פמלה בפרסומת חדשה (צילום: Newscom)
צורת מחאה שאנחנו בהחלט יכולים להתחבר אליה | צילום: Newscom

כחלק מביקור השורשים של פמלה אנדרסון בישראל, אליו היא הוזמנה כדי לפזז ולשפוט ב"רוקדים עם כוכבים" (ותודה על זה, בעיקר על הפיזוז), היא עשויה לעשות גיחה לא צפויה גם לכנסת. שם היא צפויה להשתתף בדיון של ועדת החינוך על "חוק הפרוות", שאוסר ייבוא, שיווק וסחר בפרוות של בע"ח ושימוש בהן לצורך ייצור בגדים, כובעים ומוצרים אחרים.

לא רק זאת, אנדרסון גם שלחה מכתב לשר הדתות יעקב מרגי ובו תמיהה על ההתנגדות החרדית הגורפת להצעת החוק. בין היתר היא כתבה שם כי היא "בטוחה שמי שיצפה אפילו לכמה דקות בכמה מהסרטונים שמתעדים מה בעל החיים עובר בכדי שנוכל ללבוש את פרוותו, יסכים שהדרכים בהן משתמשים מאוד לא מתאימות לעקרונות היהדות, אשר מורים למנוע סבל מיותר בבעלי החיים מסביבנו". כנראה שאנדרסון לא שמעה על מנהג הכפרות הרווח בקהילה החרדית, במסגרתו תרנגולות חסרות ישע מנופפות מעל לראשיהם של האנשים על מנת לשמש כפרה עבור החטאים, עד שהן נופחות את נשמתן, בשם עקרונות היהדות כמובן.

יוזמת חוק הפרוות, ח"כ רונית תירוש, הופתעה לגלות על התמיכה של השחקנית/רקדנית ועל העניין שלה בנושא. יותר מזה, מבירור קצר עם תירוש מתברר שהח"כית כלל לא ידעה על פועלה של אנדרסון בתחום זכויות בעלי החיים. וחבל, כי אנחנו הרי זוכרים איך אנדרסון מחתה בעבר על עניין הפרוות, ומצפים ממנה ללא פחות מזה כשתגיע לארץ.

אלא שלדברי תירוש, כלל לא בטוח שהדיון בהשתתפות אנדרסון אמנם יתקיים, משום שהחרדים שמתנגדים לחוק מנסים לשבש את הדיונים בכל דרך אפשרית. וזה מתחיל להימאס. מילא חוק האברכים, מילא סגירת בתי העסק ב-ט' באב, מילא ההתקיימות הבטלנית על חשבון המדינה, אבל אם הם יצליחו לחרב את ההגעה של פמלה אנדרסון לארץ, על זה באמת לא תהיה כפרה.

השאלה מה יעשו הח"כים החרדים בוועדה במידה והשיקסע תתייצב לדיון דורשת התייחסות. מצד אחד מדובר כמובן בתועבה; מצד שני זה דיון עקרוני ומהותי, כך שייתכן שיהיה צורך להחיל כאן את המשפט של הגששים מתוך "המצילים של ש"ס", בו נאמר "תן לי להחליט מה מגעיל לי ומה מגדיל לי".

בימים כתיקונם מגיעים לדיונים בוועדת החינוך בערך כמחצית מהחברים - שזה ביזיון בפני עצמו - אבל אפשר להניח שהנוכחות בדיון הספציפי הזה תעמוד על 100 אחוז. מי יודע, אולי אפילו יימצאו כמה ח"כים נוספים שיחליטו פתאום שנושא החינוך בכלל וזכויות בעלי החיים בפרט קרוב לליבם במיוחד.

הסיכוי של תירוש ושותפיה לגבור על התנגדות החרדים ולהעביר את החוק בוועדה יגדל משמעותית במידה ואנדרסון תגיע לדיון. לא בגלל יכולות השכנוע של פמלה, שוודאי תשלוף בדיון את התותחים הכבדים (הכוונה כמובן לנתונים סטטיסטיים על שימוש בפרוות וההתעללות בבעלי חיים במדינות שונות בעולם. למה, מה חשבתם?), אלא מהסיבה שרוב חברי הוועדה אינם דתיים ומכיוון שכאמור הגעתה של אנדרסון תביא בוודאות לנוכחות מלאה שם, הרי שגם הרוב השפוי יהיה גדול יותר.

בכל מקרה, אין ספק שזה יהיה הרייטינג הגבוה ביותר אי פעם של ערוץ הכנסת, שוודאי יעביר את האיוונט בשידור חי וישיר. הייתי גם ממליץ להם למהר ולבדוק את אופציית השידור גם ב-HD, כי יש דברים שפשוט חייבים לראות באיכות הכי חדה.

לגעת באוכל

_OBJ

נשים לרגע בצד את הדברים שהשופט המודח של "מאסטר שף" רפי אדר לכאורה אמר או עשה. האם הדברים שאייל שני בפועל אומר ועושה לעגבניה ולכוסברה, לא מצדיקים התערבות של המועצה לשלום הירק?

ובעניין החתונה שבדרך

לא הצלחתי לעמוד על הדקויות שבין קראמבל תפוחים חם לבצק פילו ממולא בתפוחים, גם כן חם, אז החלטנו ללכת על שניהם. נראה לי ש-11 קינוחים סה"כ יספיקו, לא?

>> הפוסט הקודם שלי: מכירים זמר מזרחי בארון?
>> המחוברים היו מודעים לעצמם, אלא רק למצלמה