מיתוסים, מה היינו עושים בלעדיהם? סיפורים קטנים ללא כל אחיזה במציאות, שנועדו לגרום לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו. ובכל זאת, למרות שגם אנחנו נהנים מאד לשקר לעצמנו, החלטנו לבדוק את הנושא לעומק. כפי שהיה די צפוי, גילינו שהרבה מ"עובדות החיים" שלנו היו לא יותר מחרטא אופטימית.  

גברים צריכים את "הלבד שלהם"

ילדה מנשקת גבר (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
טוב אבא, אבל אחרי זאת אתה קונה לי בוב ספוג | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אנחנו מאמינים שהאישה שלנו רוצה שנהיה איתה כמה שיותר. שבילוי יחד הוא המועדף עליה. בכלל, באופן כללי, נשים הן אלו שרוצות מערכת יחסים. אם זה היה תלוי בנו, מונוגמיה לא הייתה קיימת בכלל. אז לא. סקרים שפורסמו לאחרונה בארצות הברית מגלים כי 54 אחוזים מהגברים מדווחים על אהבה ממבט ראשון, לעומת 44 אחוזים בלבד אצל נשים. בקרב בני נוער כמעט פי שניים מהגברים רוצים ילדים לעומת הנשים.

למעשה, במהלך הנישואים, נשים (78% לעומת 58% אצל הגברים) מדווחות על יותר רצון בפרטיות ובתחביבים משלהן, ואפילו מחשיבות לילות לבד עם החברות שלהן כמהותיות למערכת היחסים. אנחנו, מסתבר, מאמינים שהורות היא החלק הכי חשוב שיכול להיות בחיים, והיינו רוצים ילד גם אם לא נהיה נשואים. האחוזים כאן לא שונים משמעותית מהנשים, אבל קצת יותר לטובתנו. אוקי, אולי לטובתנו אינה המילה הנכונה פה.

כרס בירה זה כבוד

גבר מסתכל במראה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
יאללה, עוד קצת ואני נכנס לבגד ים שוב | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

"השמנתי?", זו השאלה שאנחנו נהנים להציג כהשאלה הכי ייצוגית לנשים. כפי שהסביר רוס לצ'אנדלר ב"חברים", אתה אפילו לא אמור להביט על חברה שלך כשהיא שואלת את זה. התשובה היא: "לא מדי". אין מה לעשות. נשים כל כך מודאגות מהמראה החיצוני שלהן. זה בסדר, בגלל זה הן יפות. אנחנו, לשמחתנו, פשוט לא מוטרדים כל כך מאיך שאנחנו נראים, נכון? לא נכון.

כשליש מהגברים חושבים על המראה שלהם לפחות חמש פעמים ביום. ולא, לא על איזה סוג זקן כדי לגדל הפעם. אחד מכל ארבעה גברים מדבר על הפגמים בגוף שלו בדרכים מעוררות חרדה. הפגמים המדוברים הם בדרך כלל כרס, ציצי גברי והקרחה. אוקיי, כולנו מסתכלים לפעמים על הקרחת שלנו, אבל בערך 70% מהגברים מודאגים ממראה החזה והזרועות שלהם. כרבע מהגברים כל כך מודאגים עד שזה מונע מהם ללכת לחדר כושר, וכשליש מרגישים שמדברים עליהם מאחורי הגב. והנה הנתון המדאיג ביותר: כ-40% מהגברים היו מוכנים לוותר על שנה מחייהם בשביל שיהיה להם גוף נאה יותר. כל הנתונים הללו, אגב, גבוהים יותר מאצל נשים. יצאנו נקבות.

אין, נשים אוהבות לדבר

טלפון (צילום: jupiter images)
ואז הוא אומר לי: "תרדי כבר מהטלפון, גם אני רוצה" | צילום: jupiter images

אנחנו שקטים, אנחנו לא מרכלים. יום שישי נשי כולל בדרך כלל ארבע נשים, שתי כוסות קפה מקסימום, ושש שעות של קדיחות עומק. אם גברים רוצים לדבר שש שעות, כדאי מאוד שבירה תהיה כלולה בעניין. יודעים מה? אנחנו חוזרים בנו. אין שום בירה בעולם שמצדיקה לבזבז על מישהו מכם שש שעות מהחיים. אין מה לעשות, נשים אוהבות לדבר יותר. ב-2007 אושרה התיאוריה הזו במחקר שהציג כי נשים מדברות 20,000 מילים ביום, בעוד שהגברים מסתפקים ב-7,000 בלבד. נשים כמובן טענו שזה מראה שהן חכמות יותר. אנחנו העדפנו לשים אצבע מתחת לעין ולהוציא לשון. כעת מסתבר שהצלחנו להדביק אותן.

