חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) (צילום: חדשות 2)
בעצם, יוליה, את קוראת לאסור אותו? ח"כ דני דנון | צילום: חדשות 2

עם כל התרחשות נוספת בסוגיית הפליטים מסודן ומאריתריאה, מתקבל הרושם שלפחות אצל הפוליטיקאים, השחורים הם, ובכן, השחור החדש: אם אתה לא מתבטא נגדם תתקשה להשחיל את שמך לכותרות. מיום ליום, משעה לשעה, זה הופך קשה יותר, מה שמוליד הכרח לחדש, לגוון ולהיות מקוריים ויצירתיים.

אם מירי רגב כינתה את הפליטים סרטן בגוף האומה, הרי שדני דנון כבר תלה את האשמה בפשיעה בשמאלנים, וליוליה שמאלוב ברקוביץ' פשוט לא נותרה ברירה אלא לקרוא לכליאתם של פעילי זכויות האדם. קצת מסקרן לדעת מה יהיה המהלך הבא של הח"כ הפופוליסט והמתלהם התורן, והאם זה יהיה כרוך בהזמנה לסקילה בכיכר העיר.

מילא חבר האופוזיציה מיכאל בן ארי, סהרורי בהגדרה, שאף אחד לא באמת נדהם מכל אמירה קיצונית והזויה שלו. האיש הוא קוריוז. אלא כשזה מגיע לנציגי מפלגות השלטון, המפלגות הגדולות ביותר בכנסת, זה נהיה מסוכן.

כשדני דנון טוען שבגלל מתייפיפים מהשמאל מסתננים אנסו ילדה בת 15, זו הסתה בוטה, פרועה וחד משמעית. כשיוליה שמאלוב ברקוביץ' אומרת שמבחינתה יש לכלוא פעילי זכויות אדם (שמאלנים ומתייפיפים, כמובן) בגין הסתה של יהודים נגד יהודים, ולשים אותם במחנות שמוקמים בימים אלה ומיועדים לאפסן את המסתננים – זהו פשיזם טהור (שלא לדבר על כך שבהיקש לוגי קל מתקבל שלפי שמאלוב ברקוביץ' יש לכלוא גם את דני דנון, אבל את זה שיפתרו ביניהם).

אסור להתעלם ולשים בצד את הרטוריקה ולהתייחס רק לתוכן בעיית המסתננים הזרים, שכמובן יש למצוא לה פתרון הומני. מדובר בחברי כנסת; רטוריקה היא מרכיב מרכזי בעבודתם, ולדבר זה מה שהם אוהבים ועושים הכי הרבה.

אין להתפלא שאח"כ מגיע נער מטומטם ומשליך ביצים על סודני, וכולם מגלגלים עיניים ומחליקים את המקרה אחרי ההתנצלות המלאכותית והתירוץ שלו שמדובר במעשה קונדס בגלל "שבועות" (היי, אולי מדובר בכלל בפיתוח ישראלי חדש: ביצים נגד סרטן), ובהמשך כמה נערים תוקפים עובד בית מלון מסודן באילת וכמעט עושים בו לינץ'. הלגיטימציה מגיעה מחברי הכנסת שמלהיטים את האווירה.

ואיפה ראש הממשלה בסיפור? נתניהו מסתפק בינתיים באמירה פרוותית וקלישאתית על כך שאין מקום לגילויי האלימות, וכמובן לא נוזף בחבריו רגב ודנון, או חלילה משתמש במילה הסתה. אפשר לומר שהוא כמו עומד ומשקיף על הנעשה מהמרפסת.

אז כשיבואו לעצור את פעילי השמאל ולהכניס אותם למתקני כליאה, לפחות שיארגנו להם מדי פעם איזו ילדה בת 15. אתם יודעים, שיהיה מה לעשות.

>> הטור הקודם שלי: בקרוב ייהרג פה פליט
>> מי מרוויח מהעליהום הגזעני על הזרים?