צפו בתקרית החמורה בסיום המשחק (צילום: ספורט 5)
טוואטחה הגיב לקללות האוהדים, השליך לעברם משענת ראש מרכבו ויצא בחסות השוטרים | צילום: ספורט 5
אחרי אחת העונות הכי אלימות בתולדות הכדורגל הישראלי, עם אוהדים שמתפרעים, שופטים שמותקפים ובעלי קבוצות שמאיימים – רק היה חסר שהראשון לבלות את הלילה בתא מעצר יהיה כדורגלן בולט בליגת העל.

שחקן מכבי חיפה, טאלב טוואטחה, נמצא בתקופה לא טובה ביחד עם כל הקבוצה שלו. ביציאה למגרש החניה אמש, אחרי עוד הפסד מביך, הפעם נגד סכנין, הוא עשה את דרכו לרכב כשמנגד עומדים שורת אוהדים ירוקים שממטירים עליו את מיטב האיחולים שיש ברפרטואר של יציע ג' בקריית אליעזר.

טוואטחה, בחור צעיר בן 21, איבד את העשתונות, שלף משענת ראש מהמושב האחורי של מכוניתו והשליך אותה לעבר הקומץ. כמו שקרה לא מעט פעמים העונה, גם הפעם הוא החמיץ. לשם שינוי – למזלו. לו היה פוגע במישהו היה ככל הנראה נתבע גם במישור הפלילי על תקיפה וגם במישור האזרחי על נזיקין. הקריירה שלו, שלפחות עד העונה הייתה בנסיקה מבטיחה, הייתה מגיעה לסיומה. גם ככה הוא כנראה הסתבך עם בעלי הקבוצה, יעקב שחר, שמספק לשחקניו את הרכבים מהסוכנות שלו. הנה קנס כבד שכותב את עצמו.

המגן חמום המוח צריך להגיד תודה לכוח השיטור שנכח במקום והיה עד לאירוע, על כך שסיים את הערב עם אזהרה בלבד ולא בילה את הלילה בתא המעצר. בכל זירה אחרת שבה גבר ערבי - או בדואי במקרה הזה – היה זורק חפץ לכיוון קהל יהודי, זה היה נגמר בסמי-לינץ' של השוטרים בתוקף האלים, במשפט שדה ובהמתנה לשווא לפעימה הרביעית במסגרת ההסכם התקוע בין ישראל לרשות הפלסטינית.

אבל טוואטחה הוא דמות מוכרת, וכנראה כשזה מגיע לכאלה - במשטרה עוצרים אנשים מפורסמים רק כשהם מעלילים עליהם שתקפו שוטרים (ד"ש לדפני ליף(, או שהם יכולים לגזור קופון יחסי ציבור דרך צו איסור פרסום שמוסר או תמונה של ידוען שמגיע לתחנה.

בהנחה שמה שקורה באצטדיון נשאר באצטדיון והתנהגויות שאינן מקובלות בציבור הרחב מהוות נורמה ביציעי הספורט, נשאלת השאלה עד איפה אפשר למתוח את גבולות המגרש: עד למזנון? למגרש החנייה? לתחנת האוטובוס? לכביש בדרך הביתה? סתם כך ברחוב ביום שאחרי משחק?

הדם הרותח והיצרים הלוהטים שמתנקזים לתוך 90 דקות של כדורגל (או 40 דקות של כדורסל) לא יכולים לשמש תירוץ לאלימות בשום מקום, בשום זמן. לאף שחקן כדורגל אסור להגיב בצורה כזו לאוהדים תוקפנים, בוודאי לא מחוץ למגרש. אין מה לעשות, צריך לספוג, לשתוק, ולענות על הדשא (או הפרקט). אם טוואטחה לא מסוגל לעצור את עצמו, שיירשם לסדנת שליטה בכעסים. מי שלא יכול לעמוד בחום – אם יורשה לקחת טרמפ על גמר מאסטר שף - שלא ייכנס למטבח.

שלוש קטנות

במכבי ת"א חוגגים את העלייה לשלב ההצלבה נגד מילאנו כאילו הניצחון בסדרה ללא יתרון ביתיות על קבוצה שרק במחזור האחרון פירקה את ברצלונה, ושתארח את הפיינל פור הקרוב – נמצא כבר בכיס. אז אם ככה, חבל על הטיסות החוזרות ונשנות לאיטליה. בואו נסגור את זה עכשיו: ברכות לצהובים על הזכייה ביורוליג, סבבה? עכשיו תביאו את הדרבי.

באיירן מינכן נוצחה אחרי 53 מחזורים רצופים בליגה הגרמנית, ועוד על ידי הקבוצה הקטנה אאוגסבורג. אפס הפפ גווארדיולה הזה, תתפטר!

אליפות אירופה בהרמת משקולות מתקיימת בימים אלה בתל אביב. זהו, זה הפאנץ'.