המתכון הסודי שנחשף (צילום: thisamericanlife)
המחברת בה נכתב המתכון. מצליחים לקרוא? | צילום: thisamericanlife

העולם מתחלק לשניים: אלה שאוהבים כוסברה, ואלה ששונאים כוסברה וכל קמצוץ שלה יכול לחרב להם גם את המעדן הטעים ביותר.

אתמול חשף אתר אינטרנט בארה"ב את המרכיבים בנוסחה הסודית השמורה של קוקה קולה, נוסחה שהייתה סודית יותר מהשאלה אם למדינת ישראל יש נשק אטומי. מעבר לדברים שהיו ידועים (כמו זה שלמדינת ישראל יש נשק אטומי), כמו תמצית עלי קוקה, קפאין וסוכר, התברר שהמשקה הפופולרי כולל גם אלכוהול (אין פלא שהוא כזה פופולרי), שמן תפוזים, שמן לימון, שמן מוסקט, שמן נרולי המופק מפרחי תפוז, קינמון, וכן-כן – כוסברה.

אישית, מעולם לא הייתי חסיד גדול של קוקה קולה, ועכשיו אני מבין למה. להבא כשאשב במסעדה או בבית קפה, אבקש – כמו שעושים בסלטים שונים – להוציא את הכוסברה מהמוצר, ולשים אותה בקערית ליד הכוס.

ולמה לעצור בכוסברה? הנה עוד כמה דברים שאפשר להכניס לקולה: טחינה, שמן זית, הכבוד העצמי של אהוד ברק, עמבה. תהיתם תמיד מניין מגיעים הגזים לקולה? עכשיו אתם יודעים: מהשעועית.

שככה יהיה לי טוב, כמה עלי קוקה צריך בנאדם לקחת מהמאגר כדי לחשוב על רעיון עיוועים כמו להוסיף כוסברה למתכון של משקה? הרי לא ייתכן שאדון פמברטון מג'ורג'יה התנסה בביתו בהכנת שתייה, לגם כמה פעמים, ואמר לעצמו: המממ... חסר לי פה משהו. אולי שמיר? לא, שמיר לא הולך עם שום דבר. פטרוזיליה? צפוי מדי. בזיליקום? את זה אני שומר לספרייט. מ-ה ז-ה י-כ-ו-ל ל-ה-י-ו-ת...?

אפשר כבר לדמיין את המשימה הבאה בבית האח הגדול: להכין קוקה קולה מרכיבים שנמצאים בכל בית. זה יוביל לוויכוח אלמותי שיגרום לסכסוך על הבצל בפתיתים להחוויר - "מי עושה קולה עם כוסברה?!" לעומת "איך אפשר קולה בלי כוסברה?!". קלאסיקה מיידית.

עכשיו כשזה מאחורינו, נשארה רק תעלומה אחת בלתי פתורה: מי לעזאזל חשב על הרעיון המזוויע של במבה במילוי קרם נוגט?

לו הייתי רוטשילד

סקר חדש שפורסם השבוע גילה כי 29% מהישראלים רוצים לגור בשדרות רוטשילד בת"א. הסיבה לא נשאלה (אם כי אפשר לנחש שאחת המשיכות הגדולות היא הסיכוי להיתקל בסלב מדווש על אופניו או מטייל עם כלבתו), וגם לא נבדקה ההיתכנות הכלכלית לגור במרכז פרוייקט הנדל"ן האישי של רון חולדאי (רמז: אין היתכנות כזו). אבל מהשיטוטים האינסופיים בחיפוש אחרי חנייה באזור, עולה הרושם שלפחות 112% מכם כבר גרים ברוטשילד בת"א.

ובעניין חיי הנישואין

זה שחג האהבה יצא ארבעה ימים אחרי החתונה אומר שיש לי פטור, נכון?

>> הפוסט הקודם שלי: מי צריך תכנים יהודיים ברדיו?
>> חמש סיבות לגור בתל אביב