גביזון. "שמור על כבודך" (צילום: שירות בתי הסוהר)
קח דוגמא מהנשיא. אלי גביזון | צילום: שירות בתי הסוהר

אחרי שהמינוי של יואב גלנט לרמטכ"ל נפסל, ואחרי שמועמדותו של ניצב אורי בר-לב למפכ"לות ירדה מהפרק, הגיע תור השב"ס. הפעם נפסל המינוי הפוטנציאלי של המועמד המוביל לנציבות, גונדר אלי גביזון, בגלל שלד לא כשר מהעבר שהתגלה בארונו.

גביזון, כך לפי החשד, קיבל טובות הנאה בתמורה לשינוי תנאים של אסירים מסויימים. בנוסף, מתברר שלפני 15 שנה הוא קיים יחסי מין מרצון עם אישה שעבדה איתו תוך ניצול מרות לכאורה, וגם ניהל איזשהו סוג של מערכת יחסים רומנטית עם נשים אחרות בשירות בתי הסוהר. לכאורה. בבדיקת פוליגרף שנערכה לו נמצא שהוא אינו דובר אמת בכמה מהשאלות שהוצגו לו.

עם כל הרצון הטוב, קשה להתלהב מהסיפור הזה, אחרי הרף הגבוה שהוצב לבכירי המערכות הציבוריות שלנו: נשיא אנס, ראש ממשלה מושחת, שרים וחכ"ים הואשמו בשוחד, רמטכ"ל בפוטנציה פלש לקרקעות ושיקר (לכאורות), מפכ"ל בפוטנציה תקף מינית. אז סקס מלפני 15 שנה? ועוד בהסכמה? על זה מפילים מינוי? נו באמת. אדרבה, אם רוצים להעניש את החרמן, צריך לשים אותו בעמדה שבה ייאלץ להסתכל כל היום על אסירים מזיעים, משמינים ומשעירים (לא אתם האסירים שקוראים את הטור, אתם חתיכים אש. ואני גם בטוח שהופללתם ואתם חפים מפשע).

וגם מה הקטע הזה של בכירי שירותי הביטחון שנכשלים פעם אחר פעם בבדיקת פוליגרף. מה, לא למדתם כלום בעבודה? לא ראיתם טלוויזיה? צריכים לספר לכם שיש שיטות פשוטות (נעץ בנעל למשל) כדי לזייף? לפחות תלמדו מג'ורג' קוסטנזה, שנתן לסיינפלד טיפ לפני בדיקת פוליגרף: זה לא שקר כל עוד אתה מאמין בזה.

בקיצור, מאוד מאכזב כל העניין. אז הנה פנייה נרגשת למועמדים העתידיים למשרות בכירות באשר הם: נסו לגוון בעבריינות שלכם. יחסי מין – כבר היינו בסרט הזה. גם מעילות, שקרים והעסקת עובדים זרים לא חוקיים כבר מיצינו. אם נגמרו לכם הרעיונות אתם יכולים לשלב: מה דעתכם על סקס עם הפיליפינית על גבי שטרות הכסף שגנבתם מהקופה הציבורית?

ככה זה: חריגה מאמות מוסר ואתיקה זה כל כך חדשות של אתמול. אם העבירה לא יכולה לפרנס טלנובלות או כותרות מתלהמות בעיתונים, עשו טובה - אל תטריחו אותנו.

המירוץ לגראד

ראש עיריית אשקלון בני וקנין היה אמור ממש ברגעים אלה לרוץ. לא למקלט בגלל עוד טילים שנורים על העיר, אלא למיליון. וקנין נרשם ביחד עם חבר טוב לתוכנית הריאליטי וחשב שזה לגמרי בסדר לאיש ציבור העומד בראש מערכת במצוקה לעזוב הכל כדי ללכת להשתעשע בחו"ל ולקבל בעתיד – אולי – קמפיין להלבשה תחתונה.

אלא שממש ברגע האחרון וקנין חזר בו. לטענתו, זה נעשה עקב המצב הביטחוני בדרום והרצון שלו להיות בעיר ביחד עם התושבים. ברור, אין לזה שום קשר ליחסי הציבור הגרועים ולביקורות שהוא חטף מהאשקלונים ומכלי התקשורת בעקבות הפרסומים. וקנין פשוט קם בבוקר, וככה פתאום, אחרי שבוע שלם, זה היכה בו - יש "מצב בטחוני".

>> הטור הקודם שלי: או מיי גוד, אלוהים היה נשוי
>> "בוב דילן, אל תופיע בישראל בגלל הכיבוש"