אין תמונה
לא מכיל דם של איילים. כן עוזר לכאבי בטן

מי אמר שלשתות זה רע? זה לא. אלכוהול יכול לעשות הרבה דברים מצוינים לבריאות שלך ולמעשה הוא כבר עושה את זה מאות שנים. הדוגמה המפורסמת ביותר היא היין האדום, שמנקה את הדם ומאריך את החיים (וזו כנראה הסיבה שבכפרים הצרפתים חיים אנשים מבוגרים שאוכלים מאכלים נוראיים ועדיין לא סובלים מסתימת עורקים). יש עוד כמה משקאות שלא נמצאים בסל הבריאות וחבל – הם יודעים לעשות בדיוק מה שהתרופות יודעות לעשות. אפילו טוב יותר.

הבעיה: יש לך גזים
התרופה: ייגרמייסטר

הסיבה שלייגרמייסטר יש טעם של תרופה היא כי הוא פעם היה כזה – ייצרו אותו בתחילת הדרך כמשקה רפואי. ההכנה שלו שונה מרוב המשקאות ובנוסף, זה המשקה היחיד שמורכב מ-56 עשבים, שורשים ותבלינים. אגב, בניגוד לשמועה, הוא לא מכיל דם של איילים.

היום משתמשים בייגרמייסטר כאפרטיף, וחוץ מלעשות אותך מאושר מדובר באחד הטיפולים הטובים ביותר שאפשר למצוא לבעיות בעיכול: הוא מפעיל את המעיים, מזרים מיצי עיכול ועוזר בספיגת גזים. הטיפול המומלץ: שוט אחד כל שעתיים עד שתרגיש יותר טוב או שעד שכבר לא תרגיש שום דבר.

הבעיה: אתה מנוזל
התרופה: דרמבוי

אין תמונה
שלוק אחד ואתה יכול להילחם עם חצאית בחורף של סקוטלנד

לפני 250 שנים העניק נסיך סקוטי מתנה למנהיג שבט שהציל את חייו: מתכון למשקה הזהב שלו. לימים: דרמבוי. עד היום הזה כל בקבוק של דרמבוי נושא את הכיתוב ”זכרו את מתנת הנסיך“ וזו אולי המתנה החשובה ביותר שהוענקה בסקטולנד או בעולם כולו. הדרמבוי הוא אחד המשקאות היוקרתיים ביותר שתוכל לשים עליו את היד. עזוב אותך מוויסקי או מבקבוק יין שנמצא בתחתית האוקיינוס. משקה הזהב המתקתק הוא הדבר הטוב יותר שתעשיית האלכוהול הייתה יכולה להמציא. מדובר בתערובת של וויסקי משובח, דבש ומספר תבלינים יוקרתיים ונדירים המעניקים לדרמבוי את צבע הזהב העמוק שלו ואת הטעם המופלא. כל הרכיבים והתהליך שמורים עדיין במשפחה אחת האחראית ליצירת המשקה.

חוץ מהטעם המצוין של הדרמבוי, מדובר במשקה שיודע לדחות צינון באופן מרשים. תחשוב על ההרים של סקוטלנד – קר מאוד ועדיין החבר‘ה הסתובבו עם חצאית והמשיכו להילחם בלי להתקרר. הכל בזכות הדרמבוי. הטיפול המומלץ: ברגע שאתה מרגיש את הצינון מתקרב תכין כוס תה ושפוך חצי שוט דרמבוי. ערבב היטב ושתה. הצינון אמור לעבור זמן קצר אחר-כך, אבל תרגיש חופשי לשתות כמה שבא לך.

הבעיה: התינוק לא נרדם
התרופה: עראק

כוכבי אניס (צילום: istockphoto)
בתמונה: כוכבי אניס. לא בתמונה: זיו קיטרו מובל למעצר | צילום: istockphoto

אניס הוא צמח ים תיכוני שבמשך שנים ארוכות שימש סבתות לתרופות ביתיות. עראק ואוזו הם משקאות שבמשך שנים ארוכות שימשו שיכורים, מובטלים והומלסים. ולמרות שלעראק אין את המסתורין של הדרמבוי או את ההוד של הייגמייסטר, מדובר במשקה עם לא פחות יכולות רפואיות.

שלושה דברים טובים עושה העראק ושלושתם יכולים להכניס אותך למעצר. הראשון – כמה טיפות עראק על המוצץ של התינוק והוא יירדם כמעט מיד. השני והנפוץ יותר, עראק עושה פלאים לשיניים כואבות. זה לא רק האלכוהול שמקהה את הכאב אלא האניס עצמו. אפשר ללגום ממנו קצת ולשטוף את הפה איתו או למרוח עם האצבע. בכל מקרה, לא יזיק גם לקחת איזו לגימה על הדרך.

והכי חשוב: עראק מוריד חום גבוה. כשאחי הקטן היה בן שלוש בערך החום שלו היה מזנק במהירות מטורפת, מ-36 לארבעים מעלות בתוך דקות. כדי לקרר אותו עד שהרופא היה מגיע היינו מורחים אותו בעראק. הטיפול המומלץ: להשפריץ על כל הגוף (שלך, לא של איזה תינוק אומלל, כן?) או למרוח ממש. בכל מקרה האלכוהול מתנדף ועוזר לקרר את הגוף במהירות והאניס עצמו מרגיע את הכאבים.

>> מה הדרינק שלך אומר עליך? בוא תבדוק
>> למבצעים החמים של טיב טעם