אין תמונה
הכלל הבסיסי: אתה גבר? אז אתה כבר יודע לבד מה צריך לעשות

ספר החוקים של הגברים הוא תורה שבעל פה עתיקת יומין, שלו היתה מועלית על הכתב היתה מחזיקה כמות כרכים שלא היתה מביישת את הבן של קאסוטו והאנציקלופדיה עברית. כל ניסיון לתפוס את התורה כולה בכמה מאות מילים נדון לכשלון. ובכל זאת, הנה ניסיון לתמצת עשר דיברות – אולי לא הכי חשובות, אבל בוודאי משמעותיות ובעלות תוקף – שיעזרו לך להתנהל ללא תקלות בעולם האלים והכוחני, אך מלא האהבה, של הרעות הגברית.

לא מדברים על ספר החוקים

כמו ב"מועדון קרב", הכלל הבסיסי הוא שלא מדברים על הקוד הגברי. הוא כל כך עמוס בסטריאוטיפים, הכללות ודעות קדומות, שלא לדבר על הערות פוגעניות והתנהגות שמוסריותה מוטלת בספק, שאין שום סיכוי שהוא יתקבל בהבנה בקרב בחורות. ובינינו? בצדק.

גברים לפני נשים

את הכלל הזה קבע אחד מגדולי מנסחי הקוד הגברי בעת החדשה – בארני סטינסון מ"איך פגשתי את אמא שלך": Bros before Hoes. "ליידיז פירסט" זה קוד התנהגות נאה וג'נטלמני, אבל הוא לא תופס כאשר מדובר בחברים שלך. למה? כי בעולם שבו בחורות באות והולכות כמו רכבות, הגברים שסביבך הם תחנה מרכזית של יציבות. תחשבו על זה ככה: לאדם הראשון היה את הכל בגן העדן; היו לו אוכל בשפע, תענוגות והמון בעלי חיים לארח לו חברה. הכל נהרס כשהוא החליט לשים לפניהם את היצור הנשי המפתה שהציב בפניו אלוהים. ראוי שיהיה זה לקח למין הגברי.

היה ווינגמן

ווינגמן זו לא אופציה; זה חלק אינטגרלי מחברות גברית. כשחבר קורא לך לדגל לאחר זיהוי מטרה, אתה לא שואל שאלות. שמנה? כונפה? מסריחה מהפה? זה לא משנה. אתה נדרש להסתער עליה עם כל מה שיש לך, לנתק אותה מהיעד המרכזי ולאפשר לחברך כיבוש מוצלח. שם נמדדים חברים – בשדה הקרב, באומץ שלהם להקריב את נפשם ולהעביר שיחה ריקה עם בחורה מכוערת.

חברים יושבים על הבר (צילום: עודד קרני)
פשוט תרחיק את החברות שלה משם, אני כבר אעשה את השאר. תודה, אח שלי | צילום: עודד קרני

לא תחלוק היסטוריה מינית עם נשים

ההיסטוריה המינית של אדם היא עניין פרטי שבינו לבין החברים שהוא רץ לספר להם. אלו סודות כמוסים, שלא פעם טומנים בחובם שחיתות מינית או התנהגות נבזית, ולכן יש לשמור אותם תחת מעטה חשאיות כבד. רשימת כיבושיו של גבר – ובמיוחד הטריטוריות שננטשו לאחר כיבוש מהיר – לא צריכה להיות מעניינו של יעד הכיבוש הבא.

שמור על גב חברך

כלל שאנו הבנים לומדים מגיל צעיר, והולך איתנו לאורך כל חיינו – מהריב בגן הילדים ועד למכות באצטדיון הכדורגל. בצבא אנחנו כבר קוראים לזה "אחוות לוחמים" והופכים את זה לחלק מהאתיקה החיילית שלנו. אנחנו תמיד מתייצבים מאחורי החבר – או לימינו, איך שנוח – ולעולם לא נוטשים אותו בקרב. לא כשהוא חוטף אגרוף בתור למועדון, לא כשהוא נזרק על ידי חברה ולא כשהוא מפוטר מהעבודה. תמיד נהיה שם לצדו, עם זוג אגרופים קפוצים ושישיית בירה.

