האירוע יחקר עד תום. דנינו, ארכיון (צילום: משטרת ישראל)
יוחנן דנינו. בלי ג'קוזי, אה? | צילום: משטרת ישראל

אני משוכנע שמיד עם הודעתו של השר לבטחון פנים על מינויו של המפכ"ל החדש יוחנן דנינו הוחדר בכם ביטחון פנים מיידי. אין לי ספק שממש עכשיו אתם כבר מרגישים בטוחים יותר בבתיכם, בטוחים יותר ברחובות, בטוחים יותר בתחושתכם הכללית.

מעבר לשינוי הפרסונלי, יש כאן שינוי קוסמטי לא מבוטל שאלמנט ההרתעה מגולם בו היטב. יוחנן דנינו. זה שם של שוטר. לא משהו לפלפי כמו דודי. אף אחד לא יפחד משוטר בשם דודי, אבל נראה מישהו שיתעסק עם השוטר דנינו.

המינוי של דנינו הוא כמובן ראוי ומבוסס על כישורים נטו, כפי שוודאי היו כל מינויי המפכ"לים שלפניו, ובכל זאת הנה כמה עצות לצ'יף החדש לפני שהוא מתחיל להילחם בפשע ובשחיתות:

- אל תיתפס כשאתה נוסע במהירות מופרזת, כפי שעשה המפכ"ל הקודם, רב-ניצב דודי כהן, ובטח אל תיתמם אחר כך. זה עלבון לאינטליגנציה. בעיקר שלנו.
- אם אתה הולך לבדיקת פוליגרף, נסה להימנע מלשקר, כפי שעשה המפכ"ל משה קראדי. אם תפסו אותך על שקר בפוליגרף כנראה לא למדת כלום מהפושעים שעצרת.
- השתדל להתייחס לדו"חות עבר, לא לטייח ולא להעלים מידע כפי שעשה המפכ"ל יהודה וילק במאורעות אוקטובר 2000. ועדות החקירה הרי יגיעו אליך בסוף, יסמנו אותך ככישלון וימליצו לא לתת לך למלא תפקידים בתחום ביטחון הפנים. וזו די פאדיחה.
- השתדל שלא לקבל טובות הנאה, בהן חבילות נופש בבתי מלון. אם כן, אל תשתכשך בג'קוזי מול המצלמות כמו שעשה המפכ"ל רפי פלד. זה כמו לעשות פיפי בבריכה (או בג'קוזי).
- בנוסף, אם יש לך שאיפות פוליטיות בעתיד כמו שהיו למפכ"ל אסף חפץ, תשתדל לשים אותן בהמתנה במהלך המפכ"לות, כי זה שקוף מדי.
- ועצה אחת כללית - אם אתה אמור לשכור אישה לאיזשהו תפקיד מנהלתי, ומתלבט בין כמה אפשרויות. תתרחק מזאת שהשם שלה מתחיל ב-א'. סטטיסטית, זה לא פועל לטובתך.

שלום, מיקי

מיקי חיימוביץ' על מצב ערוץ 10 (תמונת AVI: חדשות)
מיקי חיימוביץ'. אם היא שלמה, גם אני | תמונת AVI: חדשות

אז מיקי חיימוביץ' תפרוש מהגשת החדשות בעוד כמה חודשים. חשבתי שיהיה לי יותר מה להגיד על זה, אבל אין לי (אולי זה האולפן הדינמי שעשה לה כאב ראש). אם היא שלמה עם הצעד הזה, גם אני.

יהיה מיותר בשלב הזה להתעסק בלמצוא לה מחליפה, אם כי אני די בטוח שטלי מורנו אוכלת את עצמה עכשיו על המעבר לערוץ 2. בערוץ 10 אין כרגע פיגורה נשית מרשימה שיכולה להשתחל בנוחות למהדורה המרכזית (אושרת קוטלר כבר עשתה את הפרישה שלה מהניוז השוטף לפני כמה שנים), אבל אל תתפלאו, כפי שלמדנו לקבל מלוח השידורים של הערוץ, אם את המשבצת תמלא פליטת ריאליטי. החדשות עם יעקב אילון וחופית טייב? לא נכחיש זאת.

ובעניין החתונה שבדרך

9 סוגי וויסקי, 6 סוגי וודקה, 6 סוגי ליקרים, 3 סוגי קוקטיילים וגם מרטיני, טקילה, רום, ערק, בירות, קאווה, יינות כמובן וצ'ייסרים בכל מקום. אני רוצה לראות את הבנאדם שלא ייצא שיכור מהאירוע.

>> הפוסט הקודם של זוהר: אני דווקא נגד חוק הטוקבקיסטים