על פי ממצאים החדשים במגזין המדע האמריקני, גברים ונשים מדברים בממוצע בכמות כמעט זהה. נשים עם 16,200 מילים ביום, גברים עם 15,700. בגלל שהיית כזה עילוי בסטטיסטיקה, אתם בטח זוכרים שכמויות כאלה נחשבות לסוג של סטיית תקן. כלומר יכול להיות שזה בכלל הפוך ואתם מחרטטים את עצמכם למוות. אולי תמצאו נחמה בזה: לרוב הגברים היה יותר גיוון במילים שלהם. נשים כמובן יטענו שרוב המילים בטח קשורות לספורט וכינויים לביקיני, אבל זאת כבר סתם קנאת פין.

פלייסטיישן משחקים רק כשהאישה לא בבית

עזבו הקדמות, בואו נלך ישר למספרים. 42% מהגיימרים בעולם הן נשים, וזו עליה של שני אחוזים מהשנה הקודמת. לא מספיק? יש יותר נשים מעל גיל 18 שמתעסקות במשחקי וידאו מאשר גברים בכלל מתחת לגיל 17. אז למה אנחנו לא מכירים אף אחת שנהנית מפיפ"א? כנראה בגלל שפיפ"א באמת מעניינת להן את הישבן החטוב.

נשים מספרות שהן מעדיפות משחקי מחשבה ומשחקים חברתיים כמו פארמוויל הישן והטוב, או פוקר און ליין (בלי להמר), או סתם סוליטייר. אחת הבעיות שנשים נתקלות בהן היא האצבוע המאוד קשה במשחקי קונסולות. ישנן כמובן נשים שנהנות ממשחקי מלחמה ומרוצצות ראשים של מפלצות עם מאצ'טה, אבל רובן טוענות שעולם המשחקים פונה בעיקר לגברים. נסה. שים לחברה שלך בפלייסטיישן את Journey המופלא, למשל, ותיראה איך היא מתמכרת. רגע, אבל אז איך תשחק פיפ"א? עזוב, עדיף שהיא תישאר עם שולה המוקשים בלפטופ.

גברים רוצים יותר סקס מנשים

זוג במיטה - דברים שאסור לעשות בסקס הראשון (צילום: imagerymajestic, Istock)
מישהו מוכן להוריד את הקרציה הזאת ממני? | צילום: imagerymajestic, Istock

אוקיי, אז מסתבר שזה די נכון. לפחות את זה עדיין יש לנו. אמנם מבחינת מספרים, גברים ונשים עושים כמעט אותה כמות של סקס (בכל זאת, ברוב הפעמים כשגבר עושה סקס, אישה צריכה להיות שם), אבל גברים חושבים על סקס כמה פעמים ביום, ויש מחקרים שטוענים שכמה פעמים בדקה, בעוד נשים מעטות מוטרדות מהנושא יותר מפעם ביום. בנוסף, במהלך חיי נישואים גברים מעוניינים במין בערך פי חמש מהנשים. אבל אם חשבתם, למשל, שגברים בוגדים יותר, אז לא.

לפי מחקרים רבים נשים בוגדות לא פחות, אבל הן הרבה יותר טובות בלהסתיר את זה.  גברים בוגדים יותר בצורת סטוצים, בעוד שנשים מנהלות רומן, אבל רומן שכזה יכול להימשך שנים. לפי אותן בוגדות, השקר נהיה כל כך קבוע  עד כי נראה שהוא כבר לא שקר, אלא דרך לנהל את מערכת היחסים. באותו עניין,גברים חשים יותר אשמה אחרי אוננות.

כן, אנחנו עושים את זה יותר, אבל לפחות חמישה אחוז מאתנו חשים שזה מעשה סוטה. אצל נשים רק אחוז אחד. ככה שלא משנה מה- בגידה, משחק עצמי, אשמה היא משהו שנמצא יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. ופתאום נשמע שאולי נשים, נשים הן באמת שק של נחשים.

גברים חושבים עם הזה מלמטה

רובין ויליאמס ניסח את זה הכי טוב "אלוהים נתן לגבר מוח ופין. לצערנו, הוא לא נתן לנו מספיק דם כדי להפעיל את שניהם". אנחנו נשכב עם כל מה שיסכים, וקשה לנו לא לבגוד כשמישהי ממש שווה מתחילה אתנו. אופס, עוד מיתוס נשבר.

גברים טוענים שהדבר הראשון שמהותי להם הוא המראה. זה האלמנט הראשון שהם מביטים בו באישה בחמש הדקות הראשונות לפגישה. אם אין משיכה, לא יהיה המשך. ומשיכה היא עבודה משותפת של המח ושל השמנדריק מלמטה. לגבי בגידה, לפי ספר של גארי ניומן שבדק מאות גברים, 92% מהגברים טוענים שהם בוגדים בגלל ניתוק רגשי, מחסור במחוות מתחשבות ותחושה שהם לא מוערכים. “גברים הם יצורים מאוד רגשיים, גם אם קשה להם להודות בזה" טוען ניומן. אנחנו מעדיפים לחשוב שפשוט עבדו עליו.

>> קר לנו ואנחנו מתים על סלט: מיתוסים על גבריות שחייבים לנפץ