עקירת עיניים (צילום: ncr-iran.org)
מערכת המשפט באיראן לא מראה רחמים (אילוסטרציה) | צילום: ncr-iran.org

בית המשפט באיראן גזר השבוע על נאשם שיעקרו את עיניו – עונש שהוטל עליו אחרי שנמצא אשם בכך ששפך חומצה על פניה של נערה צעירה וגרם לה לעיוורון. לדברי גורמי אופוזיציה באיראן וארגונים לזכויות אדם יתכן כי בנוסף לכך הרשויות יקטעו גם את אוזנו הימנית של האיש ואת אפו, זאת כעונש על כך שהנערה איבדה גם את אוזנה הימנית ואפה כתוצאה מהתקיפה. מה שנקרא עין תחת עין ושן תחת שן. עוד מציינים שם כי כך פועלת מערכת המשפט וזאת כחלק מהלכות המשפט האסלאמי. על פי ארגונים לזכויות האדם באיראן אין זה האיש היחיד שזכה לעונש כזה. בחודש שעבר נגזר על אדם אחר כי יקטעו את כף ידו וכף רגלו בגין עבירה שלא ציינו את טיבה. עונשים אכזריים אלה מצטרפים לעוד 95 מקרים בהם אסירים הוצאו להורג בגין עבירות שונות כולל בתחום הסמים והמוסר. בשנה שעברה נבחר הנשיא שנחשב למתון, חסן רוחאני, והאיראנים עדיין מקווים שהוא יביא לרפורמות שיעדנו את מערכת המשפט המקומית. כרגע זה לא נראה שהוא פועל בכיוון.

טס לארה"ב כדי לשכב עם קטינה ונתפס

גבר בריטי בשנות ה-40 לחייו נשלח לעשר שנות מאסר אחרי שנתפס על יד סוכן סמוי שהתחזה לאב של קטינה. שוהל מאבוב עלי (Shuhel Mahboob Ali) יצר קשר עם מי שהוא חשב כאב של קטינה ואמר לו שהוא רוצה לשכב איתה, להכניס אותה להריון ולהביא משפחה של בנות בלבד. זאת כדי שהן יגשימו את הפנטזיה החולנית שלו של גילוי עריות. במהלך השיחות שלהם באינטרנט, שהתקיימו במהלך שנת 2013, הוא אמר לסוכן כי ברגע שהאישה שלו "תעזוב" הוא יתקוף מינית גם את הבת שלהם. בסופו של דבר הוא קבע עם הסוכן ועלה על טיסה לפלורידה ארה"ב שם פגש את הסוכן הסמוי, מי שחשב לאב של הילדה. במזל היה זה סוכן ולא אדם חולה אחר. הוא נעצר והשבוע כאמור נגזרו עליו עשר שנות מאסר.

תועד במצלמה: פיתו גברים מבוגרים כדי לשדוד אותם

אחת הנשים בכנופיית המלאכיות (צילום: dailymail.co.uk)
פלירטטו עם זקנים כדי להוציא מהם כסף. אחת הנשים בכנופיית המלאכיות | צילום: dailymail.co.uk

בבריטניה נחשפה כנופיה של נשים שנהגו לפתות גברים מבוגרים כדי לשדוד אותם או להוציא מהם כספים במרמה. הכנופיה לא תאמינו כונתה המלאכיות והן נהגו לפלרטט עם הגברים הקשישים לרכוש את אמונם ואז להוציא מהם כסף. על פי המשטרה המקומית בכנופיה היו חברות חמש נשים שהונהגו על ידי רבקה ריבס בת ה-34. עוד ציינו במשטרה כי הן הונו ושדדו כ-40 גברים בגילאי 70 עד 80 אולם הם חושדים שיש עוד הרבה קורבנות שמעדיפים לא להתלונן. השבוע חשפה המשטרה סרטון ובו ניתן לראות את אחת הנשים בפעולה. משפטן של הנשים נמשך כאשר על רבקה כבר גזרו שלוש שנים ושמונה חודשים מאחורי סורג ובריח.

התאבדה אחרי שהמאהב לשעבר ומשפחתו הפשיטו אותה

משטרת מומבאי בהודו הוזעקה לדירה בה מצאו אישה שהתאבדה בתלייה. במשטרה המקומית פתחו בחקירה וכבר למחרת גילו כי המאהב לשעבר ומשפחתו היו אלה שהביאו אותה למעשה הקיצוני. מי שגילה את זה היה הבעל ששמע על הסיפור מאחד השכנים. ככול הנראה האישה החליטה לסיים את הרומן שלה אולם המאהב לא קיבל את זה יפה ונראה שגם לא בני משפחתו. השכן סיפר לבעל כי ביום ההתאבדות הוא ראה חמישה אנשים מכים את אשתו ומפשיטים אותה. לאחר מכן הבעל הלך עם השכן למשטרה ומסר שם את עדותו. מתברר כי החמישה, מלבד המאהב היו אביו אמו אחותו ולא להאמין גם אשתו. מתברר כי הבעל של האישה לא ידע על הרומן ובכלל על מה שעובר על אשתו. החבורה נחקרה במשטרה ונראה שאפילו תעשיית הסרטים בוליווד לא הייתה יכולה להמציא סיפור שכזה.

