תחנת כוח (צילום: TebNad, Istock)
מעכשיו מפרידים בין חשמל אשכנזי לספרדי | צילום: TebNad, Istock

הסיפור הזה, וסליחה מראש על משחק המילים הזול, צריך להביא לכם חשמל. שר התשתיות עוזי לנדאו, חבר גאה במפלגת השלטון ישראל ביתנו, מוביל חוק חדש שמכונה "חוק חשמל כשר", שמטרתו לדאוג להסדרת ייצור ואספקת חשמל בשבתות ובחגי ישראל. מאחורי ההצעה המחשמלת הזאת עומד מנגנון פשוט שאותו בטח למדתם להכיר מתחומי החיים האחרים: בכל תחנות הכוח יוצבו משגיחי כשרות שיפקחו על פעילות התחנה מבחינה הלכתית, ויותר מזה – יקבלו את הסמכות להוריד את השאלטר במידת הצורך.

במילים אחרות, לא מספיק שבמדינה החופשית שבה אתם חיים כבר מחליטים עבורכם מה ייכנס לכם לצלחת ומתי, אוסרים את השימוש בתחבורה ציבורית בשבת, כופים עליכם להתחתן באופן רבני (או שתטוסו לחו"ל), וזה לפני שנכנסנו לשערוריית הדרת הנשים – עכשיו גם החשמל יהיה תחת פיקוח מוסדות הדת. ושוב, הציבור החילוני שמעולם לא התערב לדתיים בנעשה בביתם, יספוג התערבות בוטה בנעשה בביתו.

אבל רגע, מאיפה הרעיון הזה מגיע? האם ישראל ביתנו היא לא אותה מפלגה שחרתה על דגלה בין היתר את המאבק בכפייה הדתית, למשל בנושאים כמו נישואים אזרחיים? או שאולי לנדאו מתקנא בחברי מפלגתו דני איילון, אנסטסיה מיכאלי ופאינה קירשנבאום שגונבים לו את הפוקוס בפעולות הזויות כאלה ואחרות, והוא חייב לעשות משהו קיצוני כדי לחזור לכותרות?

האם החשמל מיוצר משרימפס?

המרוויחה הגדולה כאן היא כמובן הרבנות. מי שגם ככה אוכלת תקציבים עם מערכות כפולות של רבנים ספרדים ואשכנזים, עם רבנויות עירוניות שמשלמות משכורות עתק ומעסיקות עובדים בכמויות לא פרופורציונליות, ומי שממילא בזכות המפלגות הדתיות נמצאת עם היד על השאלטר של הממשלה, תקבל עכשיו לידיה - באופן הכי מילולי - את השאלטר על המדינה.

ברבנות ודאי לא מאמינים איך נס כזה נפל עליהם משמיים (אם כי כל הסימנים היו שם: המילה "חשמל" מופיעה בתנ"ך 3 פעמים, וכולן קשורות בצורה כזו או אחרת להתגלות אלוהית), וכבר עסוקים במרץ בהקמת מחלקת כשרות חשמל וטכנולוגיה, שתאגד בתוכה מערך שלם של ג'ובים חדשים. כדי לוודא שלום בית, אין ספק שחלק מהתהליך יכלול בידול בין חשמל אשכנזי וספרדי (בחשמל האשכנזי כמובן חל איסור על שימוש בקטניות בפסח). אה, ומיותר להגיד – התקציב לכל העסק הזה יגיע מכיסכם.

אבל תגידו לי – מה לעזאזל יכול להיות לא כשר בפעילות תחנת כוח? מה בהליך ייצור החשמל מערבב בתוכו בשר וחלב, שרימפס, או רחמנא ליצלן חזירים? אלא אם כן אנחנו מתבלבלים, וב"חשמל כשר" הכוונה היא פשוט שזה לא יופעל ע"י חזירים - כאלה שרוצים להעלות את מחירי החשמל כי הציבור חסך יותר מדי בקיץ, או כאלה שמעבר למשכורות העתק והמועדון הסגור לחברים, גם מספקים חשמל בחינם לעובדי החברה ומשפחותיהם.

ישראל עושה עוד צעד אחורה לימי הביניים. חברים, תתחילו לאסוף עצים, כדי שאם תרצו מים חמים למקלחת בשבת, יהיה לכם איך לחמם את הדלי.

אגב, השלב הבא, ואתם יודעים שזה יגיע: חשמל נפרד לגברים ולנשים.

>> הטור הקודם: זהירות, נוער הגבעות - ביבי מגנה אתכם!
>> "דנה פרימן מעדיפה כלבים על פני מזרחים"