בני הזוג, שהמתינו ללידת ילדם הראשון, חשו שהם צריכים לשדרג את דירתם ברעננה לפני הלידה. התוכנית הייתה לשדרג את הדירה בתקציב מינימלי כדי שהאישה תוכל ליהנות מחופשת הלידה, ובהמשך למכור את הדירה ולעבור לבית חדש. לצורך כך הם פנו ללירון אוטמזגין בעלת סטודיו עדידה.

"לאחר בירור הצרכים הבנתי כי חסר לבני הזוג מקום לאחסון במטבח, והם מרגישים שהדירה עירומה, חסרת חמימות ומעט חשוכה גם כשהאור דולק. כשהבנתי שהם רוצים למכור את הדירה בהמשך, בחרתי להשקיע בפרקט חדש, שיסתיר את הריצוף המיושן ויעלה את ערך הדירה. פרקט מעניק תחושת חמימות, ויוצר תחושה של חלל מרווח ונעים יותר", מסבירה אוטמזגין.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> שניאור עשה בעצמו מהפך בדירה השכורה 

>> השיטה של האם לעטיפת מתנה משגעת את הרשת 

בשלב הבא שודרג המטבח. אוטמזגין שלחה את דלתות הארונות, העשויות מלמין, למצבעה מקצועית (3,000 שקל) והן נצבעו בשחור. הידיות הוחלפו בידיות עשויות עור מאיקאה (500 שקל).

כדי להוסיף מקום לאחסון היא תכננה ארון עץ נוסף (6,000 שקל), הכולל חלק עם דלתות למעלה ומגירות למטה. "מגירות מאפשרות להשתמש בכל המקום לאחסון בנוחות", היא מסבירה. באמצע הארון יש מדפים למיקרוגל, מכונת הקפה ועוד מכשירי חשמל כך שהשיש התפנה והתקבל משטח עבודה מרווח. בחלקו הימני של המטבח נתלו שני מדפי עץ. מעל השיש הותקנו פס לד המאפשר לעבוד בנוחות, בלי להטיל צל.

מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, לפני שיפוץ (צילום: לירון אוטמזגין)
המטבח לפני השדרוג | צילום: לירון אוטמזגין
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין - 6 (צילום: יוגב עמרני)
צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, ג - 5 (צילום: יוגב עמרני)
צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, ג - 6 (צילום: יוגב עמרני)
צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, ג - 9 (צילום: יוגב עמרני)
צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, ג - 10 (צילום: יוגב עמרני)
שולחן האוכל החדש | צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין - 7 (צילום: יוגב עמרני)
מבט מהמטבח לסלון | צילום: יוגב עמרני

במקביל למטבח הוצב שולחן אוכל מעץ עם פינות מעוגלות וסביבו שישה כיסאות עץ עם מושבים שחורים. השולחן נפתח ומאפשר להגדיל את מספר הסועדים. מתחת לשולחן פרוש שטיח וינטג', ומעליו תלויות שלוש מנורות עם אהילי זכוכית. חלונות האלומיניום הישנים הוסתרו בווילונות.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

גם הסלון רוהט מחדש בספת רי"ש מבית הוריה של האישה, ושולחן עשוי עץ גולמי וראטן קלוע. על הרצפה פרוש שטיח קש ומעליו שטיח קטן, ומעל הספה תלוי מקרמה בצבעי פסטל. את המנורה בפינה הכינה בעלת הבית, ומתחתיה הונחו צמחים בסלי קש. לאחר שהבית עוצב, מספרת אוטמזגין, "בני הזוג התאהבו בדירה והחליטו שהם נשארים בה".

מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין - 1 (צילום: יוגב עמרני)
הסלון המשודרג | צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין - 2 (צילום: יוגב עמרני)
צילום: יוגב עמרני
מטבח, עיצוב לירון אוטמזגין, לפני שיפוץ - 2 (צילום: לירון אוטמזגין)
הסלון לפני השדרוג | צילום: לירון אוטמזגין

עיצוב: לירון אוטמזגין, סטודיו עדידה