סיפור האהבה שהפך לטרגדיה

גם הסיפור הבא מגיע להודו ויכול היה להפוך לסרט. מדובר בדרמה של ממש – היא תיירת מארה"ב והוא נהג ריקשה הודי מקומי, השניים נפגשו בטרג' מאהל והתאהבו שם. האישה ארין וילינג'ר נישאה לבונטי שארמה בבית משפט מקומי והשניים הפכו לסיפור מקומי ידוע. אבל משהו השתבש בסיפור האהבה והשניים חיו בנפרד, על פי המשטרה הם הגישו תלונות הדדיות האחת נגד השני. הסוף היה מאוד עצוב, שארמה רצח את וילינג'ר ולאחר מכן התאבד.

נער טרנסג'נדר הותקף בשירותים של בית הספר

העיר סן פרנסיסקו נחשבת לאחת מהבירות העולמיות של קהילת הלהט"ב אבל נראה שלא כולם שם בעלי ראש פתוח. המשטרה המקומית חוקרת מקרה במהלכו קטין טרנסג'נדר בן 15 שהותקף בשירותים של בית הספר ואף עבר התעללות מינית. מדובר במקרה שני אחרי שנער אחר סיפר לשוטרים שהותקף באופן דומה וככול הנראה מסיבות דומו על ידי בריונים בבית הספר. מדובר בתקיפה ראשונה מאז אישרה המדינה כי תלמידים ישתמשו בשירותים ובלוקרים על פי המגדר שהם מזהים את עצמם. הנער נאלץ להתפנות לבית החולים שם קיבל טיפול ולאחר מכן שוחרר לחזקת הוריו. במשטרה פתחו בחקירה אולם עדיין לא נעצרו חשודים.

תפסו טון קוקאין בשווי 30 מיליון

זה כבר הפך להיות ידיעה שבועית אצלנו בפינה, שוב מסתובב בעולם ברון סמים עצבני עם חור ענק בכיס. הרשויות בפורטו ריקו הודיעו השבוע כי הצליחו לסכל הברחת קוקאין ענקית במיוחד בשווי של 30 מיליון דולר. בניגוד לפעמים הקודמות עליהן פרסמנו הפעם הם תפסו גם שני חשודים שנאשמים בניסיון הברחת הענק. מי שאחראים לתפיסה הם סוכני המכס והגבולות של ארה"ב שתפסו לא פחות מ-1.1 טון קוקאין שנמצאו על ספינה יחד עם שני חשודים תושבי הרפובליקה הדומיניקנית. את הספינה תפסו הסוכנים כ-20 מייל מחופי פורטו ריקו וכמו שאמרנו מישהו עצבני ומישהו אחר ישלם את המחיר.

נעצר מי שהיה מבוקש מאז 1987

על זה נאמר מוטב מאוחר מאשר אף פעם. שרות המרשלים של ארה"ב הודיעו השבוע כי עצרו אדם בן 73 שהיה מבוקש במדינת פנסילבניה מאז שנת 1987. החשוד מיגל גוטיירז (Miguel Gutierrez) נעצר אחרי שלא הופיע למשפט בו היה נאשם בחשד לתקיפה מינית. המשטרה המקומית יצרה קשר עם שרות המרשלים כבר ב-12 לפברואר אחרי שקיבלו מידע על כך שהוא נמצא בפורטו ריקו. המרשלים עשו את עבודתם ותפסו את מיגל שעכשיו צפוי להיות מוסגר ולעמוד למשפט.

המפגינים בוונצואלה מתארגנים מול משטרת המהומות

כבר חודש שלם שבוונצואלה יש התנגשויות אלימות בין מפגיני האופוזיציה לתומכיו של הנשיא ניקולס מאדורו. ההפגנות גבו לאחרונה קורבן חמישי, חנסיס קרמונה, דוגמנית בת 22 ומלכת יופי מקומית שנורתה בראשה במהלך הפגנה שקיימו מתנגדי המשטר בעיר ולנסיה שבמרכז המדינה. כמו שזה נראה המצב שם לא הולך לרגיעה ומי שמתמודד עם המפגינים, ולא בעדינות יש להגיד, הם שוטרי משטרת המהומות. צוות של רשת CNN שתיעד את המפגינים מספר שהם החליטו להתארגן ולהשיב מלחמה אל מול השוטרים, ואכן ההפגנות שם נראות כמו מלחמה של ממש. המפגינים שם מארגנים נשקים מאולתרים, בריקדות מכל הבא ליד וכמויות אדירות של אבנים ומתכות לזרוק על השוטרים. כמו שזה נראה המצב שם לא הולך לרגיעה, לפחות לא בזמן הקרוב.