דוגמנית העירום השערורייתית חוזרת לכותרות – והפעם בעקבות האיומים מצד רשויות החוק בטורקיה שמאיימים לכלוא אותה לשבע שנים אחרי שביזתה לטענתם את הדגל של המדינה.

הדיווחים על זעמם של הטורקים מגיעים לאחר שמריסה פאפן, הדוגמנית בת ה-28 מבלגיה, צולמה משתזפת בעירום על אחד הצוקים בדרום המדינה כשהיא שוכבת על הדגל האדום המפורסם.

גורמים בפרקליטות הטורקית זעמו על התעלול של פאפן, הגדירו אותו כ"עלבון לריבונות המדינה" ואף כינו את התמונה "ביזיון גס".

אגב, נזכיר שזו לא הפעם הראשונה שהדוגמנית הרגיזה את הרשויות הטורקיה, ובחודש מרץ האחרון פורסם שהוצא נגדה צו מעצר אחרי שהצטלמה בעירום במסגד "איה סופיה" שבאיסטנבול.

View this post on Instagram

A post shared by MARISA PAPEN FANPAGE (@marisapapen_fans)

פאפן הפכה בשנים האחרונות לאחת מדוגמנית העירום הפרובוקטיביות ביותר בעולם – זאת בעקבות שורה של תמונות עירום במונומנטים דתיים, ובקיץ 2018 היא הגיעה גם לישראל, ועוררה סערה בקרב האוכלוסייה החרדית לאחר שצולמה בעירום מלא על רקע הכותל המערבי.

בדצמבר של אותה שנה היא כבר נעצרה על ידי המשטרה אחרי שצולמה בעירום כשהיא סוחבת צלב ענק בכיכר פטרוס הקדוש בכניסה לקריית הוותיקן, ופאפן עצמה התייחסה לתקרית בריאיון ואמרה: "בדיוק שמתי תחתונים כששתי ניידות משטרה טסו לעברנו וארבעה שוטרים עם אלות ביד דרשו מכל הצוות להציג דרכונים". 

View this post on Instagram

A post shared by MARISA PAPEN FANPAGE (@marisapapen_fans)

בשיחה עם כלי התקשורת בבריטניה, פאפן טענה שהתמונות נועדו להעלות את המודעות לגבי חוסר השוויון המגדרי ברחבי העולם: "התמונות שלי הן זעקה לחופש", סיפרה בשיחה עם כתבי אתר ה-Sun הבריטי. "אני רוצה לחזור לתקופה שבה נשים היו מלכות. זו אחת הסיבות שבגללן אני רוצה לבקר בכל מיני מקומות שמדכאים בהם נשים. זו המחאה שלי ואני רוצה שכולם יראו אותה".