעבירה פלילית. הרוש עצמו נחקר גם הוא בפרשה אבל לא נמצא שביצע כל עבירה פלילית. במקביל, כזכור, הרוש עצור כבר יותר משבועיים בגין חשד לניסיון החיסול הכפול בנהריה, וכדורגלן לשעבר שנעצר יחד איתו בפרשה, ושמכוניתו הופיעה לכאורה בסרטון שרץ ברשת זמן קצר לפני שהמטען התפוצץ, נעצר לשלושה יומיים ושוחרר אתמול.

כעת אנחנו חושפים כאן לראשונה כי חוקרי המשטרה טענו בדיון אתמול כי יש בידיהם סרטון של רגע הנחת המטען מתחת למכוניתו של אבי מור, ובאותו סרטון נראים, כך חושדים החוקרים, הרוש ושני החשודים יוצאים ממכונית אאודי ומניחים את המטען במכוניתו של אביר מור.

עו"ד ציון שמעון (צילום: יח"צ)
עו"ד ציון שמעון | צילום: יח"צ

לפי חשד החוקרים, המטען הופעל באמצעות טלפון סלולרי בשילוב טיימר, ובידי החוקרים נמצא מספר הטלפון שממנו בוצע הפעלת המטען וכן איכון שנעשה לפי איתורן המותקן במכונית. לדברי אחת החוקרות, החשד כלפי הרוש והחשודים התחזק ובדעתם לבצע עוד 14 פעולות חקירה נוספות, כל זאת בזמן  שהרוש עצמו שומר על זכות השתיקה.

סנגורו של הרוש, עו"ד ציון שמעון, ביקש מבית המשפט שזו תהיה הארכת המעצר האחרונה של מרשו, ודרש במהלך הדיון לקבל החלטה האם להגיש הצהרת תובע בתיק או לשחרר את הרוש. שופטת בית המשפט השלום בעכו, ג'ני טנוס, החליטה מצדה להאריך את מעצרו של הרוש בחמישה ימים נוספים, עד ליום חמישי הקרוב, בנימוק שרמת החשדות נגדו התחזקה בימים האחרונים ופעולות החקירה שהחוקרים מתכוונים לבצע מחייביות את המשך מעצרו