המטרה של לוזון: אליפות אירופה (צילום: חדשות 2)
מי מקריא אצלכם את הקושיות בסדר? אבי לוזון | צילום: חדשות 2
זה חייב להיות אחד מצווי איסור הפרסום המטומטמים והמיותרים ביותר בהיסטוריה. במסגרת פרשת סחיטה חמורה של אנשי עסקים שהתפוצצה בחודש שעבר, נעצרו ועוכבו לחקירה 20 חשודים, בהם מי שהוגדר כמנהל בכיר בליגת העל בכדורגל, שנמצא בשבועות האחרונים במעצר בית.

ביום חמישי הוגש כתב אישום נגד אותו מנהל של קבוצה בליגת העל, הכולל קשירת קשר לפשע, התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה, גניבת רכב, ופריצה לבניין שאינו מקום מגורים במטרה לגנוב. במילים אחרות, מדובר – לכאורה – בעבריין מסוכן.

אלא שבאותו יום פורסם שכחלק מחקירת המשטרה זומנו להעיד בבית המשפט שני אנשים שהיחס ביניהם רופף והקשר שלהם לקבוצת כדורגל בליגת העל מקרי בהחלט. האחד הוא עמוס לוזון, יו"ר מכבי פ"ת, והשני הוא אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, לשעבר יו"ר מכבי פ"ת ועד היום אוהד שרוף של הקבוצה. גם חברים אחרים במשפחה מעורבים בצורה כזו או אחרת בעסק המשפחתי של הקבוצה.

ועכשיו ילדים, האם תוכלו לחבר את הנקודות (או לגלוש חצי דקה בגוגל) ולקבל ציור נחמד של מנהל  קבוצת ליגת העל המעורב בסחיטה?

כלומר, זו כבר לא רק נחלתם של אנשי הספורט: כל מי שיש לו טיפת עניין יכול לגלות בקלות רבה מי הבנאדם. אז מה בדיוק יכולה להיות הסיבה להשארת צו איסור הפרסום על כנו? על מי מנסה בית המשפט להגן, ולמה? ואגב – איך בדיוק קשור יו"ר ההתאחדות לכדורגל לפרשת הסחיטה החמורה?

אגב, אם כבר הזכרנו את משפחת לוזון, אז נזכיר שיש להם מלאך שומר. עמוס לוזון הוא עבריין בנייה שנקנס ב-15 מיליון שקל רק בתחילת השנה בגין עבירות בנייה ושימוש בקרקע חקלאית ללא היתר, והשופט, לדבריו, היה שש להשית עליו קנס גדול בהרבה לולא עסקת טיעון. אבי לוזון הוא עבריין תנועה סדרתי שבאמתחתו עשרות דו"חות ועוד היד נטויה אבל הוא ממשיך לנהוג כאילו הכביש של אבא שלו (והאמת - לך תדע מה קורה בפתח תקווה). מעניין אם בזמן קריאת ההגדה בליל הסדר הלוזוני, הבנים רבים ביניהם מי יקרא את תפקיד ה"תם".

שלוש קטנות

1) אחרי הניצחון בקושי על הפועל ירושלים, מאמן מכבי ת"א דיוויד בלאט התייחס לסדרת ההצלבה מול מילאנו ואמר כי הוא "מקווה שכל מה שקשור לזה שמילאנו היא המארחת לא ישפיע על דברים מסביב ואני מאמין שיהיה הוגן". אם אתה מאמין שיהיה הוגן – למה מראש להכניס לשיחה את החשש מחוסר הוגנות? זה מרגיש כמו תירוץ מוכן מראש לשליפה.

2) המשקיע הפוטנציאלי החדש בבית"ר ירושלים הוא הבעלים של רשת "זול ובגדול". אין ספק, האיש הגיע למקום הנכון

3) וגם זה בבית"ר: שחקן הקבוצה נעצר בחשד לנהיגה ללא רישיון ולהתחזות. לפי אוהדי הקבוצה הוא מתחזה לשחקן כדורגל כבר תקופה.