שלושה חודשים עברו מאז שוחרר מהכלא ניסים (נינה) דומרני לאחר שריצה כשנתיים מאסר בפועל על עבירות של סחיטה באיומים. שלושה חודשים של חופש מדומה ולא מעט חשאיות.

מאז שחרורו מהכלא, ניסים, בנו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני (אשר אמור להשתחרר בעצמו בעוד כשנתיים) ירד למחתרת. פחות מתבלט, נעלם מהרשתות החברתיות, ולמרות אהבתו הרבה לצילומים עצמיים שמשדרים אורח חיים נוצץ - הוא כמעט ולא מעלה תמונות עדכניות לרשת. בשפה שהוא מכיר קוראים לזה "להוריד פרופיל". 

"בדומה לדרור אלפרון, שלא ירש את אביו יעקב, גם ניסים דומרני לא הצליח להיכנס לנעליים הגדולות של שלום", מנתח את המצב קצין מודיעין בכיר לשעבר במשטרת ישראל. "לשלום יש כריזמה ונוכחות, אנשים פוחדים ממנו עוד לפני שהוא מוציא מילה מהפה. לעומת זאת מניסים דומרני אף אחד לא באמת פוחד, גם העבריינים בדרג זוטר".

"אף אחד לא סופר אותו. גם אם הוא משתמש בשם של אבא שלו", מוסיף הקצין לשעבר. "העובדה שאבא שלו בכלא גרמה לעבריינים תושבי לכיש להשתלט על שטחי הטריטוריה של שלום, לאט לאט נוצרות עוד ועוד מלחמות בין החיילים של דומרני לבין חייליו של בני שלמה. כולל כמה ניסיונות חיסול משני הצדדים".

עוד מוסיף אותו קצין בדימוס, כי היכולת של נינה דומרני לשנע או לנהל ארגון פשע כמו אביו (או מי מבכירי ארגונו היא) כמעט שאינה קיימת: "הוא יכול לנהל כנופיית רחוב וגם זה במקרה הטוב. נכון שהשם שלום דומרני עדיין מפחיד אנשים, ונכון שניסים דומרני נראה עצמתי ומאיים, אבל כשהאבא בכלא ויש לו יכולת מוגבלת לפעול - היריבים שלו יוצאים מהחורים כדי לסגור חשבונות, והבן לא מסוגל לקבל החלטות באופן מיידי".

עם שחרורו מהכלא, כאמור אחרי שהיה רחוק ממשפחתו כמעט שנתיים, דומרני לא חגג במסיבת שחרור גרנדיוזית, ובמקום זאת העדיף לבלות בביתו עם אשתו, שני ילדיו וכמה חברים קרובים איתם העביר את הימים הראשונים מחוץ לכלא בשיחות על העתיד שלו ושלהם.

דומרני (24) חסה וגדל לאורך כל חייו תחת הצל הגדול של אביו. חוץ מנינה, לשלום יש עוד חמישה ילדים מאשתו הראשונה עופרה, ועוד בן שנולד לו לאחרונה מאשתו החדשה יסמין. וכך, למרות שסומן כיורשו, היכולות של נינה להיכנס לתוך נעלי אביו היו די מוגבלות; שטח התמרון שלו לא גדול במיוחד לעומת זה של שלום, זאת למרות שהאויב הגדול של אביו, בני שלמה, נעצר באחרונה בחשד לניהול מערך הפצת חשבוניות פיקטיביות.

"לבני שלמה יש חשבון לא סגור עם שלום", מסביר עבריין תושב דרום הארץ הבקיא בתולדות הסכסוך בין שני טייקוני הפשע. "לפני כחמש שנים חוסל אחיו של שלמה ליד דלת ביתו במושב תלמים, והאש החליפה כיוון. כלומר, נינה נמצא חזק על הכוונת של אנשי ארגונו של שלמה שמחפש שלל דרכים לנקום את מות אחיו היקר והאהוב".

וכך, זמן קצר לאחר חיסולו של שלום שלמה, נעלם נינה כאילו בלעה אותו האדמה. הוא התבצר באחוזתו של אביו במושב עוצם, טס למרוקו, גר בדירת פנטהאוז באשקלון בה התקין מצלמות אבטחה, והשתמש בתרגילי הסוואה שונים כדי שלא יפגעו בו. היום, כשאביו בכלא, הוא חשוף הרבה יותר, ולכן הוא ממעט להסתובב בצורה חופשית.

 

שלום דומרני (צילום: Gideon Markowicz FLASH90)
גדל בצלו של אביו. שלום דומרני | צילום: Gideon Markowicz FLASH90

מאסרו האחרון היה המשמעותי ביותר בחייו של נינה. הוא הורשע ונדון כאמור לשנתיים מאסר בגין סחיטה ואיומים אחרי שסוכן סמוי של המשטרה הפליל אותו. דומרני הצעיר ריצה חלק נכבד מעונשו באגף 11 הפלילי בכלא שקמה שבאשקלון, לצד חיילים ממשפחת הפשע של האחים לביא שנחשבים לבעלי ברית של אביו משכבר הימים.

