בפברואר הקרוב, שנה בדיוק אחרי שהספה המוצלחת של איקאה ומעצב העל טום דיקסון נחתה בסניפים, יגיע השלב הבא בשת"פ: המיטה. דיקסון, מעצב תעשיתי ללא השכלה רשמית בתחום, שולח ידו כמעט בכל תחומי העיצוב – ממנורות ועד מסעדות, והוא אחד המעצבים הידועים בעולם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

גם המיטה תשתייך לסדרת Delaktig וגם בה פריט הבסיס הוא מסגרת אלומיניום קלה ובת קיימא. לכך יצטרפו אביזרים משלימים כמו מנורות, לוח ראש מראטן או מעץ שחור ושולחן צד שמתחבר למסגרת המיטה. "מרתק אותי הרעיון של המיטה כיחידה בסיסית שכולם צריכים", אמר דיקסון על פי ההודעה לעיתונות שבה נמסר על הקולקציה החדשה. "אנחנו מבלים במגע עם המיטה יותר מאשר עם כל רהיט אחר".

איקאה ותום דיקסון (צילום: ikea)
צילום: ikea
איקאה ותום דיקסון (צילום: ikea)
צילום: ikea

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מסגרת המיטה תוצע בגודל אחד - של מיטת "קווין" (200X160 ס"מ). על פי אתרים אמריקאיים, המחיר בארצות הברית יהיה 429 דולר (1,575 שקל) למסגרת ושני שולחנות צד, 449 דולר (1,650 שקל) למסגרת ולוח ראש ו-549 דולר (2,016 שקל) למסגרת, לוח ראש ושני שולחנות צד. עדיין לא ידוע אם הקולקציה תגיע לארץ ומה יהיו המחירים.

איקאה ותום דיקסון (צילום: ikea)
צילום: ikea
איקאה ותום דיקסון (צילום: ikea)
צילום: ikea

גם הספה שעיצב דיקסון לאיקאה תעודכן, עם כיסויים חדשים בוורוד, בז' ואפור אבן. בינתיים ועד 27 בינואר אפשר לרכוש את חלקי הספה בהנחות שנעות סביב ה-20 אחוז במסגרת הסייל של החברה.