יום 90 בבית, לי עוז כהן לאלבום
מה, לא מזכיר את אהוד ברק?

משימת השבוע הבלתי צפוי בבית האח הגדול מתכתבת באופן הדוק עם המציאות הישראלית בימים אלה.
למשל ג'קי, שצפוי להכין אנדרטת אהבה לנופר ולקרוא לה לפחות 10 פעמים "בייגלה", וגם להיכנס לחדר האח עם החבר הקרוב, סקולי התיש. האם יש הצדקה גדולה מזו כדי לפתור את שביתת העובדים הסוציאליים? או לי עוז, שצפוי להוריד את המכנסיים שלו לפחות פעם אחת בחברה. האם אין זו האלגוריה הטובה ביותר למעמדו אהוד ברק?

וזה עובד גם הפוך: קדאפי טוען שהוא השתלט על המורדים והוא שוב השליט הבלתי מעורער של לוב - לא מזכיר את פרידה? או הזמר המזרחי, שממשיך לזעוק על קיפוח ומקטר על משחק "לא פייר" חדשות לבקרים, כשלמעשה הוא כבר מזמן הכוח הכי חזק כאן - בול נופר או מה? ומה עם הצפי שקבוצת דיירים ישחקו כדורגל בחצר, יאבדו את הכדור ויחפשו אותו מעל הנסט, מעל הגג או יטענו בפני האח הגדול שהכדור נבעט מחוץ לחומה - זה לא בדיוק מה שעובר על מכבי ת"א בכדורגל?

וכמובן, הבחירות בחדר האח הגדול: בפני הדיירים יופיעו שתי אופציות לבחירתם והם תמיד יבחרו באופציה שמימין, למרות שבחלק גדול מהמקרים היא לא מוכיחה את עצמה. בדיוק כמו – ניחשתם נכון – אזרחי ישראל. ומה עם ההפתעה המתחלפת? טוב, ברור שציפי לבני תיקח את ה"צבע או גוונים לשיער".

הסרח בגני

וזה דווקא די צפוי: עיריית ירושלים הקימה גדר שתפריד בין חצר משחקים של גן ילדים חילוני לגן ילדים חרדי. הסיבה: לחץ של הורים חרדים, שחוששים שחלילה הילדים החילונים בני השנתיים-שלוש עלולים להשפיע על נפשם הרכה של הילדים החרדים.
כי זה הרי ידוע. האופן שבו חילונים משחקים בארגז החול מנוגד לחלוטין להלכה היהודית. הסיבובים שלהם בקרוסלה הם לעג בוטה למנהג הכפרות, משחקי התופסת הם רמז לרדיפה הפוליטית אחרי הח"כים החרדים, ומשחקי המחבואים הרי מזכירים לכולם את העובדה שכולנו טומנים את הראש בחול ולא רואים איך משתלטים לנו לאט לאט על המדינה.

הטיעון האמיתי של ההורים החרדים הוא: "למה אנחנו צריכים לראות אותם? הם הולכים כל היום עם חולצות קצרות". צודקים, שחס ושלום הילדים החרדים בני השנתיים, או הוריהם, לא יתגרו מינית מהתינוקות בלי החולצה עם הגופות הסקסיים שלהם.

אז כל הכבוד לעיריית ירושלים, שעשתה סוף לעוולה הפושעת הזאת והפרידה בין כוחות האור של החרדים לכוחות האופל של החילונים בני השנתיים. זה המשך ישיר להפרדה בין גברים לנשים בקווי אוטובוס בעיר הקודש.
אם זה לא יעזור, ראש העירייה וחבריו תמיד יכולים להצטרף להפגנות שבת בירושלים, בהן זורקים על שוטרים חיתולים מלאים בקקי. של חרדים כמובן, זה הקקי הכי טהור שיש.

יום האישה

ועוד משהו בעניין פיתויים: כאילו במיוחד לרגל יום האישה הבינלאומי שחל השבוע, יש קוד לבוש חדש בלשכת ראש הממשלה: לנשים אסור ללבוש חצאיות מיני (זה לא מוזכר בקוד, אז אני מניח שלגברים עדיין מותר). הסיבה: גורם בלשכה של ביבי התלונן על הלבוש הלא צנוע של אחת העובדות, שהעיזה להיכנס לאיזה דיון עם רגליים מעט חשופות, מה שכמובן הסיח את דעתו של הגורם מהנושא החשוב שעל הפרק.

התגובה המתבקשת היא כמובן לא ריסון הדמיון הפרוע של הסוטה מהלשכה, אלא הסרת הגורם המפתה. כי אנחנו הרי יודעים שגם משה קצב לא באמת אשם בתקיפות המיניות שלו, אלא הנשים שלא הפסיקו לרמוז לו. מכיוון שבלשכה של ביבי עובדים הרבה חובשי כיפות, תרשו לי לצטט להם את הפתגם הידוע של חז"ל: "איזהו גיבור, הכובש את יצרו". מצד שני, זה לא חדש לנו שבלשכת ראש הממשלה לא יושבים גיבורים גדולים.

>> הטור הקודם שלי: מי רוצה לצנזר את האח הגדול?
>> ניצן הורוביץ: נשים חרדיות מבקשות ממני לבטל את ההפרדה באוטובוסים