לא תביט במישרין בעירום גברי

העניין הזה של התבגרות מינית וסקרנות נגמר בתיכון לכל היותר - את תחרויות השוואת האורכים או ההצצות בחדר ההלבשה תשאירו שם. לגברים מבוגרים אין יותר את הפריבילגיה לבחון חבילות עמיתות. אנחנו יודעים שבחורות נוהגות למשש אחת את שדי רעותה (או לפחות נהנים לחשוב שזה ככה), אבל בטריטוריה גברית מדובר בטאבו. את המבט מול המשתנה תנעצו בקיר, במלתחות חפשו את הרצפה. תתרכזו במה שיש לכם.

לא תשכב עם בת משפחה של חברך

זוג במיטה נתפס (צילום: AnnettVauteck, Istock)
"אח שלי גיבור!" "אח שלי הגדול!" "לכו תזדיינו, שניכם" | צילום: AnnettVauteck, Istock

אפשר להוסיף לכלל זה את האותיות הקטנות "ללא הסכמתו המוקדמת", אבל כמו במקרה הקודם – עדיף פשוט לוותר. שים את עצמך בנעליו – אף אחד לא רוצה לראות סרט עם חבר שלו בערב, ובלילה לשמוע את אחותו גונחת מעבר לקיר; אף אחד לא רוצה לקום בבוקר ולגלות את החבר שלו יוצא מהחדר של אחותו בתחתונים; אף אחד לא רוצה להיתקע בתווך בקרב המבטים המכוער שבין אחותו לבין החבר שלו שזרק אותה.

לא תדבר על רגשות

רגשות זה לבחורות. אם אתה ממש צריך לשתף, דבר עם החברה שלך, עם הפסיכולוג או עם הכלב. לשיחות בפאב השתמש בספורט, בחורות או כסף. את הרגשות תשאיר אצל המאבטח בכניסה.
הדרת הרגשות מהדיאלוג הגברי היא אלמנט מרכזי שמכתיב מדריך התנהגותי מפורט בפני עצמו. זה נוגע כמעט לכל אינטראקציה בין שני גברים, משיחת טלפון (שלא תעלה על 90 שניות) ועד כרטיס ברכה ליומולדת (מה?! שלחת לחבר שלך כרטיס ברכה ליומולדת?!). כל שיחה מתומצתת למינימום הלקוני של מילים הדרושות להעברת המסר, תוך שימוש אינפלציוני במילות מפתח יעילות כמו "אחי", "וואללה" ו"סבבה".

לא תתחיל עם את האישה שבה חברך מעוניין

כל עניין הסקס בין חברים הוא נושא לדיון בפני עצמו ולספר עב כרס עם רשימת איסורים והגבלות מפורטת. ברשימה זו נסתפק בשלושה כללי אצבע מרכזיים. הראשון שבהם – אם חבר שלך מעוניין בבחורה מסוימת, תוריד אותה מהכוונת. זה נשמע פשוט כשמדובר בתקיפה אקראית בפאב, אבל מתגלה כמסובך בהרבה כשמדובר בבחורה שמעוניינת בך. התקדמות ברומן כזה דורשת תיאום מסובך וזהיר, שכנראה לא שווה מלכתחילה את הסיכון. זכור את הכלל הראשון!

לא תחמוד אקסית רעך

אזהרת הסקס החמורה מכולן. בחורה זה לא ג'וינט. לא מעבירים אותה בחבר'ה. אקסיות של חבר'ה – ולא משנה עד כמה הן שוות, מקסימות ומאז ומתמיד אהבו בעצם אותך – הן מחוץ לתחום. זה לא יכול להיגמר טוב. גם אם הוא מספר לך שהוא זרק אותה, שזו היתה החלטה משותפת או ווטאבר. את המטען שיש שם לא תצליח לפרק גם עם רובוט משטרתי. הוא פשוט יתפוצץ לך בפרצוף.

>> קר לנו, ואנחנו אוכלים סלט: 10 מיתוסים על גבריות שחייבים לנפץ