"היה לו קשה מאוד בכלא", מספר עבריין לשעבר תושב אשקלון שמכיר היטב את ניסים. "הוא הוחזק בתנאים קשים מאוד ולא אנושיים, קיבל יחס משפיל מהסוהרים. הם רצו להעביר אותו ואת החיילים של משפחת לביא סדרת חינוך".

בעקבות התנאים הקשים, נינה וחיילי משפחת לביא הגישו עתירה לבית המשפט על ההרעה בתנאי מעצרם והחליטו לפתוח בשביתת רעב. הפעולה הזו לא המריאה כפי שציפה דומרני, לא השיגה את מטרתה, והסתיימה תוך פחות מיממה.

"אף אחד בכלא לא התרגש משביתת הרעב של ניסים ושאר האסירים", מסביר גורם בשב"ס. "אנחנו רגילים לזה שעבריינים חושבים שמגיע להם הכול. יש בכלא סדר ומשמעת וכל אחד שמפר אותם, ולא משנה מי הוא ומה מעמדו, נענש בהתאם. כולם שווים ואין מעמדות. באופן טבעי עבריינים מהסוג הזה זוכים לפיקוח קפדני בגלל הייחוס שלהם ובעקבות דוחות מודיעיניים שמגיעים מעת לעת לקציני המודיעין בבתי הכלא".

אירוע טראומתי נוסף שליווה את דומרני הצעיר הוא אי הגעתו של אביו שלום לשני אירועים מאוד חשובים בחייו: חתונתו וברית המילה של בנו, עקב החשש שינסו לפגוע בו. "נינה לקח את זה קשה מאוד", מסביר גורם המכיר היטב את דומרני ג'וניור. "היה חשוב לו שאבא שלו יהיה באירועים האלה, אבל הוא הבין את הבעייתיות ושהסיכויים לכך הם אפסיים".

תוך שכך, בימ"ר לכיש ובלהב 433 עוקבים בדריכות אחרי נינה מאז שהשתחרר מהכלא ומחכים לטעות הראשונה שיעשה. הם רוצים להיות שם כשהיא תגיע. "קיים מעקב אחרי ניסים דומרני כמו אחרי עוד עבריינים באזור לכיש והשפלה. ברור שכאשר בן של עבריין בכיר משתחרר מהכלא ויש חשד שהוא עלול לסייע בניהול העסק, אנחנו יושבים עליו בכל האמצעים שעומדים לרשותנו", מודה קצין במשטרה "כל מי שמחולל פשיעה חמורה ובכלל, צריך לקחת בחשבון שנגיע אליו ולא נאפשר לו לפעול בשטח".

נינה, כאמור, הוריד פרופיל כמעט לחלוטין, ואם הוא כן בוחר "לצאת לסיבוב", זה יהיה תמיד בליווי חברים קרובים, ולא לפני שהם בודקים לעומק את מכוניתם כדי לוודא שלא מחכה להם שם מטען חבלה. "הוא לא מעלה יותר תמונות לפייסבוק, והפעם האחרונה הייתה זמן קצר לאחר שהשתחרר כדי להראות לכולם שהוא חזר לעניינים ויצא מהכלא. הוא הבין שהמשטרה עוקבת אחרי העבריינים ברשתות החברתיות כדי לאסוף מידע עליהם", מסביר עבריין תושב אשקלון. "נינה מקפיד ממש לשמור על עצמו ועל משפחתו".

נינה דומרני (צילום: פייסבוק/ניסים דומרני)
הפוסט שפרסם ניסים לפני כמה חודשים | צילום: פייסבוק/ניסים דומרני

כמה ימים לאחר שחרורו מהכלא, גילה נינה כי תושב לכיש מחייג בשמו לאנשים תמימים ומבקש מהם כסף ואלה נאלצים לשלם לו מחשש שייפגעו. וכך, כדי למנוע לחשושים או חשדות שהוא גובה כספים מאנשים, פרסם דורני הצעיר פוסט הבהרה לפיו מדובר במתחזה: "יש אדם שמחייג לאנשים תמימים ומבקש מהם כספים בשמי ואנשים נופלים לזה. בבקשה תשתפו את זה. הוא יכול לחייג לכל אחד מכם. תגלו אחריות. אני לא מבקש כספים מאף אדם וגם לא אבקש בעזרת השם", כתב דומרני בפוסט השלא שגרתי.

כך או כך, דומרני הבן יצטרך להוכיח בעתיד הקרוב שהוא יכול לרשת את אביו ולשחזר את אימפריית הפשע שבנה לפני מאסרו (דומרני האב נדון לשש שנות מאסר בפועל בפרשת הבלוק החוסם), אחרת הוא יצטרך להילחם על כל פיסת שטח כמו עבריין מתחיל, וזו כבר תהיה משימה קשה הרבה יותר.